SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.

Asistenčné systémy vodiča BMW ConnectedDrive vo vozidle BMW X3.

Bez ohľadu na to, aké sú vaše plány, BMW X3 vám ich uľahčí. To je možné vďaka tomu, že BMW X3 má na palube inovatívne technológie, ktoré sú užitočnými pomocníkmi na cestách a zároveň prinášajú najvyšší stupeň komfortu a bezpečnosti. Takto si môžete vychutnať tú najdôležitejšiu vec: maximálnu radosť z jazdy.

DRIVING ASSISTANT.

Výbava Driving Assistant kombinuje kamerový Varovný systém opustenia jazdného pruhu s Kolíznym varovaním a Varovaním pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste.


Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje značenie na ceste a upozorní vodiča na neželané vybočenie prostredníctvom jemného zavibrovania volantu, pri rýchlosti jazdy cca. 70 km/h a vyššej. Varovanie sa neaktivuje ak je vybočenie úmyselné a vodič ho naznačí zapnutím smerovky.


Kým Kolízne varovanie s funkciou mierneho brzdenia v meste detekuje vozidlá, Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste reaguje na osoby. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí, BMW okamžite reaguje, ak je kolízne varovanie zapnuté. Systém funguje v etapách. Najprv sa zobrazí varovný symbol, následne sa rozbliká, spolu s akustickým signálom a nakoniec sa mierne aktivujú brzdy (pri jazde rýchlosťou do 60 km/h).


Varovanie pred chodcami upozorňuje jednostupňovo: pri rýchlosti od 10 do 60 km/h aktivuje poplach pri akútnej hrozbe kolízie. Keď systém odhalí riziko zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu pre rýchlejšiu reakciu v prípade potreby. Ak je hrozba neodvratná, systém aktivuje brzdy.* Táto funkcia môže byť obmedzená v prípade tmy a hmly.

 

* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

 • Driving Assistant Plus

  Okrem prvkov výbavy Driving Assistant, ako sú Varovný systém opustenia jazdného pruhu a Kolízne varovanie s miernou aktiváciou bŕzd v meste, obsahuje výbava Driving Assistant Plus navyše aj Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go.

  Aktívny systém udržiava rýchlosť nastavenú vodičom a bezpečný odstup od vozidla pred vami až do rýchlosti 210 km/hod. Vozidlo samo zrýchľuje aj brzdí a udržiava nastavený odstup od vozidla pred sebou v hustej premávke až do prípadného úplného zastavenia. * Keď sa premávka opäť uvoľní, vozidlo sa jednoducho znovu rozbehne buď automaticky, alebo po stlačení akcelerátora, v závislosti od trvania času zastavenia.

  * Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigačný systém Professional zaujme elegantným dizajnom a nadštandardnými možnosťami: Ponúka jednoducho a prirodzene ovládateľnú navigáciu so systémom iDrive a dotykovým ovládačom iDrive Touch Controller, vrátane hands-free funkcie, USB rozhrania a hlasového ovládania.


Systém obsahuje aj rádio BMW Professional s DVD mechanikou a kapacitou 20 GB na ukladanie hudobných súborov vrátane databázy titulov. K dispozícii je aj online zobrazenie alternatívnych trás. Najpoužívanejšie POI (Points Of Interest, body záujmu) ako napríklad čerpacie stanice, hotely a podobné miesta, sú zobrazené v menu POI ako symboly, podľa frekvencie vyhľadávania. Vstavaný 8,8-palcový farebný LCD displej s vysokým rozlíšením a funkciou deleného zobrazenia je navrhnutý na optimálnu čitateľnosť a prehľadnosť.


Aktualizácie máp sú k dispozícii na tri roky bezplatne, prostredníctvom BMW partnera. V rámci BMW ConnectedDrive dokáže systém vo vybraných európskych krajinách mapy aktualizovať aj automaticky, počas obdobia troch rokov, s frekvenciou až štyrikrát do roka. *

 

* Presnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • iDrive Touch Controller

  Ovládač iDrive Touch Controller s je intuitívnym prvkom s dotykovou plochou, ktorá umožní vodičovi priamo vkladať navigačné ciele vpisovaním prstom. Systém sa dá ovládať aj tlačidlami priamej voľby ponuky, ôsmimi voliteľnými funkčnými tlačidlami a hlasovým ovládaním. Vďaka trojrozmernému zobrazeniu máp s použitím satelitných obrázkov ako mapového pozadia a fotorealistickým zobrazením vybraných miest sa navigácia stáva vzrušujúcim vizuálnym zážitkom.

INTELIGENTNÝ HLASOVÝ ASISTENT.

