VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

Nové BMW M240i Coupé: 340 k, 250 kW.

BMW M Performance

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

Nové BMW M240i Coupé: 340 k, 250 kW.

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.Nové BMW M240i Coupé: 340 k, 250 kW.

BMW M240i Coupé sa ešte iba rozbieha tam, kde už iným dochádza dych: Kompaktné M Performance kupé je vyzbrojené technológiou M Performance TwinPower Turbo a špecificky ladeným M Šport podvozkom. Je to temperamentný dvojdverový automobil s génmi M, ktoré vám predvedie s dych vyrážajúcou dynamikou.
 

Hodnoty pre BMW M240i Coupé
Spotreba paliva (kombinovaná): 7,1 až 7,8 l/100 km
Emisie CO₂ (kombinované): 163 až 179 g/km

M PERFORMANCE DIZAJN BMW M240i COUPÉ.

Rukopis M GmbH na BMW M240i Coupé je nezmazateľný. Okrem M Šport balíka sú tu aj ďalšie špecifické M Performance prvky, ktoré robia toto svižné kupé ozaj výnimočným. Exkluzívne disky kolies z ľahkej zliatiny, koncovky výfuku na oboch stranách, farebne zvýraznené kryty spätných zrkadiel... Exteriér aj interiér tohto M Performance kupé sa jasne hlási k športovej DNA. Najprv diskrétne, na druhý pohľad už lákavo a keď sa rozbehne radový 6-valcový motor, neexistuje nič, čo by zastavilo výbuch emócií.

EXKLUZÍVNE PRVKY BMW M240i COUPÉ.

Dizajnové prvky v akcentovej farbe.

Exkluzívnym prídavkom sú bočné vzduchové vstupy v prednom nástavci BMW M240i Coupé, vyzdobené prvkami v spracovaní Ferric Grey.

18-palcové M kolesá Double-spoke style 436 M.

Exkluzívne disky kolies z ľahkej zliatiny vo farbe Ferric Grey v kombinácii s M Šport brzdami optimálne prenášajú sily zrýchlenia aj spomalenia na asfalt (s pneumatikami vpredu 225/40 ZR18, vzadu 245/35 ZR18).

Kryty vonkajších zrkadiel v akcentovej farbe.

Aerodynamické kryty majú farebné spracovanie Ferric Grey. Ich tvar kladie iba minimálny odpor vzduchu.

Logo M v spracovaní Dark Chrome.

Logo M v spracovaní Dark Chrome je elegantným spôsobom zvýraznenia faktu, že BMW M240i Coupé patrí do rodiny automobilov M Performance.

Koncovky výfukov na oboch stranách.

Koncovky výfukov na oboch stranách BMW M240i Coupé v spracovaní Black Chrome, exkluzívne pre BMW radu 2, naznačujú výfukový systém bez stredného tlmiča a s inteligentným klapkovým systémom.

Označenie modelu v spracovaní Dark Chrome.

Špecifické označenie modelu na zadnej časti v akcentovej farbe karosérie zvýrazňuje príbuzenský vzťah BMW M240i Coupé s modelmi BMW M.

Prahové lišty s označením modelu.

Exkluzívne hliníkové lišty s označením modelu vzbudia radostné očakávania u vodiča aj predného spolujazdca už pri otvorení dverí.

Označenie modelu v kokpite.

Priamo pred očami vodiča brnká na športovú strunu digitálne označenie modelu, červený dizajn ukazovateľov a presné chrono stupnice v prístrojovom paneli.

RADOVÝ BENZÍNOVÝ 6-VALEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

BMW M240i Coupé inšpiruje nielen svojou neskrotnou silou, ale aj agilitou a využiteľnosťou na každý deň. Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo s objemom 3,0 litra kombinuje systémy Valvetronic a Double-VANOS s priamym vstrekovaním benzínu a TwinScroll turbodúchadlom. Extrémne spontánne reakcie, vysoký krútiaci moment už od nízkych otáčok a široké pracovné pásmo sú typickými identifikátormi tohto agregátu. Číselným rezultátom je krútiaci moment až 500 Nm, avšak kombinovaná spotreba iba 7,8 l/100 km (8-stupňová prevodovka Steptronic: 7,1). Z pokoja na 100 km/h zrýchli tento kabriolet iba za 4,8 sekundy (Steptronic: 4,6). Tento agregát je použitý výlučne v M Performance modeloch BMW radu 2 s označením M240i.

