OTVORENÉ PRE BEZSTAROSTNÚ RADOSŤ Z JAZDY.

Komfort a bezpečnosť v BMW radu 2 Cabrio.

Užívajte si slobodu jazdy s otvorenou strechou a ostatné nechajte na množstvo asistenčných systémov v BMW radu 2 Cabrio. Zabezpečia vám optimálnu viditeľnosť a najlepšiu možnú podporu. Dômyselné batožinové a odkladacie priestory vám pomôžu prepraviť aj tie najrozmernejšie predmety. A vďaka komplexnej ponuke služieb BMW Servis vám starosti neurobí ani potreba pravidelnej údržby a opráv.

ADAPTÍVNE PREDNÉ SVETLOMETY.

Sofistikované adaptívne predné svetlomety s variabilnou distribúciou pre diaľnicu a mesto, vrátane odbočovacích svetiel a natáčacích bi-xenónových svetiel, zaručia optimálne osvetlenie cesty pred vami. Vodič vidí priamo do zákruty hneď po natočení volantu, čo je užitočné najmä pri jazde v noci. Viditeľnosť na malú vzdialenosť sa zlepšuje zapnutím odbočovacích svetiel pri aktivácii smeroviek alebo pri otočení volantu – dokonca aj keď vozidlo stojí. Adaptívne predné svetlomety zaručujú optimálne osvetlenie cesty v každej jazdnej situácii, čím výrazne zvyšujú aktívnu bezpečnosť.

DELENÉ A SKLÁPACIE ZADNÉ SEDADLÁ.

Pri sklopení celého zadného operadla vznikne praktický veľký tunel so šírkou 450 mm a výškou 246 mm, ktorým sa dajú z batožinového priestoru prestrčiť dlhé predmety do kabíny, čím sa zjednoduší napríklad preprava športového náradia. Po sklopení zadného operadla plní jeho zadná strana úlohu podlahy batožinového priestoru. Keď je textilná strecha vozidla zatvorená, do batožinového priestoru sa zmestia napríklad dva golfové vaky, keď je otvorená, tak sa dlhé predmety dajú prepravovať vďaka batožinovému tunelu.

BMW SELECTIVE BEAM.

Funkcia BMW Selective Beam zvyšuje komfort a bezpečnosť nočnej jazdy. Poskytuje vynikajúcu viditeľnosť v tme a neoslepuje ostatných vodičov. Systém deteguje ostatných účastníkov premávky a selektívne ich vynechá z oblasti osvetlenej diaľkovými svetlami. Základom pre včasné odhalenie potenciálnej hrozby a pre presnejšie vedenie vozidla je dosah diaľkových svetiel až 400 metrov.

SERVOTRONIC.

Vychutnajte si optimálnu podporu riadenia v každej jazdnej situácii vďaka systému Servotronic. Ten prispôsobuje účinok posilňovača aktuálnej rýchlosti a stará sa o priame a presné reakcie riadenia pri rýchlej jazde. Zároveň zabezpečí špičkový komfort minimalizáciou fyzickej námahy potrebnej na točenie volantu pri pomalej jazde, parkovaní a manévrovaní na kľukatých či úzkych cestách a v tesných priestoroch.

Riadiaca jednotka systému využíva elektronické meranie rýchlosti a podľa neho stanoví potrebnú mieru účinku posilňovača vhodnú v rozličných situáciách. Elektronicky riadený ventil v posilňovači umožňuje dosiahnuť presnejšie prispôsobenie konkrétnej jazdnej situácii než pri konvenčných systémoch.

Pri jazde nízkou rýchlosťou je miera účinku posilňovača vysoká a volantom sa točí ľahko, so stúpajúcou rýchlosťou však miera účinku postupne plynulo klesá, čo prináša priamejší kontakt riadenia s vozovkou a tým pádom optimálnu smerovú stabilitu jazdy.

OCHRANA PRI PREVRÁTENÍ.

