SPOJENIE SRDCA A ROZUMU.

BMW radu 4 Gran Coupé.

SPOJENIE SRDCA A ROZUMU.

BMW radu 4 Gran Coupé.

Spojenie srdca a rozumu.BMW radu 4 Gran Coupé.

Max. rýchlosť v km/h (440i)

250

výkon v kW (k) pri ot/min (440i)

240 (326)/5500

Zrýchlenie 0–100 km/h v sek. (440i)

5,1

Objem batožinového priestoru

480 – 1300

Prirodzená elegancia: BMW radu 4 Gran Coupé v sebe kombinuje fascinujúce dizajnové prvky a výkon typický pre BMW s dômyselnou funkčnosťou. Spomeňme aspoň množstvo priestoru pre pasažierov, veľké dvere batožinového priestoru a jedinečné dizajnové prvky. Dynamické jazdné vlastnosti vozidla ďalej zdôrazňuje adaptívny podvozok M a efektívne motory TwinPower Turbo s vysokým výkonom. To všetko robí z BMW radu 4 Gran Coupé dokonalú zmes dynamiky, elegancie a komfortu.

ELEGANCIA V KAŽDOM DETAILE.

Stredobod pozornosti.

Dokonale tvarované proporcie: Elegantné línie štvordverového kupé s bezrámovými oknami v sebe spájajú estetiku a dynamiku so špičkovou funkčnosťou.

Exteriér.

BMW radu 4 Gran Coupé je už na prvý pohľad nezameniteľné svojím zjavom. Vyznačuje sa krásou a dynamikou, je stelesnením prirodzenej elegancie. Tento dojem sa odráža v každej jednej línii a je neprehliadnuteľný najmä pri pohľade na vozidlo zboku. Vďaka pretiahnutej línii strechy je dokonale tvarovaná silueta kupé ešte plynulejšia, elegantnejšia a zároveň športovejšia. Štvordverová karoséria s bezrámovými oknami a rozmerné veko batožinového priestoru spoločne zdôrazňujú dokonalú súhru medzi každodennou funkčnosťou a športovou expresívnosťou.

Interiér.

Podobne ako exteriér, aj interiér úplne prvého BMW radu 4 Gran Coupé ponúka dokonalú kombináciu elegancie a funkčnosti. Táto filozofia je vyjadrená použitím exkluzívnych materiálov a farieb, ako aj výraznou orientáciou na vodiča: každý ovládací prvok je ergonomicky umiestnený tak, aby ho mal vodič čo najviac poruke, a zo všetkých povrchov a detailov vyžaruje pocit luxusu a vitality. Dvere s bezrámovými oknami zvyšujú dojem priestrannosti kabíny BMW radu 4 Gran Coupé – rovnako aj na zadných sedadlách, kde je miesto pre 2 + 1 pasažierov, a dostatok priestoru nad hlavou a pre nohy. Zakrivený dizajn zadných sedadiel takisto zvyšuje komfort a prispieva k harmonickému pocitu z priestoru.

Jazdná dynamika.

Jazdné vlastnosti BMW radu 4 Gran Coupé sú kombináciou špičkového výkonu a optimálneho komfortu. Vlastnosti typické pre vozidlá BMW, ako je dokonalé rozloženie hmotnosti medzi nápravami, pohon zadných kolies alebo ovládač jazdného zážitku, zaručujú neprekonateľnú radosť z jazdy. Jazdnú dynamiku ešte vylepšuje adaptívny podvozok M. A vďaka variabilnému športovému riadeniu máte istotu, že hravo zvládnete aj tie najostrejšie zákruty.

190 kW.

Motor BMW 430d na vás urobí dojem špičkovým výkonom, rýchlym prenosom sily a nízkou spotrebou paliva. Dokonca aj pri nízkych otáčkach je k dispozícii krútiaci moment 560 Nm. Motor sa vyznačuje mimoriadne hladkým chodom a vďaka okamžitej odozve a výkonu 190 kW (258 k) je synonymom výnimočnej dynamiky. BMW radu 4 Gran Coupé preto dokáže zrýchliť z pokoja na 100 km/h len za 5,6 sekundy (s pohonom xDrive a prevodovkou Steptronic: 5,3 s), dosahuje maximálnu rýchlosť 250 km/h (obmedzená), priemernú spotrebu paliva len 5,1 až 5,3 l/100 km (xDrive a Steptronic: 5,3 až 5,5 l) a emisie CO₂ iba 134 až 139 g/km (xDrive a Steptronic: 140 až 145 g/km).

Motor BMW 435d xDrive dosahuje výkon 230 kW (313 k) a krútiaci moment 630 Nm pri spotrebe paliva 5,6 až 5,7 l/100 km a príkladne nízkych emisiách CO₂ len 146 až 150 g/km. BMW radu 4 Gran Coupé s ním dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 4,8 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 250 km/h (obmedzená).