MALÉ ROZMERY. VEĽKÁ RADOSŤ Z JAZDY.

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 2 Active Tourer.

MALÉ ROZMERY. VEĽKÁ RADOSŤ Z JAZDY.

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 2 Active Tourer.

V mestskej premávke, na strmých horských priesmykoch či mimo pevných ciest, jedno sa pri BMW radu 2 Active Tourer nikdy nemení: bezkonkurenčne energický zážitok z jazdy. Vďaka technológii BMW TwinPower Turbo, inovatívnemu riadeniu s vynikajúcimi reakciami a množstvu dômyselných podvozkových systémov zvládne BMW radu 2 Active Tourer každú zákrutu a každý povrch bezpečne a s maximálnym pôžitkom.

MALÉ ROZMERY. VEĽKÁ RADOSŤ Z JAZDY.Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 2 Active Tourer.

V mestskej premávke, na strmých horských priesmykoch či mimo pevných ciest, jedno sa pri BMW radu 2 Active Tourer nikdy nemení: bezkonkurenčne energický zážitok z jazdy. Vďaka technológii BMW TwinPower Turbo, inovatívnemu riadeniu s vynikajúcimi reakciami a množstvu dômyselných podvozkových systémov zvládne BMW radu 2 Active Tourer každú zákrutu a každý povrch bezpečne a s maximálnym pôžitkom.

TECHNOLÓGIA BMW TWINPOWER TURBO.

Vďaka technológii BMW TwinPower Turbo dokážu inovatívne benzínové aj naftové motory v BMW radu 2 Active Tourer predviesť svoju maximálnu silu a vynikajúce reakcie už od podstatne nižších otáčok. Zároveň sa prezentujú výnimočne nízkou spotrebou paliva a emisiami. Motory novej generácie kombinujú najmodernejšie technológie priameho vstrekovania a úplne nového manažmentu výkonu s inovatívnou technológiou prepĺňania turbodúchadlom, s cieľom dosiahnuť zlepšenú efektivitu a dynamiku.

Sila a efektivita v jednom.

Motory BMW TwinPower Turbo v BMW radu 2 Active Tourer.

BMW xDRIVE.

Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí aj tým najnáročnejším podmienkam na ceste a postará sa o vynikajúcu trakciu za každých okolností. Vďaka pohonu xDrive a jeho súčinnosti s Dynamickou kontrolou stability (DSC) si BMW zachová vždy bezpečné a stabilné jazdné vlastnosti. xDrive v koordinácii so senzormi DSC rozdeľuje pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obidve nápravy, s cieľom predísť nedotáčavosti aj pretáčavosti, teda zaručiť vynikajúcu smerovú stabilitu. Navyše garantuje rýchlu a bezpečnú akceleráciu aj na klzkých a strmých povrchoch. Samotné DSC teda musí za kritických podmienok na ceste zasahovať v menšej miere. BMW xDrive kombinuje výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, smerovú stabilitu a jazdnú bezpečnosť – s klasickou BMW agilnosťou.

NÁVALY ADRENALÍNU NA KAŽDÝ DEŇ.

Zažite BMW radu 2 Active Tourer v akcii.

NÁVALY ADRENALÍNU NA KAŽDÝ DEŇ.

Zažite BMW radu 2 Active Tourer v akcii.

BMW sDrive.

BMW sDrive.

Označenie sDrive sa používa pre vozidlá BMW s pohonom iba jednej nápravy. Pri vozidlách, ktoré dokážu napriek kompaktnému exteriéru ponúknuť priestranný interiér a variabilný batožinový priestor, je technicky ideálnym riešením vpredu priečne uložený motor a pohon predných kolies. V prípade BMW dokáže zároveň zabezpečiť typickú dynamiku a agilitu.

100% ŠPORTOVOSŤ.

Na rovinkách aj v zákrutách, na dlhých cestách aj v mestskej premávke: Dynamickým pohonom, presnými prevodovkami a excelentnými jazdnými vlastnosťami predvádza BMW radu 2 Active Tourer športovosť v každej situácii.