Nenápadný a plne zapustený ochranný systém pre prípad prevrátenia efektívne zvyšuje pasívnu bezpečnosť vozidla. Ak sa vozidlo prevráti, automaticky sa vysunú ochranné prvky, ktoré spolu s vystuženým rámom čelného skla účinne ochránia pasažierov.
Systém je vybavený špeciálnymi senzormi, ktoré detegujú prevrátenie a dvoma ochrannými oblúkmi, namontovanými tesne za zadnými opierkami hlavy, ktoré sa v prípade potreby automaticky vysunú v zlomku sekundy a pevne sa zaaretujú na mieste. Zároveň sa prostredníctvom riadiacej jednotky airbagov aktivujú napínače bezpečnostných pásov, čoho výsledkom je maximálna ochrana posádky.
Plne zapustená konštrukcia ochranných oblúkov integrovaných vo vozidle je zárukou zachovania elegantne dynamického dizajnu bez akýchkoľvek neestetických prvkov.

KOMFORTNÝ VSTUP.

Inovatívne a jednoduché ovládanie – funkcia komfortný vstup umožňuje odomknutie dverí vozidla a naštartovanie bez nutnosti fyzicky použiť kľúč. Stačí, ak máte kľúč napríklad vo vrecku alebo v taške a systém ho automaticky zaregistruje, keď sa priblížite k vozidlu. Len čo sa dvere automaticky odomknú, vodič môže nasadnúť a naštartovať motor pomocou tlačidla Start/Stop.
Zárukou bezpečnosti funkcie komfortný vstup je systém spoľahlivej autentifikácie kľúča.

SERVIS PRE VAŠE BMW.

Keď si kúpite BMW, získate nielen neporaziteľnú dynamiku a radosť z jazdy, ale aj dokonalý servis a komplexnú starostlivosť. Pretože nikto nepozná vaše BMW lepšie než profesionáli u vášho servisného partnera BMW. Či už ide o údržbu, kontroly, opravy alebo ošetrenie vozidla, v prípade každej z našich na mieru šitých servisných ponúk sa môžete spoľahnúť na prvotriednu odbornosť a vedomosti našich špecialistov. Postaráme sa o to, aby bolo vaše BMW vždy v špičkovej kondícii a aby ste sa mohli vždy tešiť na maximálnu radosť z jazdy za každých okolností.

 • BMW Service Inclusive

  BMW Service Inclusive vám umožní maximálne si vychutnať radosť z jazdy. Od začiatku až do konca zmluvného obdobia (podľa vášho výberu) nemusíte ani chvíľku myslieť na náklady na údržbu, servisné prehliadky či výmenu opotrebovaných dielov. BMW Service Inclusive zahŕňa všetky tieto práce pri nových aj jazdených vozidlách – vrátane Originálnych BMW dielov. Platí to na celom svete, v každom zúčastnenom partnerskom servisnom stredisku BMW.

 • BMW Teleservices

  Teleservices znamená inteligentné prepojenie vodiča, vozidla a BMW. Podľa potreby dokáže automaticky odoslať informácie o vozidle do BMW. Na základe týchto informácií dokáže BMW servisný partner naplánovať a pripraviť servisnú návštevu. To znamená, že napríklad v predstihu objedná všetky potrebné náhradné diely. A niektoré problémy sa dokonca podarí vyriešiť aj na diaľku.

 • Condition Based Service

  Inteligentný systém údržby Condition Based Service (CBS, Servis založený na aktuálnom stave), neustále sleduje hladinu oleja a stav komponentov podliehajúcich opotrebovaniu. Tieto údaje dôsledne analyzuje a na základe toho vám oznámi nutnosť najbližšieho servisu. Displej systému iDrive vám zobrazí presné informácie o komponente, ktorý potrebuje servis. Vďaka tomu si dokážete naplánovať termín v dostatočnom predstihu a vyhnúť sa zbytočným servisným prácam.

 • Manažment BMW pri poruche a nehode

  Nonstop v rukách odborníkov, 365 dní v roku, 24 hodín denne. Manažment BMW pri poruche a nehode je náš program, ktorý sa o vás postará v prípade núdze. Pri poruche vozidla stačí kontaktovať mobilný servis BMW a pomoc dostanete buď cez telefón, alebo priamo na mieste prostredníctvom výjazdu servisného vozidla BMW. V prípade nehody sa špecialisti služby Manažment BMW pri nehode postarajú o vybavenie potrebných úkonov s políciou, záchrannými zložkami, odťahovou službou, opravou vozidla, poistením a ďalšími.