Inteligentný hlasový asistent s externým spracovávaním hovorenej reči vám ponúka najvyššiu mieru podpory. Dokáže identifikovať prirodzenú reč, na rozdiel od rozoznávania iba obmedzeného počtu konkrétnych povelov. Hlasový asistent obsahuje nielen široké spektrum individuálnych situácií a ich variácií, ale tiež dokáže identifikovať jazykové špeciality ako sú nárečia alebo žargón. Vďaka tomu môžete priamo hovoreným slovom diktovať sms správy alebo e-maily. Toto podstatné rozšírenie funkčnosti je možné vďaka serveru ConnectedDrive, ktorý sa nachádza mimo vozidla a jeho systém rozoznávania reči tvorí technický základ Inteligentného hlasového asistenta. Táto funkcia na báze technológie cloud umožňuje rýchle a jednoduché vyhľadávanie nešpecifických cieľov na internete, s použitím bežného jazyka, užitočné napríklad pri navigácii. Takto sa tiež dajú napríklad vyhľadávať reštaurácie v danej oblasti: Stačí, ak sa na ne priamo opýtate systému, rečou. Presunutie na cloud zároveň umožnilo častejšie aktualizovanie systému, vďaka čomu sú vždy ihneď k dispozícii všetky najčerstvejšie inovácie, či už ide o nový softvér alebo vylepšenia jazykovej vyspelosti počítača.

KAMEROVÉ SYSTÉMY.

Vďaka doplnkovým kamerovým systémom sa každé parkovanie mení na zážitok. To preto, že funkcia Surround View a zadná cúvacia kamera vám poskytnú dokonalý prehľad o dianí okolo vozidla. Navyše je tu systém Park Distance Control (PDC) s parkovacími senzormi vpredu aj vzadu, ktorý vám dáva obrazové aj zvukové signály pre bezpečné a pohodlné zaparkovanie.

 • Zadná cúvacia kamera

  Zadná cúvacia kamera zobrazí vodičovi na ovládacom displeji oblasť za vozidlom pri manévrovaní a parkovaní. Zlepšuje prehľad pri cúvaní do rýchlosti 20 km/hod., napríklad pri parkovaní. Interaktívne vodiace čiary ukážu, či je parkovacie miesto dostatočne veľké a usmerňujú vodiča pri manévrovaní do tohto priestoru farebným značením na ovládacom displeji. V kombinácii s ťažným zariadením obsahuje zadná cúvacia kamera aj praktickú funkciu priblíženia, ktorá zjednodušuje pripojenie prívesného vozíka.

 • Surround View

  Systém Surround View za pomoci kamier vo vonkajších spätných zrkadlách, prednej širokouhlej kamery a zadnej cúvacej kamery poskytuje 360° panoramatický pohľad na priestor okolo vozidla. Pomáha vodičovi pri parkovaní a manévrovaní v tesných priestoroch s obmedzeným výhľadom.
  Súčasťou systému Surround View je zadná cúvacia kamera s funkciami Top View a Side View. Top View zobrazuje oblasti po stranách vozidla pre pohodlnejšie manévrovanie. Širokouhlá kamera funkcie Side View, umiestnená medzi mriežkami chladiča vpredu, a zadná cúvacia kamera vytvárajú panoramatický pohľad na priestor pred a za vozidlom. Asistent pre sledovanie premávky prichádzajúcej zo strán upozorní vodiča najskôr žltými pásmi na krajoch obrazovky a následne aj blikajúcim červeným výstražným trojuholníkom na premávku prichádzajú zo strán. Funkcia Side View sa automaticky deaktivuje, keď vozidlo dosiahne rýchlosť 15 km/hod.
  Vodič si môže zvoliť zobrazenie prostredníctvom zadnej cúvacej kamery, funkcie Top View alebo Panorama View. Systém sa aktivuje pri zaradení spiatočky alebo pri iných predvolených aktivačných bodoch. Obraz sa premieta na ovládací displej.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne aj priečne parkovanie. Bez ohľadu na to, či je aktivovaný, vždy premeriava potenciálne voľné miesta, aj tie najtesnejšie, pri jazde okolo nich rýchlosťou do 35 km/h a v maximálnej vzdialenosti 1,5 metra od radu zaparkovaných vozidiel.


Keď sa nájde dostatočne veľké miesto, vodič jednoducho zapne smerovku a Parkovací asistent sa postará o riadenie, zatiaľ čo vodič ovláda prevodovku, akcelerátor a brzdu. Systém zároveň zobrazuje pomocné informácie na displeji systému iDrive, spolu s akustickými signálmi. Vďaka tomu si vodič vychutná viac komfortu a bezpečnosti pri parkovaní.

BMW SELECTIVE BEAM.

Systém BMW Selective Beam zvyšuje bezpečnosť aj komfort nočnej jazdy. Poskytuje vynikajúcu viditeľnosť v tme a neoslepuje ostatných vodičov.
Systém BMW Selective Beam deteguje ostatných účastníkov premávky a selektívne ich vynechá z oblasti osvetlenej diaľkovými svetlami. Dosah svetiel viac ako 400 m je zárukou včasnej detekcie rizika oslnenia a zároveň aj výbornej viditeľnosti v smere jazdy.