NEKONČIACA SA ENERGIA.

BMW M

BMW M4 Cabrio.

NEKONČIACA SA ENERGIA.

BMW M4 Cabrio.

Nekončiaca sa energia.BMW M4 Cabrio.

Max. výkon v kW (k) pri ot./min.

317 (431)/5500–7300

Zrýchlenie 0 – 100 km/hod. v sek.

4,6 [4,4]

Emisie CO2 v g/km

213 [203]

Pohotovostná hmotnosť pre EÚ v kg

1840 [1865]

Otvorené pre maximálnu intenzitu. BMW M4 Cabrio, vybavené radovým benzínovým 6-valcom M TwinPower Turbo s výkonom 431 koní a inováciami z motoršportu, je zárukou najpriamejšieho možného prepojenia medzi adrenalínovým vysokým výkonom a neobmedzenou radosťou z jazdy. M motor neprerušene ťahá vďaka 7-stupňovej M dvojspojkovej prevodovke až po limity, Aktívny M diferenciál, Adaptívny M podvozok a M Servotronic umožňujú dynamické a dokonalo precízne jazdné manévre. Je to zážitok, ktorý nemá obdobu, a to nielen pri otvorenej skladacej pevnej streche. Jazdnú fascináciu menom M katapultuje na úplne novú úroveň.

UDÁVA TÓN.

Motor M TwinPower Turbo vo vozidle BMW M4 Cabrio.

Jadro vozidiel BMW M4 Cabrio tvorí prepracovaný radový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo. S obrovským výkonom a nezameniteľným zvukom. Súhra optimálne zosúladených technológií zo sveta automobilového športu umožňuje priamy nábeh výkonu s ťahom 317 kW (431 k).

Jazdná dynamika.

Keď BMW M4 Cabrio bleskovo zrýchli na maximálnu rýchlosť, výkon ucítite všetkými zmyslami. Ťah možno precízne prispôsobiť aj pri najvyšších otáčkach. A vďaka viacerým technológiám zo sveta automobilového športu, ako je aktívny diferenciál M alebo M Servotronic, reaguje BMW M4 Cabrio v každej situácii presne tak, ako možno očakávať od prvotriedneho športového vozidla: s vysokou presnosťou a absolútnou technickou dokonalosťou.

Dizajn.

Už pri prvom pohľade na dizajnové prvky modelu BMW M4 Cabrio – dopredu naklonená dvojitá mriežka chladiča M s emblémom M4, široká zadná časť či skosené dvojité koncovky výfuku, je jedna vec jasná: toto nie je obyčajný kabriolet. Atletické kontúry a predĺžená silueta modelu BMW M4 sú prejavom koncentrovaného výkonu. A zároveň dávajú tušiť, že vodič môže očakávať čistý, nefalšovaný adrenalín.

Efektivita.

Rovnako ako v iných oblastiach, BMW M4 Cabrio je špička aj v efektivite. Inteligentná odľahčená konštrukcia a opatrenia BMW EfficientDynamics, ako je funkcia Auto Start/Stop či rekuperácia brzdnej energie, zabezpečujú optimálne využitie zdrojov a zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní výkonu a výdrže vozidla BMW M4 Cabrio. Výsledkom nie je len lepšia dynamika, ale takisto zníženie spotreby paliva a emisií.

4,4 S

Radový 3,0-litrový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo spája to najlepšie z oboch svetov: vysokootáčkový charakter s maximom až 7300 za minútu a mimoriadny ťah vďaka krútiacemu momentu 550 Nm. Motor z rodiny M s výkonom 317 kW (431 k) rozbehne vozidlo z 0 na 100 km/h len za 4,4 sekundy (s prevodovkou M DCT Drivelogic).

Dve turbodúchadlá, priame vstrekovanie paliva a naladenie typické pre modely M sú zárukou, že motor bude nadšene reagovať aj na najmenší pohyb akcelerátora nekončiacim sa prísunom ťahu.