MENEJ PRAVIDIEL. VYŠŠÍ VÝKON.

BMW radu 2 Coupé.

MENEJ PRAVIDIEL. VYŠŠÍ VÝKON.BMW radu 2 Coupé.

Výkon v kW (k) pri ot./min. (228i)

240 (326)/5800

Kombinovaná spotreba v l/100 km (228i)

8,1 [7,6]

Zrýchlenie 0 – 100 km/hod. v sek. (228i)

5,0 [4,8]

Divoké, rebelské, jedinečné. BMW radu 2 Coupé má všetko, čo športové kupé má mať. Jeho nezameniteľný športový dizajn znásobuje jazdnú dynamiku, ktorá z neho robí najlepšie vozidlo vo svojej triede. Pre kupé je typické dokonalé rozloženie hmotnosti v pomere 50:50, výkonné motory BMW TwinPower Turbo a inteligentná technológia BMW EfficientDynamics. Najlepšiu dynamiku ponúka model M240i, ktorý dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Verný sloganu: Menej pravidiel. Vyšší výkon.

NEPOTREBUJE VODIČA. HĽADÁ SPOLUPÁCHATEĽA.

BMW M240i Coupé.

Toto vozidlo začína tam, kde iné končia: turbodúchadlom prepĺňaný radový 6-valec s výkonom 250 kW (340 k) mu prepožičiava kvality šprintéra pri maximálnej úspornosti. Aerodynamický balík M, zadná spojlerová lišta a podvozok M sú zárukou extrémne atletického vzhľadu, výraznejšieho prítlaku a optimálneho správania v každej situácii. Dokonca aj interiér BMW M240i so športovými sedadlami vpredu, koženým volantom M s multifunkčnými tlačidlami a mnohé ďalšie prvky výbavy vyžarujú atmosféru automobilových pretekov a ponúkajú vysoký výkon, ktorý doslova vyráža dych.

Exteriér.

Temperamentná črta: nápadná línia lemu vychádzajúca spoza prednej nápravy smerom nahor k zadnému blatníku vytvára dynamický klinovitý tvar. V kombinácii s robustnými lemami blatníkov dokazuje, že BMW radu 2 Coupé je už teraz pripravené ujať sa vedenia.

Interiér.

Prispôsobené pre tých, ktorí sa neradi prispôsobujú: keď sa posadíte za volant BMW radu 2 Coupé, ocitnete sa v svetle reflektorov. Dôvodom je aj to, že kokpit je orientovaný na vodiča. Asymetrická stredová konzola je natočená smerom k vodičovi, voľne stojaci ovládací displej je umiestnený optimálne v jeho zornom poli a všetky dôležité funkcie má vždy pod kontrolou. Bezrámové okná dverí typické pre coupé zlepšujú výhľad z vozidla. Povrchy sa vzrušujúco prelínajú a dynamicky spájajú športový exteriér s interiérom. To všetko sa samozrejme podarilo dosiahnuť s maximálnou kvalitou dielenského spracovania a s využitím prvotriednych materiálov.

Jazdná dynamika.

Ak žijete život naplno, nechcete robiť kompromisy. A rovnako ich nechce robiť ani BMW radu 2 Coupé. Jeho jazdné vlastnosti, dokonalé rozloženie hmotnosti v pomere 50:50 a jeho zadný pohon sú v tejto triede vozidiel jedinečné. Dynamické a temperamentné s jediným cieľom: maximálna radosť z jazdy.

240 kW

BMW M240i vás nenadchne len svojim ohromujúcim výkonom, ponúkne zároveň pozoruhodnú agilitu a bezproblémové každodenné používanie. 3-litrový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo je vybavený technológiou Valvetronic so systémom Double-VANOS, priamym vstrekovaním paliva High Precision Injection a turbodúchadlom TwinScroll. Vynikajúca odozva, vysoký krútiaci moment už od nízkych otáčok a široký rozsah využiteľných otáčok sú typickými rysmi tohto výkonného motora. Výsledkom je maximálny krútiaci moment na úrovni 500 Nm s priemernou spotrebou paliva 7,8 l/100 km (s prevodovkou Steptronic: 7,1 l; Steptronic a xDrive: 7,4 l). Benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo poskytuje vozidlu zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 4,8 sekundy (s prevodovkou Steptronic: 4,6 s; Steptronic a xDrive: 4,4 sekundy).