KARBÓN. HLINÍK. ADRENALÍN

BMW M4 Coupé.

KARBÓN. HLINÍK. ADRENALÍN

BMW M4 Coupé.

Karbón. Hliník. AdrenalínBMW M4 Coupé.

Max. výkon v kW (k) pri ot./min. (BMW M4 Coupé)

317 (431) pri 5 500 až 7 300

Zrýchlenie 0 – 100 km/hod. v sek. (BMW M4 Coupé)

4,3 [4,1]

Emisie CO2 v g/km (BMW M4 Coupé)

204 [194]

Pohotovostná hmotnosť pre EÚ v kg (BMW M4 Coupé)

1 572 [1 612]

Rekordne nízka hmotnosť nepresahujúca 1 500 kg (podľa DIN) jasne prezrádza zámery BMW M4 Coupé: dosahovať doteraz nepredstaviteľné ciele. Pod kapotou sa skrýva úplne nový radový 6-valcový benzínový motor M TwinPower Turbo s výkonom 431 koní, so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou M so systémom Drivelogic a systémami M Servotronic, aktívnym diferenciálom M a adaptívnym podvozkom M, ktoré sú pripravené predviesť sa v ringu. V druhom rohu sa na súboj pripravujú zákony fyziky. Tromfom v rukáve BMW je jazdná charakteristika, ktorá prepája vodiča s vozidlom ako ešte nikdy predtým.

FASCINÁCIA MODELOVÝM RADOM BMW M.

Nadšenie pre výkon.

Vysoký výkon, špičkové technológie a skutočné nadšenie pre automobilový šport možno vyjadriť jediným písmenom: M. Stránka Svet M Power ponúka exkluzívne informácie o vysokovýkonných vozidlách radu M a je miestom pre všetkých, ktorých zjednocuje vášeň pre najsilnejšie písmeno na svete.

Jazdná dynamika.

431 koní na váš povel. A keď sa benzínový 6-valec M TwinPower Turbo rozbehne v priebehu okamihu na maximum, už nemôžu byť žiadne pochybnosti o tom, čo BMW M4 Coupé dokáže. Ťah možno precízne prispôsobiť aj pri najvyšších otáčkach. Technológie prispôsobené zo sveta motoristického športu, ako je napríklad aktívny diferenciál M, prenášajú výkon pohonnej jednotky M na cestu s maximálnou bezpečnosťou a úplnou kontrolou v každej situácii.

Dizajn.

Obrovský výkon v skratke: BMW M4 Coupé nadväzuje na tradíciu automobilov M a spája výkonný športový vzhľad s nádherným dizajnom. Športové línie a plynúca silueta posilňujú vzhľad a dynamiku tejto ikony pretekárskych vozidiel. Interiér sa plynule prelína: každý detail je umiestnený v okolí vodiča a môže sa pochváliť tou najlepšou možnou ovládateľnosťou a nekompromisným charakterom zo sveta motoristického športu.

Efektivita.

Rovnako ako v iných oblastiach podáva BMW M4 Coupé špičkový výkon aj v oblasti efektivity. Inteligentné opatrenia BMW EfficientDynamics, ako je funkcia Auto Start/Stop či rekuperácia brzdnej energie, zabezpečujú optimálne využitie zdrojov a zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní výkonu a výdrže vozidla BMW M4 Coupé. Výsledkom nie je len lepšia dynamika, ale takisto zníženie spotreby paliva a emisií.

4,1 SEKUNDY

Radový 3,0-litrový benzínový 6-valec M TwinPower Turbo v BMW M4 Cabrio spája to najlepšie z oboch svetov: vysokootáčkový výkon s maximom až 7 600 otáčok za minútu a mimoriadny ťah vďaka krútiacemu momentu 550 Nm. Motor radu M s výkonom 317 kW (431 k) zrýchli z 0 na 100 km/hod. len za 4,1 sekundy (s M DCT a Drivelogic).
Dve turbodúchadlá, priame vstrekovanie paliva a naladenie motora typické pre modely M je zárukou, že motor bude nadšene reagovať aj na najmenší pohyb plynového pedála nekončiacim prísunom energie.