SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.

Asistenčné systémy BMW ConnectedDrive v BMW radu 2 Cabrio.

Mnohé inovačné technológie pomáhajú vodičovi rôznymi spôsobmi a garantujú najvyššiu úroveň komfortu a bezpečnosti. Aby ste sa mohli sústrediť na jednu z tých dôležitejších vecí v živote – bezstarostnú radosť z jazdy.

DRIVING ASSISTANT.

Bezpečnostná výbava Driving Assistant kombinuje kamerový Varovný systém opustenia jazdného pruhu, Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste.

Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje značenie na ceste a upozorní vodiča na neželané vybočenie prostredníctvom jemného zavibrovania volantu, pri rýchlosti jazdy cca 70 km/h a vyššej. Varovanie sa neaktivuje ak je vybočenie úmyselné a vodič ho naznačí zapnutím smerovky.

Kým Kolízne varovanie s funkciou mierneho brzdenia v meste detekuje vozidlá, Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste reaguje na osoby. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí, BMW okamžite reaguje, ak je kolízne varovanie zapnuté. Systém funguje v etapách. Najprv sa zobrazí varovný symbol, následne sa rozbliká, spolu s akustickým signálom a nakoniec sa automaticky mierne aktivujú brzdy (pri jazde rýchlosťou do 60 km/h)*. Varovanie pred chodcami pomáha pri rýchlostiach cca. 20-25 km/h zabrániť zrážke s osobami a pri rýchlostiach do 60 km/h redukuje závažnosť kolízie. Keď systém odhalí riziko zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu pre rýchlejšiu reakciu v prípade potreby. Ak je hrozba neodvratná, systém aktivuje brzdy*.

Súčasťou balíka je aj Asistent pozornosti vodiča, ktorý sleduje jeho správanie a hľadá známky únavy. Ak ich odhalí, na displeji systému iDrive zobrazí vodičovi odporučenie na prestávku.

* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigačný systém Professional zaujme elegantným dizajnom a nadštandardnými možnosťami: Ponúka jednoducho a prirodzene ovládateľnú navigáciu so systémom iDrive a dotykovým ovládačom iDrive Touch Controller, vrátane hands-free funkcie, USB rozhrania a hlasového ovládania.

Systém obsahuje aj rádio BMW Professional s DVD mechanikou a kapacitou 20 GB na ukladanie hudobných súborov. Umožňuje aj použitie systému Real Time Traffic Information (RTTI). Vstavaný 8,8-palcový farebný LCD displej s vysokým rozlíšením a funkciou deleného zobrazenia (hlavná a vedľajšia obrazovka) je navrhnutý na optimálnu čitateľnosť a prehľadnosť.

  • iDrive Touch Controller

    Ovládač iDrive Touch Controller s je intuitívnym prvkom s dotykovou plochou, ktorá umožní vodičovi priamo vkladať navigačné ciele vpisovaním prstom. Systém sa dá ovládať aj tlačidlami priamej voľby ponuky, ôsmimi voliteľnými funkčnými tlačidlami a hlasovým ovládaním. Vďaka trojrozmernému zobrazeniu máp s použitím satelitných obrázkov ako mapového pozadia a fotorealistickým zobrazením vybraných miest sa navigácia stáva vzrušujúcim vizuálnym zážitkom.

  • Automatická aktualizácia máp

    Aktualizácie máp sú k dispozícii na tri roky bezplatne, prostredníctvom BMW partnera. V rámci BMW ConnectedDrive dokáže systém vo vybraných európskych krajinách mapy aktualizovať aj automaticky, počas obdobia troch rokov, s frekvenciou až štyrikrát do roka. *

    * Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

FUNKCIA SPEED LIMIT INFO SO ZOBRAZENÍM ZÁKAZU PREDBIEHANIA.

FUNKCIA SPEED LIMIT INFO SO ZOBRAZENÍM ZÁKAZU PREDBIEHANIA.

Funkcia Speed Limit Info so zobrazením zákazu predbiehania zobrazí aktuálne platné obmedzenia rýchlosti a takisto zóny, kde predbiehanie nie je povolené. Informácia sa zobrazí na informačnom displeji prístrojového panelu. Špeciálna kamera integrovaná vo vnútornom spätnom zrkadle sleduje relevantné dopravné značky. Informácie následne spracuje riadiaca jednotka spolu s dátami z navigačného systému. S využitím ďalších funkcií vozidla dokáže systém identifikovať aj variabilné obmedzenia rýchlosti, platné napríklad iba v mokrom počasí alebo v konkrétnom čase dňa.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne aj priečne parkovanie. Bez ohľadu na to, či je aktivovaný, vždy premeriava potenciálne voľné miesta, aj tie najtesnejšie, pri jazde okolo nich rýchlosťou do 35 km/h a v maximálnej vzdialenosti 1,5 metra od radu zaparkovaných vozidiel.

Keď sa nájde dostatočne veľké miesto, vodič jednoducho zapne smerovku a parkovací asistent sa postará o riadenie, zatiaľ čo vodič ovláda prevodovku, akcelerátor a brzdu. Asistent zároveň zobrazuje pomocné inštrukcie na displeji systému iDrive, spolu s akustickými signálmi.

Len čo sa vozidlo pomaly priblíži k prekážke, Parkovací asistent sa automaticky aktivuje prostredníctvom funkcie „Auto PDC“ (Automatic Park Distance Control). Rozšírená funkčnosť systému obsahuje aj podporu vodiča pri parkovaní priečne k okraju vozovky. PDC zároveň vysiela varovný signál keď sa s vozidlom príliš priblížite k prekážke.

Pri parkovaní bez Parkovacieho asistenta využíva systém pomoci pri priečnom parkovaní dodatočné senzory na sledovanie oblasti po stranách vozidla a prípadné prekážky zobrazí na displeji systému iDrive. Vďaka tomu si vodič vychutná viac komfortu a bezpečnosti pri parkovaní.

ZADNÁ CÚVACIA KAMERA.

ZADNÁ CÚVACIA KAMERA.

Zadná cúvacia kamera zobrazí vodičovi na displeji systému iDrive oblasť za vozidlom pri manévrovaní a parkovaní. Jej funkčnosť zlepšuje prehľad pri cúvaní do rýchlosti 15 km/h, napríklad pri parkovaní.
Na displeji systému iDrive sa zároveň zobrazujú aj vodiace čiary a farebná signalizácia vzdialenosti od prekážok, vďaka čomu vodič vidí, či je zvolené miesto dostatočne veľké na zaparkovanie. Ak áno, pomôže mu s manévrovaním do tohto priestoru. Pri maximálnom natočení volantu sa zobrazia červené hraničné čiary spolu so zelenými vodiacimi čiarami, ktoré sa prispôsobujú miere natočenia volantu.
Zadná cúvacia kamera sa automaticky deaktivuje po desiatich metroch, alebo keď vozidlo pri cúvaní prekročí rýchlosť 15 km/h. V kombinácii s ťažným zariadením obsahuje zadná cúvacia kamera aj praktickú funkciu priblíženia.