VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

Nové BMW M140i 3-dverové: 340 k, 250 kW.

BMW M Performance

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

Nové BMW M140i 3-dverové: 340 k, 250 kW.

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.Nové BMW M140i 3-dverové: 340 k, 250 kW.

BMW M140i je ako jediné v rámci BMW radu1 vybavené radovým benzínovým 6-valcom s výkonom 340 koní, ktorý rozbehne 3-dverový model na 100 km/h za 4,6 sekundy. Odborníci M GmbH pri snahe o dosiahnutie nekompromisných jazdných pôžitkov vylepšili a vyladili množstvo detailov, od dizajnu, cez motor až po podvozok. Výsledkom je kompaktný M Performance model s vizuálnym aj jazdným charakterom, ktorý ho stavia v rámci BMW radu 1 do unikátnej pozície.
 

Hodnoty pre BMW M140i 3-dverové
Spotreba paliva (kombinovaná): 7,1 až 7,8 l/100 km
Emisie CO₂ (kombinované): 163 až 179 g/km

M PERFORMANCE DIZAJN BMW M140i 3-DVEROVÉHO.

Vynikajúci výsledok je možné dosiahnuť iba dokonalou súhrou všetkých komponentov. Na BMW M140i sa súlad začína realizovať prednými vzduchovými vstupmi, ktoré pomáhajú chladiť motor a pokračuje M Šport podvozkom, ktorý ešte viac zlepší jazdné vlastnosti BMW M140i. Vybrané prvky z M Šport balíka boli zvýraznené exkluzívnymi M Performance detailmi. Súbor vizuálnych indikátorov smeruje k pokušeniu poriadne vytočiť silný radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo.

EXKLUZÍVNE PRVKY BMW M140i 3-DVEROVÉHO.

Dizajnové prvky v akcentovej farbe.

Exkluzívnym prídavkom sú bočné vzduchové vstupy v prednom nástavci BMW M140i, vyzdobené prvkami v spracovaní Ferric Grey.

18-palcové M kolesá Double-spoke style 436 M.

Exkluzívne disky z ľahkej zliatiny vo farbe Ferric Grey v kombinácii s M Šport brzdami optimálne prenášajú zrýchlenia aj spomalenia na asfalt (s pneumatikami vpredu 225/40 ZR18, vzadu 245/35 ZR18).

Kryty vonkajších zrkadiel v akcentovej farbe.

Aerodynamické kryty sú spracované vo farbe Ferric Grey. Ich tvar kladie iba minimálny odpor vzduchu.

Logo M v spracovaní Dark Chrome.

Logo M v spracovaní Dark Chrome je elegantným spôsobom zvýraznenia faktu, že BMW M140i patrí do rodiny automobilov M Performance.

Koncovky výfukov na oboch stranách.

Koncovky výfukov na oboch stranách BMW M140i v spracovaní Black Chrome, exkluzívne pre BMW radu 1, naznačujú výfukový systém bez stredného tlmiča a s inteligentným klapkovým systémom.

Označenie modelu v spracovaní Dark Chrome.

Špecifické označenie modelu na zadnej časti v akcentovej farbe zvýrazňuje príbuzenský vzťah BMW M140i s modelmi BMW M.

RADOVÝ BENZÍNOVÝ 6-VALEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo s objemom 3,0 litra kombinuje systémy Valvetronic a Double-VANOS s priamym vstrekovaním benzínu a TwinScroll turbodúchadlom. Tento inteligentný balík inovácií znižuje kombinovanú spotrebu BMW M140i s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic iba na 7,1 l/100 km (xDrive: 7,4) s emisiami CO₂ len 163 g/km (xDrive: 169), napriek výkonu až 250 kW (340 k), krútiacemu momentu až 500 Nm a zrýchleniu z 0 na 100 km/h iba za 4,6 sekundy (xDrive: 4,4). Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. V rámci BMW radu 1 sa tento motor používa výlučne v BMW M140i.

 • Emotívny M Performance zvuk

  Špecifický výfukový systém BMW M140i okamžite rozoznáte podľa koncoviek v spracovaní Black Chrome na oboch stranách. Vynechanie stredného tlmiča a inteligentný klapkový mechanizmus produkujú charizmatický zvuk, ktorý zaručene spôsobí zimomriavky nielen posádke. Táto rozsiahla akustická optimalizácia podstatne zvýrazní emotívny dojem zo športového automobilu.

M PERFORMANCE JAZDNÁ DYNAMIKA BMW M140i 3-DVEROVÉHO.

BMW M140i 3-dverové stelesňuje radosť zo športovej jazdy a vysokej dynamiky. Jeho podvozok, znížený o 10 mm, prenáša silu pohonu priamo na cestu. M Šport brzdy s modrými strmeňmi a logom M sú zárukou maximálneho spomalenia aj pri najostrejšej jazde. Variabilné športové riadenie s premenlivým účinkom posilňovača a strmosťou meniacou sa podľa zatočenia volantu dáva vodičovi spoľahlivú spätnú väzbu pri každej zmene smeru.

 • Viac dynamiky: znížený M Šport podvozok

  Na to, aby sa mimoriadny výkon motora vedel preniesť do suverénnej jazdnej dynamiky, museli byť radovému benzínovému 6-valcu s vysokým krútiaci momentom prispôsobené pružiny, tlmiče aj stabilizátory. O vzrušujúce jazdné pôžitky sa zaslúži aj špecifická elastokinematika prednej nápravy. Ešte viac agility sa dosiahlo špeciálne ladeným M Šport podvozkom, zníženým o 10 mm a Variabilným športovým riadením vrátane systému Servotronic. Doplnkový pohon všetkých kolies BMW xDrive flexibilne prerozdeľuje silu motora medzi prednú a zadnú nápravu BMW M140i xDrive a postará sa o maximálnu možnú trakciu aj na náročnom povrchu.

  Hodnoty pre BMW M140i xDrive 3-dverové:
  Spotreba paliva (kombinovaná): 7,4 l/100 km
  Emisie CO₂ (kombinované): 169 g/km

 • Viac športu: 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

  O razantné dynamické šprinty BMW M140i sa postará doplnková 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport. Funkciou Launch Control prispeje k zrýchleniu z 0 na 100 km/h iba za 4,6 sekundy. Stačí stlačiť tlačidlo DSC, nastaviť voliacou pákou prevodovky režim „S“, podržať stlačenú brzdu a naplno stlačiť akcelerátor – keď v tej chvíli brzdu pustíte, pochopíte, čo znamená ťah.

 • Viac kontroly: štandardné M Šport brzdy

  18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 436 M sa rezolútne zastavia pri zásahu štvorpiestikových pevných brzdových strmeňov z hliníka na prednej náprave. Zadné kolesá spomaľuje dvojpiestiková verzia. Vďaka vnútornej ventilácii znesú brzdy aj vysoké tepelné záťaže. Ich obdivuhodná sila je zjavná aj vtedy, keď vozidlo nehybne stojí, vďaka modrému lakovaniu strmeňov s logom M.

RODINA M PERFORMANCE.

Ostrejší dizajn, zdokonalený podvozok, výkonný pohon. Automobily M Performance ideálne zjednocujú tieto tri elementy. Ako exkluzívna modelová rodina od BMW M GmbH kombinujú to najlepšie z každého jedného modelového radu s tým najlepším od BMW M, čím tvoria svoju vlastnú triedu.

Intenzifikovaná radosť z jazdy.

Spoznajte všetkých členov rodiny M Performance automobilov.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe elektrickej energie závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, predovšetkým od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia kúrenia/klimatizácie alebo predklimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO₂ pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO₂ Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.