MAXIMÁLNA EFEKTIVITA.

BMW Active hybrid 5.

MAXIMÁLNA EFEKTIVITA.

BMW Active hybrid 5.

Maximálna efektivita.BMW Active hybrid 5.

Kombinovaná spotreba v l/100 km

6,4–7,0

Kombinované emisie CO2 v g/km

149–163

Objem batožinového priestoru

375

Zrýchlenie 0 – 100 km/hod. v sek.

5,9

Môže vozidlo získavať stále viac na efektivite a zároveň byť čoraz viac dynamické? BMW ActiveHybrid 5 jednoznačne dokazuje, že sa to dá. Koncepcia jeho inteligentného pohonu stavia na technológii Performance Hybrid, ktorá spája výkonný radový 6-valcový motor BMW TwinPower Turbo a elektromotor: to umožňuje výrazne znížiť spotrebu paliva aj emisie CO2 a zároveň znásobiť radosť z jazdy.

NOVÁ ÚROVEŇ EFEKTIVITY.

BMW EfficientDynamics vo vozidle BMW ActiveHybrid 5.

Inovácie sa vo vozidle BMW ActiveHybrid 5 spájajú jedinečným spôsobom: komplexný balík funkcií a technológií BMW EfficientDynamics prináša viac radosti z jazdy a zároveň znižuje emisie.

Exteriér.

„BMW musí aj navonok ukázať, čo s ním môžete zažiť. Jeho charakter musíte vidieť aj cítiť. Jeho dizajn je prísľubom, ktorý sa splní počas jazdy,“ povedal Adrian van Hooydonk, dizajnový riaditeľ skupiny BMW Group.

Inteligentné riadenie energie.

BMW ActiveHybrid 5 využíva novú generáciu hybridných technológií. Interakcia medzi režimom ECO PRO a mnohými ďalšími funkciami z ponuky BMW EfficientDynamics zaručuje maximálnu efektivitu – bez akéhokoľvek negatívneho vplyvu na dynamické jazdné kvality vozidla.

Služby a aplikácie.

Komunikácia, informácie a zábava – zažite mobilitu úplne novým spôsobom so službami a aplikáciami od BMW ConnectedDrive.

225 KW

Motor BMW TwinPower Turbo disponuje ľahkou konštrukciou. Vďaka turbodúchadlu TwinScroll produkuje ohromný výkon 225 kW (306 k), v dôsledku čoho dosahuje maximálny krútiaci moment 400 Nm a maximálnu rýchlosť 250 km/hod. BMW ActiveHybrid 5 zrýchli z 0 na 100 km/hod. za 5,9 sekundy. To všetko dokáže pri neuveriteľne nízkej spotrebe paliva a nízkych hodnotách emisií: 6,4 až 7,0 l/100 km a 149 až 163 g/km CO2 (všetky číselné hodnoty boli stanovené v súlade s testovacím cyklom EÚ a závisia od vybraných rozmerov pneumatík).

Druhým komponentom koncepcie Performance Hybrid je 40 kW elektromotor. Dokáže poháňať auto výlučne elektrickou energiou až do maximálnej rýchlosti 60 km/hod. Pri predbiehaní, stúpaní do kopca a v iných jazdných situáciách, kedy je potrebná spontánna akcelerácia, dopĺňa spaľovací agregát. Elektromotor je poháňaný lítium-iónovou vysokonapäťovou batériou prostredníctvom zadnej nápravy.

BMW ActiveHybrid 5 štandardne spĺňa emisnú normu EU6.