ELEKTRIZUJÚCA JAZDNÁ DYNAMIKA.

BMW radu 2 Active Tourer plug-in hybrid.

BMW iPerformance

ELEKTRIZUJÚCA JAZDNÁ DYNAMIKA.

BMW radu 2 Active Tourer plug-in hybrid.

BMW 225xe iPerformance Active Tourer prostredníctvom kombinácie pohonu BMW eDrive a motora BMW TwinPower Turbo ponúka zážitok z elektrickej jazdy, ale zároveň aj neobmedzenú mobilitu. Inteligentná súhra oboch pohonných systémov dáva zákazníkom k dispozícii aj elektrický pohon všetkých kolies xDrive. Systém je regulovaný automaticky a ponúka najlepšiu možnú trakciu aj agilitu v každej jazdnej situácii - s optimalizovanou spotrebou aj emisiami CO₂ s hodnotami iba 2,0-2,1 l/100 km, resp. 46-49 g/km.

ELEKTRIZUJÚCA JAZDNÁ DYNAMIKA.BMW radu 2 Active Tourer plug-in hybrid.

BMW 225xe iPerformance Active Tourer prostredníctvom kombinácie pohonu BMW eDrive a motora BMW TwinPower Turbo ponúka zážitok z elektrickej jazdy, ale zároveň aj neobmedzenú mobilitu. Inteligentná súhra oboch pohonných systémov dáva zákazníkom k dispozícii aj elektrický pohon všetkých kolies xDrive. Systém je regulovaný automaticky a ponúka najlepšiu možnú trakciu aj agilitu v každej jazdnej situácii - s optimalizovanou spotrebou aj emisiami CO₂ s hodnotami iba 2,0-2,1 l/100 km, resp. 46-49 g/km.

KONCEPCIA VOZIDLA.

Všestrannosť spojená s hospodárnosťou a radosťou z jazdy: BMW 225xe iPerformance Active Tourer kombinuje osvedčenú flexibilitu s vynikajúcou spotrebou a pre BMW typickou jazdnou dynamikou. Vďaka technológii BMW eDrive od BMW EfficientDynamics je možný dojazd až do 41 km s čisto elektrickým pohonom – s nulovými miestnymi emisiami a bez spotrebovania čo i len kvapky paliva.


Komponenty pohonu eDrive sú uložené priestorovo úsporným spôsobom, bez toho aby obmedzili komfort, funkčnosť alebo prepravný objem v interiéri. Navonok sa model iPerformance líši od konvenčne poháňaných modelov napríklad nápisom eDrive na oboch C-stĺpikoch alebo logom „i“ na predných bočných paneloch. Modré lišty v obličkách a modré kryty nábojov kolies sú takisto nezameniteľnými znakmi pokrokovej technológie tohto vozidla. V interiéri nájdete nápis „eDrive“ na nástupných lištách, na prepínači jazdných režimov, na voliacej páke prevodovky a tiež na prístrojovom paneli, kde zostáva viditeľný počas celej jazdy.

INDIVIDUÁLNE JAZDNÉ VLASTNOSTI.

Ako plug-in hybrid disponuje BMW 225xe iPerformance Active Tourer rozličnými jazdnými režimami, ktoré umožňujú vodičovi podstatne znížiť reálnu spotrebu paliva aj energie. Záleží to samozrejme na zvolenom jazdnom režime a konkrétnom jazdnom štýle. Keď je batéria plne nabitá, dokážete prejsť vzdialenosť až do 41 kilometrov bez toho, aby ste minuli kvapku paliva. Režim AUTO eDrive je zameraný na optimálnu kombináciu elektromotora a spaľovacieho motora, s dôrazom na maximálnu efektivitu.

 • Jazda v meste

  Pri jazde v meste využije BMW 225xe iPerformance Active Tourer výhody plug-in hybridného systému v maximálnej možnej miere. S plne nabitou batériou dokáže prejsť krátke vzdialenosti (do 41 km) s nulovými miestnymi emisiami a nespotrebuje ani kvapku benzínu.

