BMW i

ABSOLÚTNA SPOĽAHLIVOSŤ.

Bezpečnosť vo vozidlách BMW i3.

Pre BMW i3 bola vyvinutá špeciálna koncepcia bezpečnosti, ktorá je šitá na mieru elektromobilom. Rovnako ako lítium-iónová vysokonapäťová batéria, ktorá je optimálne umiestnená v module Drive, a pevný priestor pre cestujúcich je vyrobený z karbónu a tiež ponúka bezpečnú ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Inovatívne asistenčné systémy vodiča pomáhajú vodičovi vždy urobiť to správne rozhodnutie. A pre tiesňové situácie je k dispozícii široká ponuka sieťových služieb, ktoré vám pomôžu vždy si zachovať mobilitu.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA.

Rôzne inovatívne asistenčné systémy vodiča v BMW i3 nielenže prinášajú radosť z jazdy, ale zároveň sa starajú aj o to, aby bolo parkovanie bezstarostné. So systémom Driving Assistant Plus vás BMW i3 upozorní na hroziacu zrážku a dokáže automaticky udržiavať rýchlosť a odstup v mestskej premávke a dopravných zápchach. Parkovací asistent robí z parkovania hru pre deti – na želanie pracuje úplne autonómne.

  • Driving Assistant Plus

    Príplatková služba Driving Assistant Plus zahŕňa komplexný balík inovatívnych asistenčných systémov vodiča, s ktorými je jazda v BMW i3 obzvlášť bezpečná a komfortná. Asistent pre dopravné zápchy dokáže riadiť BMW i3 autonómne až do rýchlosti 40 km/hod. v dopravnej zápche. Funkcia Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go používa signál z kamery na udržiavanie konštantnej rýchlosti a odstupu od 0 až do 140 km/hod., bez zásahu vodiča. Varovanie pred kolíziou včas varuje pred bezprostredne hroziacim nárazom zozadu. A varovanie pred kolíziou s automatickým brzdením pre premávku v meste pomáha predchádzať zrážke s chodcami a minimalizuje riziko zranenia cestujúcich v núdzových situáciách. Automatické brzdenie pomáha predchádzať nehodám alebo znížiť účinok nárazu pri jazde v rámci maximálnej povolenej rýchlosti v meste. Funkcia Speed Limit Info informuje o povolenej maximálnej rýchlosti a pomáha vodičovi jazdiť prediktívnym a efektívnym štýlom.

  • Balík Parkovací asistent

    Parkovací asistent ponúka všestrannú pomoc predovšetkým s jednoduchým a bezproblémovým parkovaním: so systémom Park Distance Control vpredu, cúvacou kamerou vzadu a parkovacím asistentom je parkovanie nielen jednoduché, ale môže byť aj plne automatické – BMW i3 zrýchľuje, brzdí a riadi bez zásahu vodiča.

KARBÓN JE ROVNAKO PEVNÝ AKO OCEĽ, ALE JE PRIBLIŽNE O 50 % ĽAHŠÍ. TAKISTO JE O 30 % ĽAHŠÍ NEŽ HLINÍK.

 

 

KARBÓNOVÉ VLÁKNO.

Priestor pre cestujúcich v BMW i3, tzv. modul Life, je celý vyrobený z karbónu (nazýva sa aj „plast vystužený uhlíkovými vláknami“ alebo CFRP). Materiál je obzvlášť ľahký a veľmi pevný a poskytuje vynikajúcu ochranu pre cestujúcich vo vozidle v núdzových situáciách. Až doposiaľ boli výroba a použitie tohto materiálu vo veľkosériovej výrobe vozidiel príliš náročné. Ale po 10 rokoch intenzívneho výskumu a skúseností s výrobou dielov spoločnosť BMW Group vyvinula inovatívne riešenie a dnes vyrába uhlíkové vlákna a panely z uhlíkových vlákien vo veľkých sériách v spoločnom podniku s firmou SGL Automotive Carbon Fibers.

LÍTIUM-IÓNOVÁ VYSOKONAPÄŤOVÁ BATÉRIA.

Lítium-iónová vysokonapäťová batéria je umiestnená v strede module Drive v BMW i3, kde je optimálnym spôsobom chránená pred vonkajšími vplyvmi. Špeciálne vyvinutý systém kúrenia a klimatizácie zabezpečuje čo najmenšie možné kolísanie teploty, vďaka čomu sa výrazne predlžuje životnosť vysokonapäťovej batérie.
Služba Battery Guard monitoruje stav vysokonapäťovej batérie BMW i3 a upozorní vlastníka napríklad v prípade, ak nastala odchýlka od plánovaného procesu dobíjania, napríklad ak svetlá vozidla ostali zapnuté príliš dlho.
Na vysokonapäťovú batériu je poskytovaná záruka osem rokov alebo 100 000 km.

ASISTENČNÉ SLUŽBY.

Asistenčné služby BMW i poskytujú širokú ponuku služieb, ktoré sú špeciálne prispôsobené pre elektromobily a umožnia vám vychutnať si každú jazdu.