PREKONÁVA VŠETKY VÝZVY.

BMW X3.

PREKONÁVA VŠETKY VÝZVY.

BMW X3.

PREKONÁVA VŠETKY VÝZVY.BMW X3.

Kombinovaná spotreba v l/100 km (18d)

4,7–5,1 [4,7–5,1]

Emisie CO2 v g/km (18d)

123–133 [125–135]

Objem batožinového priestoru v l

550–1600

delené operadlo v pomere 40:20:40

štandard

Ako úplne prvé Sports Activity Vehicle vo svojej triede prišlo aj BMW X3 v úlohe priekopníka. Najnovšia generácia všestranného automobilu pokračuje v tradícii. Vysoko komfortné a extrémne flexibilné BMW X3 je ideálne na každodenné výzvy aj cestovanie na dlhé trate. Jeho exteriér má typický charakter BMW X a svojím interiérom prináša pozitívnu inšpiráciu, so starostlivo vyberanými materiálmi vytvárajúcimi atmosféru špičkovej kvality. BMW X3 presvedčí aj hospodárnosťou svojich úsporných naftových a benzínových motorov.

VŠESTRANNOSŤ S NOVOU TVÁROU.

Dizajn BMW X3.

Najnovšia verzia automobilu, ktorý je vo svojom segmente zakladateľom triedy SAV (Sports Activity Vehicle), si zachováva svoju nezameniteľnú charizmu. Vzhľad BMW X3 je však zároveň oveľa športovejší ako kedykoľvek predtým – a v interiéri jeho výnimočne luxusný charakter neomylne zdôrazňujú vysoko kvalitné materiály.

Dizajn.

Interiér BMW X3 kombinuje vysoko kvalitnú atmosféru s dômyselnou funkčnosťou. Kabína je členená atraktívnymi líniami prístrojového panelu a výplní dverí. Spolu s vertikálnym oblúkom na stredovej konzole to vytvára moderný vzhľad, zároveň však ostáva zachovaná orientácia na vodiča, taká typická pre BMW.

EfficientDynamics.

BMW X3 je automobil pripravený zvládnuť každú výzvu. Obzvlášť to platí pre jeho pohonný systém. Vďaka inteligentným technológiám balíka BMW EfficientDynamics a dômyselnému systému riadenia energie prináša BMW X3 skutočnú radosť z jazdy a svižnosť – zároveň však znižuje spotrebu paliva a emisie.

Komfort a funkčnosť

Bez ohľadu na to, čo prináša každodenný život, BMW X3 dokáže čeliť každej výzve. A vďaka svojim dômyselným funkciám zmení každé dobrodružstvo na detskú hru. Veľkorysý interiér a batožinový priestor možno prispôsobiť tak, aby vyhovel akýmkoľvek požiadavkám, vždy so špičkovým komfortom a funkčnosťou. Objavte v sebe túžbu objavovať – a oddajte sa jej naplno s modelom BMW X3.

OD 4,7 L

S inovatívnou technológiou BMW TwinPower Turbo, priamym vstrekovaním common-rail a ľahkou hliníkovou konštrukciou to je možné: Prepracovaný 4-valcový naftový motor, ktorým je vybavené BMW X3, sa vyznačuje nielen impozantným výkonom, ale prináša aj ešte výraznejšie zníženie spotreby paliva a emisií. Mimoriadnu úspornosť potvrdzujú číselné hodnoty dosiahnuté už pri základnej verzii spomedzi naftových motorov, BMW X3 sDrive18d, so spotrebou paliva od 4,7 do 5,1* l/100 km (s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic od 4,7 do 5,1* l/100 km) a emisiami CO2 od 130 do 133* g/km (s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic od 125 do 135* g/km). Vozidlo sa jednoznačne javí ako oveľa veľkorysejšie z hľadiska jazdného výkonu – z 0 na 100 km/h dokáže zrýchliť iba za 9,5 s (s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic za 9,8 s) a dosahuje maximálnu rýchlosť 195 km/h. BMW X3 vybavené o niečo silnejším motorom xDrive20d dosahuje maximálnu rýchlosť 210 km/h a z 0 na 100 km/h dokáže zrýchliť za 8,1 s. Spotreba paliva a emisie CO2 sa opäť pohybujú na mimoriadne nízkej úrovni: číselné hodnoty od 5,1 do 5,5* l/100 km (s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic od 4,9 do 5,3* l/100 km) a od 135 do 145* g/km (s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic od 129 do 139* g/km) hovoria samé za seba. Vďaka technológii BMW BluePerformance spĺňa 4-valcový naftový motor požiadavky emisnej normy EU6. Všetky číselné hodnoty boli stanovené v súlade s testovacím cyklom EÚ a závisia od použitého rozmeru pneumatík.

* Najnižšia číselná hodnota bola dosiahnutá pri použití 17-palcových diskov z ľahkej zliatiny SA 2AM Streamline 306, ktoré sú súčasťou doplnkovej výbavy za príplatok.