PRIPRAVENÉ NA VŠETKO.

Jazdná dynamika BMW X3

BMW X3 je typický predstaviteľ triedy SAV (Sports Activity Vehicle), ktorý vás upúta maximálnou flexibilitou. Už pri základnej verzii podvozka sa vyznačuje svižnou jazdou po meste a v ostrých zákrutách, je pohodlné a bezpečné aj na najnáročnejších cestných povrchoch a pritom sa vyznačuje smerovou stabilitou a spoľahlivosťou aj pri vysokých rýchlostiach. Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive zabezpečuje najlepšiu možnú trakciu za akýchkoľvek poveternostných podmienok. A s doplnkovými funkciami ako napríklad dynamické riadenie tlmičov máte k dispozícii ďalšie možnosti prispôsobenia podvozka BMW X3 vašim individuálnym potrebám.

DYNAMICKÉ RIADENIE TLMIČOV.

Dynamické riadenie tlmičov umožňuje ideálne prispôsobovať charakteristiku tlmičov každej situácii na ceste, čím zlepšuje komfort a jazdnú dynamiku. Okrem štandardného režimu Comfort, ktorý minimalizuje reakcie vozidla na nárazy kolies a iné nepríjemné pohyby, sú k dispozícii aj dva ďalšie programy: Sport a Sport+. V týchto režimoch sa charakteristika tlmičov automaticky pritvrdí, čo umožňuje športovejší štýl jazdy.

BMW xDRIVE.

Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí aj tým najnáročnejším podmienkam na ceste a postará sa o vynikajúcu trakciu za každých okolností. Vďaka pohonu xDrive a jeho súčinnosti s Dynamickou kontrolou stability (DSC) si BMW zachová vždy bezpečné a stabilné jazdné vlastnosti. xDrive v koordinácii so senzormi DSC rozdeľuje pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obidve nápravy, s cieľom predísť nedotáčavosti aj pretáčavosti, teda zaručiť vynikajúcu smerovú stabilitu. Navyše garantuje rýchlu a bezpečnú akceleráciu aj na klzkých a strmých povrchoch. Samotné DSC teda musí za kritických podmienok na ceste zasahovať v menšej miere. BMW xDrive kombinuje výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, smerovú stabilitu a jazdnú bezpečnosť – s klasickou BMW agilnosťou.

  • xDrive status

    Jasné správy aj v zložitých situáciách: xDrive Status sa postará o to, aby ste nikdy nestratili prehľad. Pri jazde na nerovnom povrchu poskytne vodičovi prístup k relevantným informáciám o teréne na prístrojovom paneli a takisto na centrálnom ovládacom displeji. Okrem dobre čitateľného prehľadného kompasu na orientáciu (iba v kombinácii s navigačným systémom) sa zobrazí aj priečny a pozdĺžny náklon vozidla spolu s aktuálnym uhlom natočenia riadenia – a to nielen číselne, ale aj prostredníctvom 3D zobrazenia samotného automobilu.

PERFORMANCE CONTROL.

Performance Control riadi pri jazde v zákrutách hnacie aj brzdné sily na jednotlivých kolesách. Keďže vonkajšie kolesá musia prejsť v zákrute dlhšiu dráhu než vnútorné, BMW Performance Control zasiahne reguláciou výkonu motora a brzdného účinku. Vonkajšie kolesá dostanú viac výkonu než vnútorné, čím sa maximalizuje na každom z nich trakcia. To znamená, že vozidlo do zákruty zatáča prakticky samo, čím stúpa bezpečnosť aj komfort jazdy.

VARIABILNÉ ŠPORTOVÉ RIADENIE.

VARIABILNÉ ŠPORTOVÉ RIADENIE.

Variabilné športové riadenie so systémom Servotronic vám umožní bezprostredný a agilný štýl jazdy s vynaložením menšej sily pri riadení. Na uhol natočenia volantu reaguje posilňovač zmenou prevodového pomeru riadenia nezávisle od aktuálnej rýchlosti. Preto aj v ostrých zákrutách stačí menšie natočenie volantu. Výsledkom je výrazne zvýšená agilita a ľahšie manévrovanie v ostrých zákrutách, na úzkych cestách alebo pri náhlych vyhýbacích manévroch a mimoriadne športovej jazde. Takisto sa tým výrazne uľahčuje parkovanie, otáčanie a manévrovanie. Pri menších pohyboch volantom okolo stredovej polohy sa systém pre zmenu postará o vynikajúcu smerovú stabilitu a vysokú presnosť riadenia.

OVLÁDAČ JAZDNÉHO ZÁŽITKU.

OVLÁDAČ JAZDNÉHO ZÁŽITKU.

Režimy Comfort, ECO PRO a Sport.

Ovládač jazdného zážitku umožní vodičovi vybrať si štandardný režim nastavenia motora aj prevodovky Comfort, úsporný režim ECO PRO a režim Sport, ktorý umožňuje dosiahnuť ešte dynamickejšiu jazdu. Úsporný režim ECO PRO inteligentne prispôsobuje charakteristiku reakcií plynového pedála a prevodovky a takisto nastavenia kúrenia/klimatizácie.

Úspornosť s režimom ECO PRO.

Režim ECO PRO dokáže znížiť spotrebu paliva až o 20 %. Palivo pomáha šetriť aj funkcia plachtenia (k dispozícii iba pri prevodovke Steptronic), asistent predvídania trasy a trasa ECO PRO (k dispozícii iba s navigačným systémom Professional). Asistent predvídania trasy využíva navigačný systém na posúdenie aktuálnej situácie na ceste a dáva vodičovi v predstihu odporúčania. Ak za nasledujúcou zákrutou začína obmedzenie rýchlosti, systém vodičovi pred vjazdom do zákruty odporučí spomaliť.

Trasa ECO PRO.

Aj trasa ECO PRO pomáha znižovať spotrebu paliva. Táto funkcia navrhuje trasy optimalizované na spotrebu paliva, pričom berie do úvahy hustotu premávky, jazdný štýl vodiča a miestne podmienky. Funkcia plachtenia umožňuje vozidlu ísť len zotrvačnosťou až do rýchlosti 160 km/h, keď vodič zloží nohu z plynového pedála, ale nezačne brzdiť. V režime Sport vozidlo reaguje presnejšie, čo umožňuje športovejší štýl jazdy.