POWER PLAY.

BMW M140i: 340 k, 250 kW.

POWER PLAY.

BMW M140i: 340 k, 250 kW.

POWER PLAY.BMW M140i: 340 k, 250 kW.

Dynamická športovosť v kompaktnej triede má svoje vlastné meno: BMW M140i. Alebo ešte inak: Je to intenzifikovaná radosť z jazdy. Zažite neuveriteľné pocity keď zovriete volant a stlačíte akcelerátor. Ideálne na kľukatej vidieckej ceste, kde môže vyniknúť množstvo vzájomne zladených komponentov, špecifických pre M Performance – od motora, cez podvozok, až po dizajn – adrenalínové momenty máte zaručené. A husiu kožu máte garantovanú.

BMW M140i 5-dverové:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 179

Read more

SILNÁ ŠESTKA.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo.

SILNÁ ŠESTKA.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo.

Pozoruhodne efektívny, výnimočne silný: Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo vyniká svojím mimoriadne hladkým chodom, spontánnym nárastom výkonu a typickým športovým zvukom. Vďaka systémom double-VANOS, Valvetronic, priamemu vstrekovaniu High Precision Injection a turbodúchadlu TwinScroll poskytuje výkon 250 kW (340 k), avšak kombinovanú spotrebu iba 7,8 litra na 100 km.

Read more

UDÁVA TEMPO.

Vďaka svojej jazdnej dynamike stelesňuje BMW M140i čisté pôžitky v štýle M Performance. Pomocou množstva vysokovýkonných komponentov poskytuje zábavnú jazdu, ktorá nemá obdobu. V kombinácii s Variabilným športovým riadením a zníženým M Šport podvozkom sa postará o fascinujúco agilný handling – a prenesie mohutnú silu motora precízne na cestu. Je takmer samozrejmé, že pre vysoký výkon sú navrhnuté aj M Šport brzdy. 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport k tomu pridáva rýchle šprinty vďaka krátkym časom preraďovania. Váš pulz? Zaručene zrýchlený!

 • Variabilné športové riadenie

  Variabilné športové riadenie s posilňovačom Servotronic garantuje priame a agilné reakcie na povely volantom a znižuje námahu potrebnú na jeho točenie. Podľa miery natočenia volantu mení svoj prevodový pomer. Tým sa zlepší ovládateľnosť pri dynamickej jazde a komfort manévrovania pri pomalom tempe, napríklad pri parkovaní.

 • M Šport podvozok

  M Šport podvozok charakterizuje športové nastavenie a pri vozidlách s pohonom zadných kolies je zároveň znížený približne o 10 mm. Pružiny aj tlmiče sú tuhšie, podobne ako aj stabilizátory. Spoločným výsledkom sú ešte priamejšie reakcie vozidla, ideálne pre mimoriadne dynamický štýl jazdy.

 • xDrive

  Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive distribuuje pohonnú silu plynulo variabilne medzi predné a zadné kolesá – pre zlepšenú trakciu a jazdnú dynamiku v každej situácii. Pre ešte výraznejšie zlepšenie agility dokážte tento systém proaktívne predchádzať pretáčavosti aj nedotáčavosti pri prejazdoch zákrut.

 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

  8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňuje výrazne dynamické radenie. Tak v automatickom móde, ako aj v manuálnom režime, voliacou pákou alebo radiacimi pádlami – pre komfortnú jazdu aj športový štýl. V režime SPORT a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M je sekvencia radenia prispôsobená maximalizácii jazdných výkonov.

PRETEKÁRSKY OVERAL.

Dizajn prednej časti BMW M140i inšpiruje zväčšenými vzduchovým vstupmi štandardného M aerodynamického balíka s dizajnovými akcentmi vo farbe Ferric Grey. Aerodynamické kryty zrkadiel sú takisto v spracovaní Ferric Grey. Elegantnú dynamiku dopĺňajú 18-palcové M disky kolies 719 M Jet Black a koncovky výfuku na oboch stranách v spracovaní Black Chrome. K balíku pozoruhodných interiérových prvkov patria M Šport sedadlá, M kožený volant ako štandardná výbava, ako aj M opierka pre nohu vodiča a M interiérové lišty. Športovú atmosféru umocňujú aj exkluzívne detaily ako napríklad M Performance prahové lišty a pre M Performance špecifický prístrojový panel.

RODINNÁ SILA.

RODINNÁ SILA.

M Performance automobily ohromia svojím športovým výkonom. Fascinujúcu jazdnú dynamiku dokážu poskytnúť bez obetovania komfortu. A napriek všetkej športovosti sú zároveň mimoriadne štýlové, s koncentrovaným dizajnom. Automobily M Performance: intenzifikovaná radosť z jazdy.

Read more

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW M140i 5-dverové:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 179

  BMW M550i xDrive Sedan:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,9–9,1
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 204–209

  BMW M760Li xDrive Sedan:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 12,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 294

  BMW X4 M40i:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 199

  BMW X6 M50d:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 174


  Hodnoty spotreby sú stanovené podľa jazdného cyklu ECE a závisia od rozmeru diskov kolies a pneumatík. Zobrazené modely obsahujú doplnkovú výbavu.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.