BMW i

PRAKTICKÁ ELEKTROMOBILITA – VŽDY A VŠADE

Dobíjanie vozidla BMW i3.

Inovatívna koncepcia dobíjania stanovuje nový rozmer elektromobility: BMW i3 sa dobíja nielen rýchlo, ľahko a pohodlne doma so stanicou Wallbox či nabíjacím káblom, ale môže sa dobíjať aj na cestách z neustále väčšieho množstva verejných dobíjacích staníc. BMW i3 ich ľahko nájde s inovatívnymi službami BMW ConnectedDrive Services, ako je napríklad systém BMW i Navigation s dátovým pripojením a zobrazením informácií o dynamickom dojazde a dobíjacích staniciach.

DOBÍJANIE DOMA.

Ak máte doma vlastné parkovacie miesto, môžete si svoje BMW i3 ľahko dobíjať so stanicou BMW i Wallbox. Táto dobíjacia stanica je namontovaná na stene domu alebo garáže a nielenže dopĺňa jedinečný dizajn vozidiel BMW i, ale zároveň dobíja BMW i3 až o 30 % rýchlejšie než so štandardným dodaným nabíjacím káblom – BMW i3 sa s ním dobije až na 80 % nabíjacej kapacity za menej než 6 hodín.*
Wallbox Pure vrátane služieb individuálnej inštalácie ponúka priamo spoločnosť BMW. Ak sa chcete dozvedieť, či je vaša súkromná rezidencia vhodná na inštaláciu stanice Wallbox, kliknite na prepojenie nižšie. A keďže BMW i predstavuje bezproblémovú udržateľnosť v oblasti elektrickej mobility, môžete tiež uzavrieť zmluvu o dodávkach ekologickej energie u vybraného predajcu vozidiel BMW i.
*S prúdom 16 A.

Jednoduché vysvetlenie.

Ako sa vozidlo nabíja doma.

 • Ekologická energia

  Zmluva o dodávkach ekologickej energie vám umožní nakupovať elektrinu na dobíjanie BMW i3 z obnoviteľných zdrojov – takže nielen každá cesta, ale aj každé dobíjanie prebieha úplne bez emisií. Produkty z ponuky BMW Ekologická energia vám umožnia využívať výhody týchto doplnkov veľmi jednoducho a pohodlne z jediného zdroja. Od prechodu k elektrine vyrábanej udržateľným spôsobom (napríklad veternej alebo vodnej) až po vlastnú výrobu energie s riešeniami „My Green Energy“ vo vašej domácnosti (napríklad s domácim solárnym systémom). Miestny predajca vozidiel BMW i vám zabezpečí dodávku kvalitného solárneho prístrešku na výrobu vlastnej elektriny.

S BMW i3 sa z každej elektrickej zásuvky stáva dobíjacia stanica.

Dobíjanie vozidla BMW i3.

DOBÍJANIE NA VEREJNÝCH PRIESTRANSTVÁCH.

BMW i vytvorilo inovatívnu koncepciu, ktorá ponúka aj optimálne služby dobíjania pre BMW i3 na cestách. Okrem služby ChargeNow – služba mobility od BMW i a najväčšieho združenia poskytovateľov mobilných dobíjacích staníc – sú súčasťou tejto koncepcie aj čiastočne verejné miesta pre dlhodobé parkovanie, na ktorých môže byť BMW i3 dobíjané, napríklad v parkovacích garážach.
Navigácia v BMW i3 vám pomôže nájsť vhodné miesta dobíjania, ktoré sa zobrazia vo vozidle, v aplikácii BMW i Remote a na internetovom portáli BMW ConnectedDrive. Asistent dojazdu používa tieto údaje pri výpočte dojazdu. Za použitie služby sa platí bezhotovostne s centrálnou platnou prístupovou kartou ChargeNow. Náklady na elektrinu vám budú fakturované mesačne.

Jednoduché vysvetlenie.

Ako nabíjať keď ste v pohybe.

 • ChargeNow

  ChargeNow je služba mobility od BMW i, s ktorou je vyhľadávanie a používanie verejných dobíjacích staníc rôznych poskytovateľov obzvlášť rýchle a jednoduché. Používanie a úhrada prebiehajú jednoducho bezhotovostne s kartou ChargeNow, ktorú môžete použiť u každého partnera ChargeNow. So službou BMW i ConnectedDrive sú všetky dostupné dobíjacie stanice zobrazené v systéme BMW i Navigation.
  Raz za mesiac vám bude doručený podrobný prehľad zaúčtovaných dobíjaní a s tým spojených poplatkov.

 • ParkNow LongTerm

  Služba ParkNow LongTerm pomáha majiteľom vozidiel BMW i nájsť možnosti dlhodobého parkovania s dobíjacími stanicami vo viacposchodových parkoviskách v blízkosti domova či pracoviska.
  Toto riešenie ocenia predovšetkým zákazníci, ktorí si vozidlo nemôžu dobíjať doma.
  Či už na celý deň, na noc alebo počas pracovných hodín – služba ParkNow LongTerm vám pomôže nájsť to správne riešenie pre vaše potreby.

360° ELECTRIC.

V rámci portfólia 360° ELECTRIC značka BMW i kombinuje široké spektrum inovatívnych produktov a služieb, vďaka ktorým sa z jazdy s elektrickým pohonom stáva príjemný zážitok a každodenná radosť.