VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

Nové BMW M240i Cabrio: 340 k, 250 kW.

BMW M Performance

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

Nové BMW M240i Cabrio: 340 k, 250 kW.

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.Nové BMW M240i Cabrio: 340 k, 250 kW.

Keď sa turbodúchadlom prepĺňaný radový benzínový 6-valec v BMW M240i Cabrio rozbieha, prúdenie vzduchu sa mení na uragán. Technológie z motoršportu, optimálne prispôsobené 3,0-litrovému motoru, sú zárukou dokonalého handlingu. Exkluzívne M Performance prvky pridávajú k športovému naturelu aj elegantný nádych. Toto je nefalšovaný M Performance kabriolet, vytvorený pre vzrušujúce jazdné zážitky na otvorenom povetrí.
 

Hodnoty pre BMW M240i Cabrio:
Spotreba paliva (kombinovaná): 7,4 až 8,3 l/100 km
Emisie CO₂ (kombinované): 169 až 189 g/km

M PERFORMANCE DIZAJN BMW M240i CABRIO.

Rukopis M GmbH na BMW M240i Cabrio je nezmazateľný. Okrem M Šport balíka sú tu aj ďalšie špecifické M Performance prvky, ktoré robia tento svižný kabriolet ozaj výnimočným. Exteriér aj interiér modelu M Performance Cabrio jasne naznačuje športovú DNA. Najprv diskrétne, na druhý pohľad už dosť emotívne a keď sa rozbehne radový 6-valcový motor, neexistuje nič, čo by zastavilo maximálnu mieru stimulácie pri jazdných zážitkoch.

 • Exkluzívne prvky exteriéru

  Bočné predné vzduchové vstupy v aerodynamickom nástavci pod nárazníkom má BMW M240i Cabrio vyzdobené dizajnovými prvkami v spracovaní Ferric Grey. Túto istú farbu nájdete aj na 18-palcových M diskoch z ľahkej zliatiny Double-spoke style 436M, ktoré sú ideálnym prenosom sily motora na asfalt. Aerodynamické vonkajšie zrkadlá vo farbe Ferric Grey a logo M na boku v spracovaní Dark Chrome elegantným spôsobom identifikujú vozidlo ako člena rodiny M Performance. Koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome na oboch stranách a modelové označenie vo verzii Dark Chrome na zadných partiách poukazujú na príbuzenský vzťah BMW M240i Cabrio k modelom BMW M.

 • Exkluzívne prvky v interiéri

  Aj v interiéri sa nachádza výber prvkov z M Šport balíka, napríklad športové predné sedadlá a M kožený športový volant. K nim sa pridávajú exkluzívne prahové lišty s modelovým označením, ktoré vzbudzujú pocit očakávania už keď vodič a predný spolujazdec otvoria dvere. Priamo pred očami vodiča brnká na športovú strunu digitálne označenie modelu, červený dizajn ukazovateľov a presné chrono stupnice v prístrojovom paneli.

RADOVÝ BENZÍNOVÝ 6-VALEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

BMW M240i Cabrio inšpiruje nielen svojou neskrotnou silou, ale aj agilitou a využiteľnosťou na každý deň. Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo s objemom 3,0 litra kombinuje systémy Valvetronic a Double-VANOS s priamym vstrekovaním benzínu a TwinScroll turbodúchadlom. Extrémne spontánne reakcie, vysoký krútiaci moment už od nízkych otáčok a široké pracovné pásmo sú typickými identifikátormi tohto agregátu. Číselným rezultátom je krútiaci moment až 500 Nm, avšak kombinovaná spotreba iba 8,3 l/100 km (8-stupňová prevodovka Steptronic: 7,4). Z pokoja na 100 km/h zrýchli tento kabriolet iba za 4,9 sekundy (Steptronic: 4,7). Tento agregát je použitý výlučne v M Performance modeloch BMW radu 2.

 • Emotívny M Performance zvuk

  Špecifický výfukový systém BMW M240i Cabrio okamžite rozoznáte podľa koncoviek v spracovaní Black Chrome na oboch stranách. Vynechanie stredného tlmiča a inteligentný klapkový mechanizmus produkujú charizmatický zvuk, ktorý zaručene spôsobí zimomriavky nielen posádke. Táto rozsiahla akustická optimalizácia podstatne zvýrazní emotívny dojem z otvoreného športového automobilu.

M PERFORMANCE JAZDNÁ DYNAMIKA BMW M240i CABRIO.

Koncepcia jazdnej dynamiky BMW M240i Cabrio je vytvorená s dôrazom na výkon. Jasným cieľom je intenzifikácia radosti z jazdy, ale bez obmedzenia každodennej využiteľnosti vozidla. Vysoká agilita a presná ovládateľnosť, spolu s vyváženým naladením všetkých komponentov vozidla, sa prejavia v každej jednej zákrute. Inžinieri BMW M GmbH rozsiahlymi modifikáciami optimalizovali vlastnosti podvozka aj riadenia tohto kabrioletu až do najmenších detailov.

 • Viac dynamiky: Znížený M Šport podvozok

  Na to, aby sa mimoriadny výkon motora vedel preniesť do suverénnej jazdnej dynamiky, museli byť radovému benzínovému 6-valcu s vysokým krútiaci momentom prispôsobené pružiny, tlmiče aj stabilizátory. O vzrušujúce jazdné pôžitky sa zaslúži aj špecifická elastokinematika prednej nápravy. Ešte viac agility sa dosiahlo špeciálne ladeným M Šport podvozkom, zníženým o 10 mm a Variabilným športovým riadením vrátane systému Servotronic. Doplnkový pohon všetkých kolies BMW xDrive flexibilne prerozdeľuje silu motora medzi prednú a zadnú nápravu BMW M240i xDrive Cabrio a postará sa o maximálnu možnú trakciu aj na náročnom povrchu.

  Hodnoty pre BMW M240i xDrive Cabrio:
  Spotreba paliva (kombinovaná): 7,8 l/100 km
  Emisie CO₂ (kombinované): 179 g/km

 • Viac športu: 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

  O razantné dynamické šprinty BMW M240i Cabrio sa postará doplnková 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport. Funkciou Launch Control prispeje k zrýchleniu z 0 na 100 km/h iba za 4,7 sekundy. Stačí stlačiť tlačidlo DSC, nastaviť voliacou pákou prevodovky režim „S“, podržať stlačenú brzdu a naplno stlačiť akcelerátor – keď v tej chvíli brzdu pustíte, pochopíte, čo znamená ťah.

 • Viac kontroly: štandardné M Šport brzdy

  18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 436 M sa rezolútne zastavia pri zásahu štvorpiestikových pevných brzdových strmeňov z hliníka na prednej náprave. Zadné kolesá spomaľuje dvojpiestiková verzia. Vďaka vnútornej ventilácii znesú brzdy aj vysoké tepelné záťaže. Ich obdivuhodná sila je zjavná aj vtedy, keď vozidlo nehybne stojí, vďaka modrému lakovaniu strmeňov s logom M.

RODINA M PERFORMANCE.

Ostrejší dizajn, zdokonalený podvozok, výkonný pohon. Automobily M Performance ideálne zjednocujú tieto tri elementy. Ako exkluzívna modelová rodina od BMW M GmbH kombinujú to najlepšie z každého jedného modelového radu s tým najlepším od BMW M, čím tvoria svoju vlastnú triedu.

Intenzifikovaná radosť z jazdy.

Spoznajte kompletnú rodinu automobilov M Performance.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe elektrickej energie závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, predovšetkým od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia kúrenia/klimatizácie alebo predklimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO₂ pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO₂ Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.