 • Každodenná jazda

  Pri každodennom dochádzaní do mesta vynikne spolupráca oboch pohonných jednotiek hybridného systému. V režime AUTO eDrive sa inteligentná koordinácia spaľovacieho a elektrického motora postará o spotrebu podstatne nižšiu v porovnaní s benzínovými aj naftovými vozidlami tejto triedy. V skratke: Vychutnajte si všestrannosť BMW 225xe iPerformance Active Tourer.

 • Jazda na dlhé trate

  Vychutnajte si jazdné pôžitky s nízkou spotrebou aj pri dlhých cestách. Plug-in hybridný automobil sa výborne hodí aj na väčšie vzdialenosti, bez kompromisov v dojazde či funkčnosti vozidla.

POHON.

Typickou črtou plug-in hybridného pohonu je extrémne vysoká efektivita. V tomto prípade sa o ňu stará kombinácia benzínového motora poháňajúceho predné kolesá a elektrického motora na zadnej náprave.


V závislosti od jazdnej situácie a miery nabitia vysokonapäťovej batérie dokáže každý z agregátov poháňať vozidlo samostatne, ale aj v kombinácii. Keď je aktívny iba benzínový motor, vozidlo má výlučne predný pohon. Keď pracuje iba elektrický motor, poháňané sú len zadné kolesá. To znamená, že vozidlo disponuje buď elektrickým zadným pohonom, hybridným pohonom všetkých kolies alebo benzínovým pohonom predných kolies – s elektronicky koordinovanou spoluprácou komponentov.


Keď vodič zloží nohu z akcelerátora alebo keď brzdí, elektrický motor plní funkciu generátora, ktorý premieňa energiu pohybu vozidla na elektrickú energiu. Tá sa ukladá do vysokonapäťovej batérie a použije sa na pohon elektrického motora vtedy, keď ju potrebuje.

INTELIGENTNÝ MANAŽMENT ENERGIE.

Inteligentný manažment energie je jedným z hlavných pilierov koncepcie BMW iPerformance. Tento systém koordinuje spoluprácu všetkých pohonných komponentov BMW s elektrickým motorom, s cieľom skombinovať najlepšiu možnú efektivitu s vynikajúcou jazdnou dynamikou a predĺžiť elektrický dojazd.

Tlačidlo eDrive umožňuje vodičovi vybrať si medzi troma rôznymi režimami elektrického pohonu: štandardným režimom AUTO eDRIVE, výlučne elektrickým režimom MAX eDRIVE a režimom SAVE BATTERY, ktorý udržiava stav nabitia batérie na stálej úrovni.

 • Režim AUTO eDRIVE

  V režime AUTO eDrive určuje inteligentný manažment energie BMW Efficient Dynamics najefektívnejší spôsob kombinácie elektrického a spaľovacieho motora – v závislosti od rýchlosti jazdy a stavu nabitia batérie. Tento režim má dve fázy. Ak je batéria nabitá na 7 až 100%, dokážete si vychutnať čisto elektrickú jazdu rýchlosťou do 80 km/h. Pri vyšších rýchlostiach alebo náročnejších požiadavkách na výkon sa automaticky zapne benzínový motor. Ak stav nabitia batérie klesne pod 7%, BMW 225xe iPerformance Active Tourer dokáže ísť v čisto elektrickom režime pri stredne intenzívnej akcelerácii do 20 km/h a pri miernej akcelerácii a stálom tempe jazdy do 55 km/h.

 • Režim MAX eDRIVE

  Maximálna radosť z elektrickej jazdy: V režime MAX eDRIVE si môžete vychutnať čisto elektrickú jazdu rýchlosťou do 125 km/h. Pri vyššej rýchlosti alebo pri potrebe maximálnej akcelerácie sa automaticky zapne aj spaľovací motor.

 • Režim SAVE BATTERY

  Keď je stav nabitia batérie nízky, režim SAVE BATTERY umožní jej nabíjanie spaľovacím motorom, prípadne udržanie stavu jej nabitia na hodnote 90%. Takýmto spôsobom si vodič dokáže uchovať kapacitu batérie na neskoršiu čisto elektrickú jazdu.

