SVIŽNÉ. SLOBODNÉ. RÝCHLE.

V BMW radu 2 Cabrio sa snúbi jazdná dynamika s efektivitou.

SVIŽNÉ. SLOBODNÉ. RÝCHLE.

V BMW radu 2 Cabrio sa snúbi jazdná dynamika s efektivitou.

Dokonalá kombinácia kontrastov: Systém dynamického pohonu BMW radu 2 Cabrio a inovatívne technológie BMW EfficientDynamics sú zjednotením nekompromisného výkonu a maximálnej efektivity. A výsledok? BMW radu 2 Cabrio, ktoré priamo do ulíc prináša ovládateľnosť a svižnosť, či už v režime ECO PRO alebo pri športovejšom štýle jazdy, v impulzívnom a štýlovom balení, ktoré zaujme všetky vaše zmysly.

SVIŽNÉ. SLOBODNÉ. RÝCHLE.V BMW radu 2 Cabrio sa snúbi jazdná dynamika s efektivitou.

Dokonalá kombinácia kontrastov: Systém dynamického pohonu BMW radu 2 Cabrio a inovatívne technológie BMW EfficientDynamics sú zjednotením nekompromisného výkonu a maximálnej efektivity. A výsledok? BMW radu 2 Cabrio, ktoré priamo do ulíc prináša ovládateľnosť a svižnosť, či už v režime ECO PRO alebo pri športovejšom štýle jazdy, v impulzívnom a štýlovom balení, ktoré zaujme všetky vaše zmysly.

TECHNOLÓGIA BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Vďaka technológii BMW TwinPower Turbo poskytuje nová generácia inovatívnych benzínových aj naftových motorov z rodiny BMW EfficientDynamics agilné jazdné výkony a vynikajúce reakcie už od nízkych otáčok, spolu s výnimočne hospodárnym využívaním paliva a nízkymi emisiami škodlivých látok. Zvýšená efektivita a optimálna dynamika garantujú citeľne intenzívnejšiu radosť z jazdy.
Benzínové motory sú vybavené inovatívnou technológiou prepĺňania turbodúchadlom, plne variabilným riadením ventilov Valvetronic so systémom double-VANOS a priamym vstrekovaním paliva High Precision Injection. Vzájomná kombinácia týchto pokročilých systémov prináša mimoriadny výkon a zlepšenú efektivitu. V naftových motoroch sa kombinujú turbodúchadlá s variabilnou geometriou a najnovšia generácia priameho vstrekovania paliva Common-Rail. Výsledkom je optimalizovaný proces spaľovania a nižšia spotreba aj emisie.

VZRUŠENIE VO VZDUCHU.

Objavujte jazdnú dynamiku BMW radu 2 Cabrio.

VZRUŠENIE VO VZDUCHU.

Objavujte jazdnú dynamiku BMW radu 2 Cabrio.

DYNAMICKÝ POHONNÝ SYSTÉM.

Vysoký výkon, nízka spotreba – to je cieľom dynamického pohonného systému v BMW radu 2 Cabrio. Sofistikované benzínové a naftové motory TwinPower Turbo z rodiny BMW EfficientDynamics získali viacero ocenení „Engine of the Year“ (Motor roka). Upútajú nízkymi emisiami, ale zároveň aj vysokou dynamikou a príkladnou kultúrou chodu. Aj vďaka 8-stupňovej prevodovke Steptronic sa dokážu postarať o ohromujúcu akceleráciu takmer bez prerušenia ťahu.

 • Benzínové motory BMW TwinPower Turbo.

  Najnovšia generácia benzínových motorov BMW TwinPower Turbo sa vyznačuje pozoruhodne svižným prenosom výkonu a vynikajúcou odozvou už od nízkych otáčok. Zároveň je úspornejšia, produkuje menej emisií a ponúka lepšie vlastnosti v porovnaní so svojimi predchodcami. Tieto inovatívne motory spájajú najnovšiu technológiu vstrekovania paliva s plne variabilným ovládaním ventilov vrátane technológie Double-VANOS s najnovším turbodúchadlom a predstavujú míľnik v stratégii vývoja technológie BMW EfficientDynamics. Výsledkom je mimoriadne efektívne hnacie ústrojenstvo, ktoré kladie dôraz na vlastnosti, ktorými sa motory BMW preslávili. Radový benzínový 6-valec BMW TwinPower Turbo opakovane získal ocenenie Motor roka a celosvetovo si upevňuje svoje dobré meno dynamickým prenosom výkonu, mimoriadne pokojným chodom a pôsobivou efektívnosťou. Motory zo série BMW EfficientDynamics sú vybavené technologickou koncepciou, ktorá sa ukázala byť veľmi úspešná a je použitá takmer v každom benzínovom motore.

 • Naftové motory BMW TwinPower Turbo.

