POWER PLAY.

BMW M140i: 340 k, 250 kW.

POWER PLAY.

BMW M140i: 340 k, 250 kW.

POWER PLAY.BMW M140i: 340 k, 250 kW.

Dynamická športovosť v kompaktnej triede má svoje vlastné meno: BMW M140i. Alebo ešte inak: Je to intenzifikovaná radosť z jazdy. Zažite neuveriteľné pocity keď zovriete volant a stlačíte akcelerátor. Ideálne na kľukatej vidieckej ceste, kde môže vyniknúť množstvo vzájomne zladených komponentov, špecifických pre M Performance – od motora, cez podvozok, až po dizajn – adrenalínové momenty máte zaručené. A husiu kožu máte garantovanú.


BMW M140i 3-dverové:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 179

Zistiť viac

SILNÁ ŠESTKA.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo.

SILNÁ ŠESTKA.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo.

Pozoruhodne efektívny, výnimočne silný: Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo vyniká svojím mimoriadne hladkým chodom, spontánnym nárastom výkonu a typickým športovým zvukom. Vďaka systémom double-VANOS, Valvetronic, priamemu vstrekovaniu High Precision Injection a turbodúchadlu TwinScroll poskytuje výkon 250 kW (340 k), avšak kombinovanú spotrebu iba 7,8 litra na 100 km.

Zistiť viac

UDÁVA TEMPO.

Vďaka svojej jazdnej dynamike stelesňuje BMW M140i čisté pôžitky v štýle M Performance. Pomocou množstva vysokovýkonných komponentov poskytuje zábavnú jazdu, ktorá nemá obdobu. V kombinácii s Variabilným športovým riadením a zníženým M Šport podvozkom sa postará o fascinujúco agilný handling – a prenesie mohutnú silu motora precízne na cestu. Je takmer samozrejmé, že pre vysoký výkon sú navrhnuté aj M Šport brzdy. 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport k tomu pridáva rýchle šprinty vďaka krátkym časom preraďovania. Váš pulz? Zaručene zrýchlený!

 • Variabilné športové riadenie

  Variabilné športové riadenie s posilňovačom Servotronic garantuje priame a agilné reakcie na povely volantom a znižuje námahu potrebnú na jeho točenie. Podľa miery natočenia volantu mení svoj prevodový pomer. Tým sa zlepší ovládateľnosť pri dynamickej jazde a komfort manévrovania pri pomalom tempe, napríklad pri parkovaní.

 • M Šport podvozok

  M Šport podvozok charakterizuje športové nastavenie a pri vozidlách s pohonom zadných kolies je zároveň znížený približne o 10 mm. Pružiny aj tlmiče sú tuhšie, podobne ako aj stabilizátory. Spoločným výsledkom sú ešte priamejšie reakcie vozidla, ideálne pre mimoriadne dynamický štýl jazdy.

 • xDrive

  Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive distribuuje pohonnú silu plynulo variabilne medzi predné a zadné kolesá – pre zlepšenú trakciu a jazdnú dynamiku v každej situácii. Pre ešte výraznejšie zlepšenie agility dokáže tento systém proaktívne predchádzať pretáčavosti aj nedotáčavosti pri prejazdoch zákrut.

 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

  8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňuje výrazne dynamické radenie. Tak v automatickom móde, ako aj v manuálnom režime, voliacou pákou alebo radiacimi pádlami – pre komfortnú jazdu aj športový štýl. V režime SPORT a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M je sekvencia radenia prispôsobená maximalizácii jazdných výkonov.

PRETEKÁRSKY OVERAL.

Dizajn prednej časti BMW M140i inšpiruje zväčšenými vzduchovým vstupmi štandardného M aerodynamického balíka s dizajnovými akcentmi vo farbe Ferric Grey. Aerodynamické kryty zrkadiel sú takisto v spracovaní Ferric Grey. Elegantnú dynamiku dopĺňajú 18-palcové M disky kolies 719 M Jet Black a koncovky výfuku na oboch stranách v spracovaní Black Chrome. K balíku pozoruhodných interiérových prvkov patria M Šport sedadlá, M kožený volant ako štandardná výbava, ako aj M opierka pre nohu vodiča a M interiérové lišty. Športovú atmosféru umocňujú aj exkluzívne detaily ako napríklad M Performance prahové lišty a pre M Performance špecifický prístrojový panel.

RODINNÁ SILA.

RODINNÁ SILA.

M Performance automobily ohromia svojím športovým výkonom. Fascinujúcu jazdnú dynamiku dokážu poskytnúť bez obetovania komfortu. A napriek všetkej športovosti sú zároveň mimoriadne štýlové, s koncentrovaným dizajnom. Automobily M Performance: intenzifikovaná radosť z jazdy.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW M140i 3-dverové(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 179

  BMW M550i xDrive Sedan(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,9–9,1
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 204–209

  BMW M760Li xDrive Sedan(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 12,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 294

  BMW X4 M40i(2)(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 199

  BMW X6 M50d(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná):7,8–7,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 205–209

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.