 • Emotívny M Performance zvuk

  Špecifický výfukový systém BMW M240i Coupé okamžite rozoznáte podľa koncoviek v spracovaní Black Chrome na oboch stranách. Vynechanie stredného tlmiča a inteligentný klapkový mechanizmus produkujú charizmatický zvuk, ktorý zaručene spôsobí zimomriavky nielen posádke. Táto rozsiahla akustická optimalizácia podstatne zvýrazní emotívny dojem zo športového automobilu.

M PERFORMANCE JAZDNÁ DYNAMIKA BMW M240i COUPÉ.

Koncepcia jazdnej dynamiky BMW M240i Coupé je vytvorená s dôrazom na výkon. Jasným cieľom je intenzifikácia radosti z jazdy, ale bez obmedzenia každodennej využiteľnosti vozidla. Vysoká agilita a presná ovládateľnosť, spolu s vyváženým naladením všetkých komponentov vozidla, sa prejavia v každej jednej zákrute. Inžinieri BMW M GmbH rozsiahlymi modifikáciami optimalizovali vlastnosti podvozka aj riadenia tohto kupé až do najmenších detailov.

 • Viac dynamiky: Znížený M Šport podvozok

  Na to, aby sa mimoriadny výkon motora vedel preniesť do suverénnej jazdnej dynamiky, museli byť radovému benzínovému 6-valcu s vysokým krútiaci momentom prispôsobené pružiny, tlmiče aj stabilizátory. O vzrušujúce jazdné pôžitky sa zaslúži aj špecifická elastokinematika prednej nápravy. Ešte viac agility sa dosiahlo špeciálne ladeným M Šport podvozkom, zníženým o 10 mm a Variabilným športovým riadením vrátane systému Servotronic. Doplnkový pohon všetkých kolies BMW xDrive flexibilne prerozdeľuje silu motora medzi prednú a zadnú nápravu BMW M240i xDrive Coupé a postará sa o maximálnu možnú trakciu aj na náročnom povrchu.

  Hodnoty pre BMW M240i xDrive Coupé:
  Spotreba paliva (kombinovaná): 7,4 l/100 km
  Emisie CO₂ (kombinované): 169 g/km

 • Viac športu: 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

  O razantné dynamické šprinty BMW M240i Coupé sa postará doplnková 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport. Funkciou Launch Control prispeje k zrýchleniu z 0 na 100 km/h iba za 4,6 sekundy. Stačí stlačiť tlačidlo DSC, nastaviť voliacou pákou prevodovky režim „S“, podržať stlačenú brzdu a naplno stlačiť akcelerátor – keď v tej chvíli brzdu pustíte, pochopíte, čo znamená ťah.

 • Viac kontroly: štandardné M Šport brzdy

  18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 436 M sa rezolútne zastavia pri zásahu štvorpiestikových pevných brzdových strmeňov z hliníka na prednej náprave. Zadné kolesá spomaľuje dvojpiestiková verzia. Vďaka vnútornej ventilácii znesú brzdy aj vysoké tepelné záťaže. Ich obdivuhodná sila je zjavná aj vtedy, keď vozidlo nehybne stojí, vďaka modrému lakovaniu strmeňov s logom M.

OPTIMÁLNE JAZDNÉ VLASTNOSTI.

BMW M240i Coupé v rukách profesionála.

RODINA M PERFORMANCE.

Ostrejší dizajn, zdokonalený podvozok, výkonný pohon. Automobily M Performance ideálne zjednocujú tieto tri elementy. Ako exkluzívna modelová rodina od BMW M GmbH kombinujú to najlepšie z každého jedného modelového radu s tým najlepším od BMW M, čím tvoria svoju vlastnú triedu.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe elektrickej energie závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, predovšetkým od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia kúrenia/klimatizácie alebo predklimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO₂ pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO₂ Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.