INTELIGENTNÉ. DYNAMICKÉ. ELEKTRICKÉ.

BMW eDrive.

INTELIGENTNÉ. DYNAMICKÉ. ELEKTRICKÉ.

BMW eDrive.

Elektrický pohon BMW eDrive ponúka maximálnu radosť z jazdy – a to takmer nehlučne a bez emisií. BMW eDrive pozostáva z troch komponentov:Elektromotor, vysokovýkonná lítium-iónová batéria a systém inteligentného riadenia toku energie.

Inteligentné. Dynamické. Elektrické.BMW eDrive.

Elektrický pohon BMW eDrive ponúka maximálnu radosť z jazdy – a to takmer nehlučne a bez emisií. BMW eDrive pozostáva z troch komponentov:Elektromotor, vysokovýkonná lítium-iónová batéria a systém inteligentného riadenia toku energie.

BMW eDRIVE – budúcnosť mobility.

Pohonná koncepcia BMW eDrive ponúka pôsobivú dynamiku. Kombinácia elektromotora, vysokovýkonnej lítium-iónovej batérie a inteligentného riadenia toku energie prináša inšpirujúce jazdné zážitky a akceleráciu, ktorá doslova vyráža dych. A keď idete len na elektrický pohon, vozidlo neprodukuje žiadne miestne emisie.

 • Elektromotor

  Inovatívny elektromotor vyvinutý skupinou BMW Group je neoddeliteľnou súčasťou všetkých elektrinou poháňaných vozidiel BMW. Pri plnom nabití dokáže BMW X5 eDrive výlučne v elektrickom režime prejsť približne 30 kilometrov. To znamená, že toto vozidlo dokáže absolvovať väčšinu bežných denných jázd bez produkcie miestnych emisií. Podľa potreby môže elektromotor poslúžiť aj na krátkodobé zvýšenie dynamiky, napríklad pri predbiehaní.

 • Lítium-iónová vysokovýkonná batéria

  Všetky vozidlá s pohonnou technológiou BMW eDrive získavajú svoju energiu z technologicky vyspelých zásobární energie. Vysokovýkonná lítium-iónová batéria je vybavená chladiacim systémom, ktorý ju udržiava na optimálnej prevádzkovej teplote. Tým zvyšuje jej výkonnosť a životnosť. Dobíjanie je možné vždy, keď máte poruke zdroj energie. Stačí dokonca aj bežná domáca elektrická zásuvka s napätím 230 V.

 • Inteligentné riadenie energie

  Najlepšia možná hospodárnosť a výkon vždy, keď treba – to je základná úloha systému inteligentného riadenia energie. Súčasne riadi aj činnosť ďalších funkcií BMW EfficientDynamics, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre pohonné ústrojenstvá so synchrónnym elektromotorom.

  Inteligentné riadenie tokov energie optimalizuje hospodárnosť elektromotora a batérie prostredníctvom prediktívneho prístupu. Navigačný systém pomáha vypočítať optimálny čas, kedy aktivovať elektrický režim, prípadne, kedy s predstihom začať nabíjanie batérie. To všetko v závislosti od optimálnej trasy a jazdnej situácie. Týmto spôsobom možno ušetriť až 10 % energie. Vodič tak môže absolvovať dlhšie vzdialenosti len na elektrický pohon.

  Rekuperácia brzdnej energie mení počas brzdenia a spomaľovania kinetickú energiu na elektrickú, ktorú ukladá do lítium-iónovej batérie. Takto uloženú energiu môžete následne kedykoľvek využiť na zvýšenie dynamiky.

  Stačí jedno stlačenie tlačidla a aktivuje sa režim ECO PRO a všetky systémy vozidla sa zamerajú na maximálnu možnú hospodárnosť a inteligentné využívanie energetických rezerv. V tomto režime inteligentného hospodárenia s energiou sa obmedzí činnosť niektorých funkcií zameraných na komfort. Vodičovi sa zároveň na ovládacom displeji zobrazia odporúčania, ako ešte viac zefektívniť jazdný štýl, a tým čo najviac predĺžiť dojazd.

BMW X5 eDRIVE.

BMW X5 eDRIVE.

BMW X5 40e* je prvé vozidlo SAV od BMW, ktoré kombinuje inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive s pokrokovým plug-in hybridným pohonným ústrojenstvom. Táto kombinácia sa vyznačuje nielen športovým charakterom a luxusom, ale aj hospodárnosťou a ekologickosťou.