 • Predvídavá voľba

  Len čo sa do navigačného systému vloží cieľ cesty, predvídavý manažment energie vykoná analýzu plánovanej trasy s využitím stálych údajov, ako sú napríklad rýchlostné obmedzenia, ale aj informácií v reálnom čase o aktuálnej situácii v premávke. Systém následne dokáže efektívnejšie využiť elektrickú energiu podľa situácie, predovšetkým pre tie úseky trasy, pre ktoré sa najviac hodí, napríklad pre jazdu v meste.

 • Drive Performance Control

  Ovládač jazdného zážitku ponúka vodičovi na výber režim COMFORT pre štandardné nastavenie motora a prevodovky, ECO PRO režim zameraný na vyššiu efektivitu a režim SPORT, ktorý umožní ešte dynamickejšiu jazdu. ECO PRO režim prispôsobí charakteristiku elektronického akcelerátora a prevodovky, ako aj pracovný režim kúrenia a klimatizácie v prospech čo najúspornejšej jazdy.


  ECO PRO režim dokáže priniesť úsporu paliva až do 20 percent. Jej ďalšie zníženie je možné vďaka režimu „plachtenia“ a ECO PRO trase. ECO PRO trasa pomáha šetriť palivo tak, že vodičovi odporúča trasu jazdy optimalizovanú z hľadiska efektivity, pričom berie do úvahy hustotu premávky, individuálny vodičský štýl a miestne podmienky.


  Režim COMFORT je určený pre pohodový jazdný štýl. Režim SPORT aktivuje citeľne dynamickejšie nastavenie podvozka s tvrdšou charakteristikou tlmičov. Okrem podvozka sa prispôsobia športovej jazde aj komponenty pohonu: Motor reaguje rýchlejšie na pedál akcelerátora, automatická prevodovka radí vyššie stupne pri vyšších otáčkach a Indikátor zmeny prevodového stupňa pri manuálnom režime alebo manuálnej prevodovke odporúča preradiť pri vyšších otáčkach. Celé vozidlo tak reaguje priamejšie a dynamickejšie.


  Drive Performance Control je k dispozícii tak pre modely BMW radu 2 Active Tourer s konvenčným pohonným systémom, ako aj pre BMW 225xe iPerformance Active Tourer.

NABÍJANIE.

Či už využijete konvenčnú domácu elektrickú zásuvku alebo zariadenie BMW i Wallbox z ponuky produktov a služieb 360° Electric, nabíjanie vysokonapäťovej batérie bude vždy maximálne jednoduché. Navyše, na cestách máte k dispozícii množstvo verejných nabíjacích staníc, ktoré neustále rastie.

Komplexný servis pre E-mobilitu.

 • Domáce nabíjanie

  Vozidlo dokážete rýchlo a jednoducho nabíjať doma, v čase približne od dvoch do štyroch hodín, pomocou štandardne dodávaného kábla alebo samostatne dostupným zariadením BMW i Wallbox. Nabíjacia prípojka na vozidle je umiestnená pod krytom na ľavom prednom bočnom paneli. Vizuálnou signalizáciou stavu nabíjania je LED svetelný prstenec viditeľný navonok.

  Nabíjacia prípojka na vozidle je umiestnená pod krytom na ľavom prednom bočnom paneli. Vizuálnou signalizáciou stavu nabíjania je LED svetelný prstenec v nabíjacej prípojke.

 • Verejné nabíjanie

  Okrem domáceho nabíjanie je možné vozidlo nabíjať aj počas toho, ako ste na cestách. Služba mobility ChargeNow a komfortné asistenčné služby podporia vodiča pri hľadaní a využívaní verejných nabíjacích staníc. Bezhotovostná fakturácia a prístup k staniciam prebieha pomocou karty ChargeNow a aplikácie Intercharge s mesačnými platbami, pre maximálne jednoduchú elektrickú mobilitu.

  Všetky nabíjacie stanice ChargeNow nájdete jednoducho v navigačnom systéme s pomocou BMW ConnectedDrive, aplikáciou BMW Remote alebo na webstránke ChargeNow. Nabíjacia prípojka vozidla sa nachádza pod krytom na ľavej prednej bočnej strane vozidla. Nachádza sa tu aj LED svetelný prstenec, ktorý viditeľne informuje o aktuálnom stave nabitia batérie.

