SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.

Asistenčné systémy vodiča BMW ConnectedDrive v BMW radu 2 Active Tourer.

SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.

Asistenčné systémy vodiča BMW ConnectedDrive v BMW radu 2 Active Tourer.

Početné inovatívne technológie pomáhajú vodičovi rôznymi spôsobmi a garantujú najvyššiu úroveň komfortu a bezpečnosti. Aby ste sa mohli sústrediť na jednu z tých dôležitejších vecí v živote – bezstarostnú radosť z jazdy.

SPOĽAHNITE SA NA ZODPOVEDNÝCH POMOCNÍKOV.Asistenčné systémy vodiča BMW ConnectedDrive v BMW radu 2 Active Tourer.

Početné inovatívne technológie pomáhajú vodičovi rôznymi spôsobmi a garantujú najvyššiu úroveň komfortu a bezpečnosti. Aby ste sa mohli sústrediť na jednu z tých dôležitejších vecí v živote – bezstarostnú radosť z jazdy.

ASISTENT PRE HUSTÚ PREMÁVKU.

ASISTENT PRE HUSTÚ PREMÁVKU.

Asistenčný systém pre jazdu počas zhustenej premávky zmierni zaťaženie vodiča v monotónnych jazdných situáciách. Pri rýchlostiach do 60 km/h nechá vozidlo „plávať s prúdom“ ostatnej premávky, vďaka čomu sa hustá doprava stáva menej stresujúcou. Systém automaticky udržiava vzdialenosť od vozidla pred vami a reguluje vašu rýchlosť až do úplného zastavenia. Poskytuje tiež pomoc pri riadení a udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu, pod podmienkou, že vodič nechá aspoň jednu ruku na volante. Vozidlo sa dokáže automaticky rozbehnúť aj po fáze státia s trvaním až do 30 sekúnd. Toto je ďalší dôležitý míľnik na ceste k plne automatickej jazde. *

 

* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta všetky informácie súvisiace s jazdou priamo do zorného poľa vodiča a umožňuje mu maximálne sa sústrediť na vedenie vozidla. Zobrazuje sa tu aktuálna rýchlosť, pokyny navigačného systému, informácie o obmedzeniach rýchlosti, vrátane zákazu predbiehania, telefónny zoznam, zoznam skladieb a varovania asistenčných systémov vodiča.


Symboly sa premietajú na výsuvný panel nad prístrojovou doskou, v plnofarebnom zobrazení, takže aj dopravné značky vyzerajú realisticky. Mierne tónovanie projekčného panelu zvyšuje kontrast zobrazenia.
Jas zobrazenia sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam a dá sa aj individuálne prispôsobiť osobným preferenciám. Denné a nočné zobrazenie majú odlišný vzhľad. Vodič sa tiež môže rozhodnúť pre zobrazenie ďalších informácií okrem štandardnej rýchlosti jazdy a varovných symbolov asistenčných systémov. Viditeľnosť zobrazenia môže byť zhoršená pri použití polarizačných slnečných okuliarov.

DRIVING ASSISTANT PLUS.

Výbava Driving Assistant Plus výrazne zvyšuje bezpečnosť aj komfort. Obsahuje Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s miernou aktiváciou bŕzd v meste, ďalej Varovný systém opustenia jazdného pruhu, Asistenta diaľkových svetiel, systém Speed Limit Info, kamerový Systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go a Asistenta pre jazdu počas zhustenej premávky.

Dôležitá poznámka: Táto funkcia môže byť obmedzená v prípade tmy a hmly.

 • Driving Assistant

  Balík výbavy Driving Assistant obsahuje kamerové asistenčné systémy ako Varovný systém opustenia jazdného pruhu, Kolízne varovanie, BMW Selective Beam a Speed Limit Info. Kolízne varovanie a varovanie pred chodcami s miernou aktiváciou bŕzd v meste upozorňuje na riziko zrážky pri jazde rýchlosťou od 10 do 60 km/h, zatiaľ čo varovný systém opustenia jazdného pruhu upozorňuje vibráciami vo volante na neželané vybočenie pri jazde rýchlosťou vyššou než 70 km/h.

 • Varovný systém opustenia jazdného pruhu

  Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje značenie na ceste a upozorní vodiča na neželané vybočenie prostredníctvom jemnej vibrácie volantu, pri rýchlosti jazdy približne 70 km/h a vyššej. Varovanie sa neaktivuje, ak je vybočenie úmyselné a vodič ho naznačí zapnutím smerovky.

 • Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami

  Kým Kolízne varovanie s miernou aktiváciou bŕzd v meste sleduje vozidlá, Varovanie pred chodcami s miernou aktiváciou bŕzd v meste reaguje na osoby. Pri hrozbe zrážky kolízne varovanie aktivuje dvojfázové varovanie – najskôr sa rozsvieti symbol na prístrojovom paneli a následne zaznie zvukové upozornenie. Varovanie pred chodcami upozorňuje jednostupňovo: pri rýchlosti od 10 do 60 km/h aktivuje upozornenie pri akútnej hrozbe kolízie. Keď systém odhalí riziko zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu na rýchlejšiu reakciu v prípade potreby. V prípade núdze systém aktivuje brzdy*, aby sa znížila rýchlosť pri kolízii. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí a kolízne varovanie je zapnuté, vaše vozidlo okamžite zareaguje. Systém upozorňuje v niekoľkých krokoch – najskôr sa zobrazí varovný symbol, ten následne začne blikať spolu so zvukovým signálom a nakoniec sa mierne aktivujú brzdy (pri jazde rýchlosťou do 60 km/h).*


  * Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

 • Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go

  Kamerový systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go udržiava požadovanú rýchlosť do 140 km/h, ako aj vzdialenosť od vozidla pred vami. Ak je to potrebné, vozidlo spomalí až do úplného zastavenia a znovu ho následne rozbehne. Minimálnu vzdialenosť od vozidla pred vami dokáže udržať aj v pomaly sa pohybujúcej hustej premávke.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne aj priečne parkovanie. Bez ohľadu na to, či je aktivovaný, vždy premeriava potenciálne voľné miesta, aj tie najtesnejšie, pri jazde okolo nich rýchlosťou do 35 km/h a v maximálnej vzdialenosti 1,5 metra od radu zaparkovaných vozidiel.


Keď sa nájde dostatočne veľké miesto, vodič jednoducho zapne smerovku a Parkovací asistent sa postará o riadenie, zatiaľ čo vodič ovláda prevodovku, akcelerátor a brzdu. Systém zároveň zobrazuje pomocné informácie na displeji systému iDrive, spolu s akustickými signálmi. Vďaka tomu si vodič vychutná viac komfortu a bezpečnosti pri parkovaní.

ZADNÁ CÚVACIA KAMERA.

ZADNÁ CÚVACIA KAMERA.

Zadná cúvacia kamera zobrazí vodičovi na ovládacom displeji oblasť za vozidlom pri manévrovaní a parkovaní. Jej funkčnosť zlepšuje prehľad pri cúvaní do rýchlosti 15 km/hod., napríklad pri parkovaní.
Na ovládacom displeji sa zároveň zobrazujú aj vodiace čiary a farebná signalizácia vzdialenosti od prekážok, vďaka čomu vodič vidí, či je zvolené miesto dostatočne veľké na zaparkovanie. Ak áno, pomôže mu s manévrovaním do tohto priestoru. Pri maximálnom natočení volantu sa zobrazia červené hraničné čiary spolu so zelenými vodiacimi čiarami, ktoré sa prispôsobujú pohybom volantu.
Zadná cúvacia kamera sa automaticky deaktivuje po desiatich metroch, alebo keď vozidlo pri cúvaní prekročí rýchlosť 15 km/hod. V kombinácii s ťažným zariadením obsahuje zadná cúvacia kamera aj praktickú funkciu priblíženia, ktorá zjednodušuje pripojenie prívesného vozíka.

Navigačný systém Plus s dotykovým ovládačom iDrive Touch Controller.

Navigačný systém Plus vrátane BMW Head-Up displeja kombinuje množstvo užitočných prvkov: navigačný systém so vstavaným 8,8-palcovým farebným LCD displejom, rádio, mp3 prehrávač, dvojitý RDS prijímač a prístrojový panel s 5,7-palcovým TFT displejom s vysokým rozlíšením. Navigačné pokyny majú podobu smerových šípok alebo mapy, spolu s hlasovými pokynmi. Navigačný systém sa ovláda intuitívne pomocou dotykového ovládača iDrive Touch Controller s tlačidlami priamej voľby ponuky a ôsmimi funkčnými predvoľbami, alebo – v závislosti od výbavy vozidla – hlasovými pokynmi.
Navigačný systém Plus zobrazí vodičovi rýchlu a priamu trasu v množstve európskych krajín a v niektorých prípadoch dokonca aj za ich hranicami. Na včasné odhalenie dopravných obmedzení sa používa technológia TMC a alternatívne trasy sa prepočítavajú dostatočne rýchlo, čím je zaistená bezpečná cesta až do cieľa.

Navigačný systém Professional.