* K dispozícii od jesene 2015
Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 3,3 – 3,4
Kombinované emisie CO2 v g/km: 77 – 78
Kombinovaná spotreba elektriny v kWh/100 km: 15,3 – 15,4

BMW i – VÍZIA, KTORÁ SA STALA REALITOU

BMW i8.Športové vozidlo budúcnosti.

BMW i8 prináša revolúciu vo svojej triede. Ako prvý športový automobil s hodnotami spotreby a emisií kompaktného vozidla. Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 2,1 Kombinované emisie CO2 v g/km 49 Kombinovaná spotreba elektriny v kWh/100 km: 11,9

BMW i3. Elektrické a elektrizujúce.

BMW i3 s technológiou eDrive mení definíciu udržateľnej mobility: Jeho elektrický pohon je prínosom nielen vďaka nulovým emisiám, ale aj vďaka mimoriadne agilnému jazdnému prejavu a neobyčajnej radosti z jazdy, ktorú ponúka. Kombinované emisie CO2 v g/km: 0 Kombinovaná spotreba elektriny v kWh/100 km: 12,9

DOBÍJANIE.

Koncepcia BMW pre bezstarostné dobíjanie pozostáva z dobíjania doma, siete dobíjacích staníc ChargeNow a rôznych asistenčných služieb, vďaka ktorým sa z každodennej jazdy na elektrinu stáva absolútna radosť.

 • Dobíjanie doma

  Elektrinou poháňané automobily majú v porovnaní s bežnými vozidlami množstvo výhod. Jednou z nich je ich schopnosť, mať každé ráno „plnú nádrž“. To zabezpečí jednoduché a pohodlné dobíjanie u vás doma s použitím štandardne dodávaného kábla. Nabíjanie umožní skrátiť a súčasne spríjemniť nabíjačka BMW i Wallbox: Táto nabíjacia stanica navrhnutá na inštaláciu u vás doma poskytuje vyšší výkon, čím skracuje čas potrebný na dobitie. Navyše vhodne dopĺňa dizajn automobilov BMW.

 • Dobíjanie na cestách s ChargeNow

  ChargeNow ponúka prístup k verejným dobíjacím staniciam partnerov spoločnosti BMW i. S cieľom umožniť jednoduché a optimálne využívanie rôznych ponúk a technológií, spoločnosť BMW i zapojila do siete ChargeNow veľký počet poskytovateľov služieb. Karta ChargeNow umožňuje získať prístup k službám a využívať ich. Na konci mesiaca dostanete faktúru s jasným sumárom o každom dobíjaní s kartou ChargeNow. So službou BMW i ConnectedDrive sú všetky dostupné dobíjacie stanice zobrazené v službe BMW i ConnectedDrive na účely navigácie.
  www.chargenow.com

 • Priebeh dobíjania

  Aplikácie BMW i Remote a My BMW Remote for plug-in-hybrids umožňujú na displeji smartfónu v reálnom čase sledovať priebeh dobíjania batérie. Okrem toho tiež môžete pomocou aplikácie Remote kedykoľvek skontrolovať elektrický dojazd a stav nabitia batérie. Ovládanie na diaľku možno využiť aj na naplánovanie dobíjania pomocou týždenného plánovača. Pred cestou možno tiež napríklad na diaľku aktivovať klimatizáciu.

BMW ACTIVEHYBRID.

Zásluhou technológií BMW EfficientDynamics spoločnosť BMW opäť definuje nové štandardy v oblasti dynamiky a hospodárnosti. Modely BMW ActiveHybrid sú vynikajúcou ukážkou toho, ako inteligentné hospodárenie s energiami dokáže zabezpečiť dokonalú súhru medzi spaľovacím motorom a elektromotorom. Motory podporuje vysokovýkonná lítium-iónová batéria. Súhru medzi jednotlivými komponentmi koordinuje inteligentný hybridný systém. Výsledkom sú plnohodnotné hybridné vozidlá s maximálnou hospodárnosťou a špičkovou dynamikou.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO2.

Uvedené hodnoty týkajúce sa spotreby paliva a emisií CO2 závisia od rozmerov kolies a pneumatík.
Hodnoty sa vzťahujú na základný model so štandardnou prevodovkou.
Viac informácií o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 nových automobilov sa nachádza v sprievodcovi spotrebou paliva a emisiami CO2 nových automobilov, ktoré sú voľne dostupné v každej maloobchodnej predajni a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH na adrese Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Nemecko.