VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

BMW M550d xDrive Touring: 381 k, 280 kW.

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.

BMW M550d xDrive Touring: 381 k, 280 kW.

VŠETKO V JEDNOM: ROCK AJ SOUL.BMW M550d xDrive Touring: 381 k, 280 kW.

BMW M550d xDrive Touring predvádza komplexné skúsenosti inžinierov BMW M, ktoré sa prejavili na dokonalom vyladení a zladení pohonu, podvozka aj riadenia. Rovnocenný prístup k dizajnu, nekompromisnej dynamike aj štýlovému komfortu je na tomto M Performance automobile zjavný na prvý pohľad. Markantné detaily podčiarkujú jeho športový charakter a zároveň garantujú po vizuálnej aj technickej stránke unikátnu pozíciu tohto exkluzívneho modelu v rámci BMW radu 5.
 

Hodnoty pre BMW M550d xDrive Touring:
Spotreba paliva (kombinovaná): 6,3 l/100 km
Emisie CO₂ (kombinované): 166 g/km

Design

M PERFORMANCE DIZAJN BMW M550d xDRIVE TOURING.

Okrem výberu prvkov zo štandardného M Šport balíka zvýrazňuje vzhľad BMW M550d xDrive Touring aj množstvo ďalších špecifických detailov dizajnu. Kombinácia M Performance charakteru a sebavedomej elegancie BMW radu 5 vytvára vozidlo s veľkým talentom pre intenzívne jazdné zážitky, ale zároveň vysokú mieru každodennej využiteľnosti. Vodičov so športovými ambíciami budú inšpirovať exteriérové prvky ako napríklad modifikovaný predný nástavec, označenia modelu v akcentovej farbe alebo exkluzívne disky kolies z ľahkej zliatiny, ako aj unikátna atmosféra kokpitu v interiéri.

Design
Design
Design
Design

EXKLUZÍVNE PRVKY BMW M550d xDRIVE TOURING.

BMW M550d xDrive Touring už z diaľky rozoznáte podľa špecifickej štylistiky doplnkových 20-palcových M diskov kolies z ľahkej zliatiny Double-spoke style 434 M. Vonkajšie spätné zrkadlá majú kontrastnú povrchovú úpravu vo farbe Ferric Grey. Robustné zadné partie nesú označenie modelu v spracovaní Dark Chrome a unikátne tvarované koncovky výfuku v dynamickej vysokolesklej čiernej povrchovej úprave. Hliníkové prahové lišty s označením modelu spoľahlivo vzbudia radostné očakávania posádky už pri nastupovaní. M kožený volant dokonalo sadne do rúk vodiča. 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport s radiacimi pádlami na volante dokáže sprostredkovať maximálne komfortné, ale aj ostro športové radenie. Priamo pred očami vodiča sa dynamika vizuálne predvedie digitálnym označením modelu pod otáčkomerom a exkluzívnym logom M na páke prevodovky.

RADOVÝ NAFTOVÝ 6-VALEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

Motor v BMW M550d xDrive Touring inšpiruje svojím mimoriadnym ťahom a unikátnym zvukom. Tento M Performance automobil vďaka nemu disponuje obdivuhodnou dynamikou okamžite od rozjazdu. Do veľkej miery za to vďačí trojstupňovému prepĺňaniu turbodúchadlami s variabilnou geometriou turbíny. Gény M sa prejavujú vo výkonových parametroch: Krútiaci moment 740 Nm bez námahy katapultuje vozidlo z 0 na 100 km/h iba za 4,9 sekundy. Táto nevšedná akcelerácia je však sprevádzaná aj príkladnou efektivitou: Priemerná spotreba paliva má hodnotu iba 6,3 l/100 km, s emisiami CO₂ len 166 g/km. Takáto kombinácia dynamických schopností a hospodárnej prevádzky je v BMW radu 5 unikátom.

M PERFORMANCE JAZDNÁ DYNAMIKA BMW M550d xDRIVE TOURING.

Koncepcia jazdnej dynamiky BMW M550d xDrive Touring je vytvorená s dôrazom na výkon. Cieľom, spolu so zvýšením jazdných pôžitkov, je však aj zachovanie unikátnej miery komfortu. Vysoko presná ovládateľnosť a agilita sú výsledkom vyváženého vyladenia všetkých komponentov, ktoré sa vám pripomenie v každej zákrute. Inžinieri BMW M GmbH implementáciou rozsiahlych modifikácií podvozka aj riadenia zušľachtili charakter tohto exkluzívneho M Performance automobilu až do najmenšieho detailu.

 • Viac dynamiky: M šport podvozok

  Na to, aby sa mimoriadny výkon motora vedel preniesť do suverénnej jazdnej dynamiky, museli byť radovému naftovému 6-valcu s vysokým krútiaci momentom prispôsobené pružiny, tlmiče aj stabilizátory. O vzrušujúce jazdné pôžitky sa zaslúži aj špecifická elastokinematika prednej nápravy. Ešte viac agility sa dosiahlo špeciálne ladeným M Šport podvozkom a Variabilným športovým riadením vrátane systému Servotronic.

 • Viac trakcie: BMW xDrive

  BMW M550d xDrive Touring je štandardne vybavené inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive aj systémom Performance Control, ktorý variabilne rozdeľuje pohon medzi kolesá zadnej nápravy, pre ešte vyššiu dynamiku, agilitu aj trakciu. Bez ohľadu na povrch cesty reaguje vozidlo na každý pohyb volantom presnejšie, s nutnosťou oveľa menších korekcií. Pre dosiahnutie dynamiky, typickej pre modely M Performance, bol pohon všetkých kolies naladený pre vyšší dôraz na zadnú nápravu.

Steptronic

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

Silu motora v BMW M550d xDrive Touring prenáša 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic Sport. Pre M Performance špecifické vyladenie programov radenia je presne prispôsobené sile pohonnej jednotky s mimoriadnym potenciálom. Radiace pádla na volante umožňujú radenie v športovom štýle. Prevodovka obsahuje aj funkciu Launch Control pre maximálnu akceleráciu z pokoja, ktorá poteší každého ambiciózneho vodiča. Kompaktná konštrukcia, nízka hmotnosť a dokonalá súhra prevodovky s funkciou Auto Start Stop sú takisto veľmi dôležitými predpokladmi optimalizácie spotreby paliva a redukcie emisií výfukových plynov.

RODINA M PERFORMANCE.

Ostrejší dizajn, zdokonalený podvozok, výkonný pohon. Automobily M Performance ideálne zjednocujú tieto tri elementy. Ako exkluzívna modelová rodina od BMW M GmbH kombinujú to najlepšie z každého jedného modelového radu s tým najlepším od BMW M, čím tvoria svoju vlastnú triedu.

Intenzifikovaná radosť z jazdy.

Spoznajte všetkých členov rodiny M Performance automobilov.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe elektrickej energie závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

  Dojazd závisí od množstva faktorov, predovšetkým od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia kúrenia/klimatizácie alebo predklimatizácie.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO₂ pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO₂ Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.