 • Prevodovka Steptronic

  6-stupňová prevodovka Steptronic výrazne zvyšuje komfort jazdy a radenia pomocou zlepšenia reakcií pri zmene prevodových stupňov. 8-stupňová prevodovka Steptronic umocňuje pohodlie jazdy a radenia vďaka malým intervalom zmeny otáčok a krátkym časom preraďovania. Prináša tým zjednotenie vynikajúceho komfortu s pozoruhodnou dynamikou a zníženou spotrebou paliva.

  8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umocňuje pohodlie jazdy a radenia vďaka malým intervalom zmeny otáčok a krátkym časom preraďovania. Okrem automatického režimu radenia k tomu pridáva aj možnosť manuálnej zmeny prevodov voliacou pákou, alebo ešte dynamickejšie: radiacimi pádlami na volante.

 • Launch Control a BMW Performance Control

  Launch Control s istotou poteší vodičov s dynamickými športovými ambíciami. Táto funkcia umožní maximálnu akceleráciu z pokoja pri pustení brzdy počas plne stlačeného akcelerátora. Presne nastaví ideálne otáčky motora pre rozjazd a automaticky radí vyššie stupne prevodovky Steptronic Sport tak, aby každá zmena prebehla pri optimálnych otáčkach.

  BMW Performance Control zasahuje pomocou regulácie motora a kontrolovanej aplikácie bŕzd v zákrutách tak, aby sa viac pohonu dostalo na kolesá na vonkajšej a menej na vnútornej strane oblúka. Vďaka tomu sa vozidlo zatočí takmer samo, čím prispeje k vyššej bezpečnosti aj komfortu.

 • Dynamické riadenie tlmičov

  Dynamické riadenie tlmičov umožňuje vodičovi zvoliť dve rozličné nastavenia charakteristiky tlmenia: pre výnimočne komfortnú, alebo pre vysoko dynamickú jazdu. Štandardným režimom je COMFORT pre pohodlnú a pokojnú jazdu. Pri voľbe režimu SPORT sa aktivuje tuhšie nastavenie tlmičov a jazdné vlastnosti sa stanú priamejšími a dynamickejšími. Voľba režimov prebieha pomocou Ovládača jazdného zážitku na stredovej konzole.

 • Elektromechanický posilňovač riadenia a Variabilné športové riadenie

  Elektromechanický posilňovač riadenia prináša výbornú spätnú väzbu, pričom zároveň zvyšuje agilitu, handling a jazdný komfort. Vysokú presnosť riadenia, typickú pre BMW, sa podarilo dosiahnuť aj v kombinácii s predným pohonom pomocou dokonalo presnej kalibrácie tejto novej koncepcie. Jednotka posilňovača a prevodovka riadenia sú skombinované do spoločného komponentu. Výsledkom sú mimoriadne nízke trecie straty systému.
  Presné reakcie riadenia bez vplyvu pohonných síl sa podarilo dosiahnuť tak, že elektromechanická jednotka aktívne pôsobí proti týmto silám, v miere presne vypočítanej riadiacou jednotkou DSC. Výsledkom tejto cielenej kompenzácie je, že vodič vo volante necíti vplyv pohonných síl a riadenie sa svojou presnosťou vyrovná vozidlám so zadným pohonom.
  Mimoriadne tuhá predná časť vozidla s presnou kinematikou náprav takisto prispieva k výnimočnej presnosti riadenia. Elektromechanický posilňovač presvedčí vodičov svojimi priamymi reakciami, vynikajúcou spätnou väzbou a zníženou námahou, potrebnou na točenie volantom pri parkovaní.

  Variabilné športové riadenie so systémom Servotronic produkuje priame a agilné reakcie riadenia s nižšou fyzickou námahou pri ovládaní volantu. Jeho prevodový pomer sa mení na strmší od stredovej smerom ku krajným polohám riadenia a účinok posilňovača stúpa so znižujúcou sa rýchlosťou. Výsledkom je lepší handling pri športovej jazde a vyšší komfort pri parkovaní a odbočovaní.

