ZÓNA KOMFORTU – PO NOVOM.

Komfort a bezpečnosť v BMW radu 2 Coupé.

Niekedy je zábavnejšie plávať proti prúdu, čo BMW radu 2 Coupé dokonale predvádza s ľahkosťou jemu vlastnou. Aj tí, ktorí razia nové cesty, ocenia bezpečne osvetlenú cestu pred sebou. A vodiči v protismere sa môžu spoľahnúť, že vaše vozidlo ich neoslní. Systém Servotronic neustále optimalizuje správanie riadenia a spríjemňuje vám pobyt za volantom bez ohľadu na to, kam vás cesta zavedie.

ADAPTÍVNE PREDNÉ SVETLOMETY

Adaptívne predné svetlomety s variabilnou distribúciou pre diaľnicu a mesto, vrátane odbočovacích svetiel a natáčacích bi-xenónových svetiel, zaručia optimálne osvetlenie cesty pred vami. Pohyblivé svetlomety osvietia zákrutu, len čo vodič začne otáčať volant smerom do nej. Pre zlepšenie viditeľnosti na krátku vzdialenosť sa automaticky zapnú odbočovacie svetlá, buď spolu so smerovkami, alebo pri natočení volantu – dokonca aj keď vozidlo stojí. Adaptívne svetlomety zaručujú optimálne osvetlenie v každej situácii na ceste a výrazne zvyšujú aktívnu bezpečnosť.

ASISTENT DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Asistent diaľkových svetiel uľahčuje vodičovi nočnú jazdu automatickým prepínaním diaľkových a tlmených svetiel v závislosti od prítomnosti iných vozidiel pred vami alebo v protismere. Svetlá automaticky stlmí aj pri dostatočnom pouličnom osvetlení.
Kamera umiestnená v blízkosti vnútorného spätného zrkadla identifikuje svetlá iných vozidiel až do vzdialenosti 1 000 metrov. Keď je asistent diaľkových svetiel aktivovaný a v protismere alebo pred vami zaregistruje svetlá iného vozidla, automaticky prepne z diaľkových svetiel na tlmené, a keď je cesta opäť voľná, znovu sám aktivuje diaľkové svetlá.

SERVOTRONIC.

SERVOTRONIC.

Optimálna podpora riadenia.

Vychutnajte si optimálnu podporu riadenia v každej jazdnej situácii vďaka systému Servotronic. Ten prispôsobuje účinok posilňovača aktuálnej rýchlosti a stará sa o priame a presné reakcie riadenia pri rýchlej jazde. Zároveň zabezpečí špičkový komfort minimalizáciou fyzickej námahy potrebnej na točenie volantu pri pomalej jazde, parkovaní a manévrovaní na kľukatých či úzkych cestách a v tesných priestoroch.

Špičková presnosť.

Riadiaca jednotka systému využíva elektronické meranie rýchlosti a podľa neho stanoví potrebnú mieru účinku posilňovača vhodnú v rozličných situáciách. Elektronicky riadený ventil v posilňovači umožňuje dosiahnuť presnejšie prispôsobenie konkrétnej jazdnej situácii než pri konvenčných systémoch.

Menej fyzickej námahy.

Pri jazde nízkou rýchlosťou je miera účinku posilňovača vysoká a volantom sa točí ľahko, so stúpajúcou rýchlosťou však miera účinku postupne plynulo klesá, čo prináša priamejší kontakt riadenia s vozovkou a tým pádom optimálnu smerovú stabilitu jazdy.

FUNKČNOSŤ.

BMW radu 2 Coupé dokazuje svoju veľkorysosť aj v interiéri. Odkladacie priestory vo dverách poskytujú dostatok miesta až pre litrové fľaše. Držiaky na stredovej konzole a v zadnej stredovej lakťovej opierke garantujú bezpečné uloženie nápojov.
Operadlá zadných sedadiel umožňujú sklápanie v pomere 40:20:40, čo zjednodušuje prepravu dlhých alebo rozmerných predmetov. Balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov zvyšuje praktickosť BMW radu 2 Coupé šikovnými prvkami, ako sú sieť na podlahe batožinového priestoru, háky na tašky či kotviace oká v batožinovom priestore. A tým zvyšuje funkčnosť aj bezpečnosť.

KOMFORTNÝ VSTUP

Inovatívne a jednoduché ovládanie – funkcia komfortný vstup umožňuje odomknutie dverí vozidla a naštartovanie bez nutnosti fyzicky použiť kľúč. Stačí, ak máte kľúč napríklad vo vrecku alebo v taške a systém ho automaticky zaregistruje, keď sa priblížite k vozidlu. Len čo sa dvere automaticky odomknú, vodič môže nasadnúť a naštartovať motor pomocou tlačidla Start/Stop.
Zárukou bezpečnosti funkcie komfortný vstup je systém spoľahlivej autentifikácie kľúča.