  Vďaka vyvinutiu karty ChargeNow a aplikácie Intercharge majú teraz vodiči k dispozícii bezhotovostnú možnosť využitia nabíjacích staníc. Prehľad všetkých nabíjaní máte k dispozícii cez zákaznícky portál na adrese chargenow.com. ChargeNow vám poskytne aj prístup ku komplexnému prehľadu všetkých platieb. Na konci mesiaca zákazník dostane súhrnnú faktúru na platbu kreditnou kartou.

KONEKTIVITA.

Vždy v spojení so svojím BMW: Okrem BMW Remote Services s diaľkovými službami ako je napríklad zamknutie vozidla, sú prostredníctvom smartfónu (iOS) k dispozícii aj ďalšie, hybridne špecifické funkcie. Vďaka nim budete mať vždy prehľad o spotrebe a celkovej efektivite vášho BMW 225xe iPerformance Active Tourer. BMW Services pre každú eventualitu sa dajú využiť tak vo vozidle, ako aj mimo neho. *


* Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Aplikácia BMW Connected

  Služby diaľkového ovládania aplikácie BMW Connected pre plug-in hybridné vozidlá pre iOS zobrazujú detailné informácie o aktuálnom statuse vášho BMW, napríklad o jeho pozícii, miere nabitia batérie a zostávajúcom dojazde.

  Proces nabíjania sa dá ovládať na diaľku pomocou týždňového časovača a dokonca je možné v predstihu na diaľku vytvoriť v interiéri ideálnu teplotnú klímu pre ďalšiu jazdu. Aplikácia tiež umožní jednoducho odoslať priamo do vozidla navigačné ciele, body záujmu či pozíciu nabíjacích staníc.

  Služby diaľkového ovládania aplikácie BMW Connected pre plug-in hybridné vozidlá zároveň merajú efektivitu každej jednej cesty a dávajú užitočné tipy, napríklad pre efektívnejší vodičský štýl s predĺženým dojazdom. *

  * Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Príjemná klíma v predstihu

  Nasadnite v lete do príjemne vychladeného a v zime do ideálne vykúreného interiéru – nezávislá klimatizácia v plug-in hybridnom vozidle BMW 225xe iPerformance Active Tourer to umožní. Vďaka elektricky poháňanému chladiacemu kompresoru a elektrickému ohrievaču pracuje automatická klimatizácia takmer nehlučne, aj keď je motor vypnutý. Časy odjazdov s vozidlom sa dajú naprogramovať samostatne pre každý deň v týždni.


  Pol hodinu pred plánovaným odjazdom sa podľa potreby inteligentne aktivuje chladenie, kúrenie a prúdenie vzduchu, pre dosiahnutie nastavenej teploty. Systém sa ovláda buď cez iDrive vo vozidle, alebo pohodlne pomocou kompatibilného smartfónu s použitím aplikácie My BMW Remote.*


  Ak je vysokonapäťová batéria dostatočne nabitá, nezávislá klimatizácia je funkčná aj vtedy, keď vozidlo práve nie je pripojené k externému zdroju nabíjania elektrickou energiou.

  *Presné informácie o dostupnosti a rozsahu tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

INTERIÉR A FUNKČNOSŤ.

BMW 225xe iPerformance Active Tourer je šetrné v oblasti spotreby paliva – a na druhej strane viac než veľkorysé vo sfére priestrannosti. Vďaka zvýšenej pozícii sedenia si zadní pasažieri vychutnajú vynikajúci výhľad. Vysokonapäťová batéria je kompaktne umiestnená pod zadným radom sedadiel, vďaka čomu vám ostane v batožinovom priestore dostatok miesta na prepravu čohokoľvek. Zadné operadlo delené a sklopné v pomere 40:20:40 naviac zvyšuje praktickosť interiéru vozidla. Takto sa zvyšuje flexibilita batožinového priestoru a umožňuje sa preprava väčších predmetov.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO₂.

 • Spotreba paliva, elektrickej energie a emisie CO₂. pre BMW 225xe iPerformance Active Tourer:

  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0 až 2,1
  Spotreba elektrickej energie v kWh/100 km (kombinovaná): 11,8 až 11,9
  Emisie CO₂ v g/km (kombinované): 46 až 49

  Hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO₂ závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík.
  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO₂ pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO₂ Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.