  Nová generácia naftových motorov BMW TwinPower Turbo je ukážkou dôslednej aplikácie filozofie BMW EfficientDynamics v praxi, ktorej výsledkom je špičkový výkon a nízka spotreba paliva. Tieto naftové motory sa vyznačujú vynikajúcou odozvou a rýchlym prenosom sily pri ľubovoľných otáčkach, ako aj nízkou spotrebou paliva. Preslávili sa vynikajúcou efektivitou a dynamikou, nízkymi emisiami a trením, vďaka čomu garantujú maximálnu radosť z jazdy. Nové naftové motory zo série BMW EfficientDynamics ponúkajú ľahkú hliníkovú konštrukciu a jedno, dve alebo tri turbodúchadlá s variabilnou geometriou. Zároveň sú vybavené najnovšou technológiou priameho vstrekovania Common-Rail, ktorá zabezpečuje optimálne spaľovanie paliva a ďalej znižuje spotrebu paliva a emisie CO2.

 • 8-stupňová prevodovka Steptronic

  8-stupňová prevodovka Steptronic definuje nové štandardy v oblasti komfortu a dynamiky a patrí ku kľúčovým prvkom filozofie BMW EfficientDynamics. Jej nezvyčajne krátke intervaly medzi prevodmi sú základom optimálneho prenosu výkonu v každej rýchlosti. Vďaka tomu sa výrazne zníži spotreba paliva a vodič si bude môcť oveľa viac vychutnávať športový a dynamický výkon. Navyše, vysoký počet prevodov znižuje otáčky motora hlavne pri rýchlej jazde, čo prináša ďalšiu redukciu spotreby aj hlučnosti pohonu.
  Svoju úlohu zohráva aj menič krútiaceho momentu – a to aj v manuálnom režime radenia. Rýchlym prenosom ťahu motora a precíznym ladením prispieva k mimoriadne hladkým zmenám prevodových stupňov. Integrované funkcie ako napríklad predvídavý pohon alebo rozpoznávanie vodiča, spolu s neustálym monitorovaním pohybov vozidla a dopravnej situácie, umožňujú systému zvoliť vždy ten správny prevodový stupeň, prípadne ho odporučiť vodičovi v manuálnom režime. V režime Sport sa o dynamickejší štýl jazdy postará športovejšie nastavenie motora a množstvo integrovaných funkcií, ktoré na zvýšenie dynamiky používajú údaje z navigačného systému. Režim Comfort pre zmenu aktivuje komfortne ladený pracovný algoritmus prevodovky s menej častým radením.

REŽIM ECO PRO.

Režim ECO PRO sa podľa internej štúdie BMW o spotrebe paliva dokáže v závislosti od jazdného štýlu postarať o zníženie spotreby paliva až o 20 %. Funkcia plachtenia, asistent predvídania trasy a trasa ECO PRO umožnia dosiahnuť úsporu ďalších 5 %.
Funkcia plachtenia (k dispozícii iba s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic) odpojí pohonný reťazec od motora a vozidlo „plachtí“ (ide zotrvačnosťou) bez pohonnej sily vtedy, keď vodič pri rýchlosti od 50 do 160 km/h zloží nohu z plynov0ho pedála, ale nezačne brzdiť, a zároveň keď asistent predvídania trasy neočakáva nutnosť zmeny rýchlosti.
Asistent predvídania trasy (k dispozícii iba s navigačným systémom Professional) na základe navigačných údajov rozoznáva zákruty, zastavané oblasti, rýchlostné obmedzenia a výjazdy z diaľnice, čo využíva na to, aby vodičovi v predstihu odporúčal, kedy má prestať akcelerovať.
Trasa ECO PRO (k dispozícii iba s navigačným systémom Professional alebo navigačným systémom Business) odporúča najefektívnejšiu trasu na základe dopravnej situácie, jazdného štýlu a podmienok na ceste. Palubný počítač zobrazuje percentu8lny pomer paliva, ktoré sa dá ušetriť jazdou po odporúčanej trase ECO PRO.

BMW xDRIVE.

BMW xDRIVE.

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies.

Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí aj tým najnáročnejším podmienkam na ceste a postará sa o vynikajúcu trakciu za každých okolností. Vďaka pohonu xDrive a jeho súčinnosti s Dynamickou kontrolou stability (DSC) si BMW zachová vždy bezpečné a stabilné jazdné vlastnosti. xDrive v koordinácii so senzormi DSC rozdeľuje pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obidve nápravy, s cieľom predísť nedotáčavosti aj pretáčavosti, teda zaručiť vynikajúcu smerovú stabilitu. Navyše garantuje rýchlu a bezpečnú akceleráciu aj na klzkých a strmých povrchoch. Samotné DSC teda musí za kritických podmienok na ceste zasahovať v menšej miere. BMW xDrive kombinuje výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, smerovú stabilitu a jazdnú bezpečnosť – s klasickou BMW agilnosťou.