HOSPODÁRNOSŤ A RADOSŤ Z JAZDY NÁS POHÁŇA VPRED.

Motory BMW TwinPower Turbo

HOSPODÁRNOSŤ A RADOSŤ Z JAZDY NÁS POHÁŇA VPRED.

Motory BMW TwinPower Turbo

Inovatívne benzínové a naftové motory s technológiami BMW TwinPower Turbo sú základom každého BMW. Kombinujú v sebe najnovšie systémy vstrekovania paliva, plne variabilné riadenie motora a vyspelé turbodúchadlá.

HOSPODÁRNOSŤ A RADOSŤ Z JAZDY NÁS POHÁŇA VPRED.Motory BMW TwinPower Turbo

Inovatívne benzínové a naftové motory s technológiami BMW TwinPower Turbo sú základom každého BMW. Kombinujú v sebe najnovšie systémy vstrekovania paliva, plne variabilné riadenie motora a vyspelé turbodúchadlá.

RODINA MOTOROV BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Je úplne jedno, či ide o naftový alebo benzínový motor s tromi, štyrmi alebo šiestimi valcami – motory z rodiny BMW EfficientDynamics sa vyznačujú väčšou agilitou a spontánnejšími reakciami aj pri nízkych otáčkach a zároveň vynikajúcou hospodárnosťou a nízkymi emisiami. Zlepšená hospodárnosť a optimálna dynamika sú zárukou ešte intenzívnejšej radosti z jazdy.

  • Benzínové motory BMW TwinPower Turbo.

    Pokrokový benzínový 3-valec sa vyznačuje príkladnou kultúrou chodu. Benzínový 4-valec a benzínový radový 6-valec z rodiny BMW TwinPower Turbo viackrát získali medzinárodné ocenenie „Motor roku“ a definujú nové štandardy. Vo svojej najnovšej generácií sú zárukou hospodárnejšej prevádzky, nižších emisií a vyššieho výkonu v porovnaní so svojimi predchodcami. Pre ďalšie zlepšenie hospodárnosti a dynamiky sú tieto motory, ktoré vznikli v rámci stratégie BMW EfficientDynamics, vybavené najnovšou technológiou vstrekovania, plne variabilným rozvodom Valvetronic s premenlivým časovaním Double-VANOS a pokrokovými technológiami prepĺňania. Výsledkom je mimoriadna účinnosť celého hnacieho ústrojenstva, ktorá príkladne ilustruje rozsiahle poznatky spoločnosti BMW v tejto oblasti.

  • Naftové motory BMW TwinPower Turbo.

    Do naftových motorov BMW Twin Power Turbo sa systematicky premietajú princípy filozofie BMW EfficientDynamics: kombinujú najlepšiu možnú hospodárnosť prevádzky, výkon a kultúru chodu s nízkou spotrebou. O ich výnimočnej hospodárnosti a dynamike niet pochýb. Naftové 3-valce BMW TwinPower Turbo sú ideálnym základom ponuky pohonných jednotiek. Inovatívne naftové 4-valce BMW TwinPower Turbo a predovšetkým výkonné radové naftové 6-valce BMW TwinPower Turbo sa vyznačujú pozoruhodne nízkymi emisiami a trením. Vďaka tomu sú zárukou maximálnej radosti z jazdy. Naftové motory majú odľahčené hliníkové bloky motora z programu BMW EfficientDynamics a prepĺňanie pomocou turbodúchadiel s premenlivou geometriou lopatiek. Dodávku paliva má na starosti najnovšia generácia priameho vstrekovania paliva Common-Rail.

DVE DISCIPLÍNY. JEDEN VÍŤAZ.

Ešte lepšia dynamika, ešte nižšia spotreba: benzínový radový 6-valec TwinPower Turbo.

DVE DISCIPLÍNY. JEDEN VÍŤAZ.

Ešte lepšia dynamika, ešte nižšia spotreba: benzínový radový 6-valec TwinPower Turbo.

BMW M4 Coupé:
Kombinovaná spotreba v l/100 km: 8,8 [8,3]
Kombinované emisie COv g/km: 204 [194]

NEUVERITEĽNE VÝKONNÝ. NEUVERITEĽNE ÚSPORNÝ.

NEUVERITEĽNE VÝKONNÝ. NEUVERITEĽNE ÚSPORNÝ.

Radový naftový 6-valec M Performance TwinPower Turbo je vybavený priamym vstrekovaním Common-Rail a jedinečným trojstupňovým prepĺňaním turbodúchadlami s variabilnou geometriou. Túto jedinečnú pohonnú jednotku charakterizujú extrémne spontánne reakcie, vysoký krútiaci moment a široké pracovné pásmo otáčok.

BMW M550d xDrive: kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 6,2
Kombinované emisie CO2 v g/km: 162

VŽDY O JEDEN STUPEŇ VPREDU.

Vyznačuje sa dokonalým prenosom sily, znižuje spotrebu paliva a zlepšuje športový a dynamický prejav vozidla: 8-stupňová prevodovka Steptronic.

8-STUPŇOVÁ ŠPORTOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC.

8-stupňová športová prevodovka Steptronic s malými rozostupmi medzi jednotlivými prevodovými stupňami ponúka výrazne lepšiu kultúru radenia a jazdný komfort. Kombinuje maximálny komfort s pôsobivou dynamikou a minimalizovanou spotrebou paliva. Zásluhou funkcie Launch Control vás vozidlo BMW okúzli zrýchlením z miesta. Kľúčom je maximálna akcelerácia. Stačí krátky dotyk tlačidla DSC, voliacou pákou zaradiť režim „S“, podržať brzdu a stlačiť akcelerátor až na podlahu. Keď v tomto okamihu pustíte brzdu, okamžite pocítite, čo znamená krútiaci moment.

BMW BLUEPERFORMANCE.

Jazdite v jednom z najčistejších automobilov s naftovým motorom na svete. Technológia BMW BluePerformance umožňuje ešte viac znížiť produkciu emisií naftových motorov. Okrem filtra pevných častíc a oxidačného katalyzátora je inštalovaný aj zásobníkový katalyzátor NOx, ktorý zabezpečuje ďalšie zníženie hladiny oxidov dusíka vo výfukových plynoch. Počas procesu čistenia nie je nijako ovplyvňovaná spotreba paliva a mimoriadna hospodárnosť naftového motora.
V niektorých motoroch je použitý aj ďalší spôsob znižovania obsahu oxidov dusíka: katalyzátor SCR (SCR = Selective Catalytic Reduction) so vstrekovaním aditíva AdBlue®. Chemická reakcia vyvolaná vstreknutím roztoku aditíva AdBlue ďalej výrazne znižuje emisie oxidov dusíka.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO2.

BMW i8: Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 2,1
Kombinované emisie CO2 v g/km 49
Kombinovaná spotreba elektriny v kWh/100 km: 11,9
Hodnoty mimo hranatých zátvoriek sa vzťahujú na základný model so štandardnou prevodovkou, hodnoty v hranatých zátvorkách sa vzťahujú na model s prevodovkou z doplnkovej výbavy (pozri špeciálnu výbavu).
Uvedené hodnoty týkajúce sa spotreby paliva a emisií CO2 závisia od rozmerov kolies a pneumatík.
Viac informácií o oficiálnej spotrebe paliva a oficiálnych špecifických emisiách CO2 nových automobilov sa nachádza v sprievodcovi spotrebou paliva a emisiami CO2 nových automobilov, ktoré sú voľne dostupné v každej maloobchodnej predajni a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH na adrese Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Nemecko.