ECO PRO REŽIM.

ECO PRO režim sa dokáže v závislosti od jazdného štýlu postarať o zníženie spotreby paliva až do 20 percent – podľa internej štúdie BMW o spotrebe paliva. Potenciál úspory ďalších piatich percent prinášajú ďalšie funkcie: plachtenie, Asistent predvídania trasy a ECO PRO trasa. Asistent predvídania trasy na základe údajov z navigačného systému zaregistruje odbočky, zastavané oblasti, rýchlostné limity alebo diaľničné výjazdy a v predstihu odporúča vodičovi, aby prestal akcelerovať.

 • ECO PRO trasa

  V závislosti od vášho jazdného štýlu a podmienok na ceste vám ECO PRO trasa ponúkne najefektívnejšiu trasu z hľadiska spotreby. Palubný počítač vám ukáže percento paliva, ktoré dokážete pomocou ECO PRO trasy ušetriť.

 • Plachtenie

  Funkcia plachtenia odpojí motor od pohonného reťazca a vozidlo sa následne pohybuje iba vlastnou kinetickou energiou. Stane sa to v prípade, keď vodič pri rýchlosti od 50 do 160 km/h zloží nohu z akcelerátora, nezačne však brzdiť. V kombinácii s aktívnym systémom udržiavania rýchlosti vozidlo v ECO PRO režime po predošlom brzdení efektívnejšie zrýchli späť na nastavené tempo.

FUNKCIA AUTO START STOP.

FUNKCIA AUTO START STOP.

Funkcia Auto Start Stop sa postará o to, aby sa palivo spotrebovávalo iba vtedy, keď vozidlo ide. Kým čakáte na semaforoch, alebo v kolóne vozidiel, funkcia Auto Start Stop vypne motor hneď potom ako vozidlo zastane a vodič zaradí neutrál (manuálna prevodovka) alebo podrží stlačenú brzdu pri stojacom vozidle (prevodovka Steptronic).
 

O aktivite funkcie Auto Start Stop vás upovedomí info displej. Len čo opäť stlačíte spojku (manuálna prevodovka), alebo pustíte brzdu (Steptronic), motor sa znovu sám naštartuje v priebehu zlomku sekundy, takže môžete bez zdržania pokračovať v jazde.
REKUPERÁCIA BRZDNEJ ENERGIE.

REKUPERÁCIA BRZDNEJ ENERGIE.

Pri každom brzdení sa uvoľňuje kinetická energia a tá donedávna zostávala nevyužitá. Rekuperácia brzdnej energie sa zameriava práve na tento potenciál. Energiu, ktorá sa generuje vždy, keď uvoľníte akcelerátor alebo začnete brzdiť, zachytáva a mení ju na elektrickú.
Elektrická energia sa následne využíva na dobíjanie batérie. Tento inteligentný systém manažmentu energie znamená, že alternátor už nemusí bežať permanentne, čo znižuje energetické zaťaženie motora. Výsledkom je znížená spotreba a zvýšená dynamika – v klasickom štýle BMW EfficientDynamics.INDIKÁTOR ZMENY PREVODU.

INDIKÁTOR ZMENY PREVODU.

Zmena prevodu v správnej chvíli môže viesť k podstatnému zníženiu spotreby paliva, tak v meste ako aj mimo neho. Optimálne radenie, nižšia spotreba – elektronická riadiaca jednotka motora identifikuje najefektívnejší prevod podľa podmienok na ceste a otáčok motora. Na info displeji sa zobrazí šípka, ktorá vám naznačí, kedy je optimálne zaradiť vyšší alebo nižší prevod. Systém tiež rozozná váš zámer prudko akcelerovať a následne odporučí preradiť neskôr, až keď je opäť vhodné znížiť otáčky motora na úsporné. Porovnávacie testy ukázali, že vozidlá s Indikátorom zmeny prevodu majú približne o štyri percentá nižšiu spotrebu.