PREČ OD KAŽDODENNEJ RUTINY.

Jazdná dynamika a efektivita nového BMW radu 2 Cabrio.

PREČ OD KAŽDODENNEJ RUTINY.

Jazdná dynamika a efektivita nového BMW radu 2 Cabrio.

PREČ OD KAŽDODENNEJ RUTINY.Jazdná dynamika a efektivita nového BMW radu 2 Cabrio.

Pozoruhodne ostrý, mimoriadne dynamický: Najšportovejší kabriolet svojej triedy s výkonnými motormi a unikátnym pocitom z jazdy na otvorenom povetrí je suverénny, rebelský a precízny. Jeho špeciálnymi vedľajšími účinkami sú dych vyrážajúca akcelerácia, extrémne presný handling a bonus v oblasti efektivity, vďaka množstvu technológií BMW EfficientDynamics. Toto je nová podoba slobody.


BMW 230i Cabrio(1):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,0–6,2
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 138–148

Read more

STRHNE VÁS HNEĎ OD ŠTARTU.

Pod svojou atraktívnou škrupinou ukrýva BMW radu 2 Cabrio dynamické jadro. Jazdné zážitky nezameniteľne definujú známe BMW žánre: pohon zadných kolies, dokonalé rozloženie hmotnosti na nápravy a priame, športovo ostré riadenie. Výsledkom je optimálny handling, vzrušujúca agilita a mohutná akcelerácia. Všetko spolu, v jednom nekompromisnom balení.

 • Handling

  Výnimočne agilná dynamika a dokonalá ovládateľnosť sú typickými prvkami jazdného správania BMW radu 2 Cabrio, pod ktorými je podpísaný pre BMW typický pohon zadných kolies a pomer hmotnostného zaťaženia náprav 50:50, prvky v tejto triede unikátne. A vo svojom prejave sú viac než zjavné: Športovosť vozidla na ceste je neodškriepiteľná.

 • Adaptívny M podvozok

  Športová agilita, citeľná do posledného detailu: Vďaka elektronicky riadeným tlmičom sa dokáže Adaptívny M podvozok ideálne prispôsobiť jazdným podmienkam aj štýlu vodiča. Zníženie podvozka o 10 mm ešte viac umocní športovú agilitu a aktivácia režimu SPORT pomocou Ovládača jazdného zážitku k tomu pridá tvrdšie nastavenie tlmičov. V režime SPORT+ sa zároveň aktivuje Dynamická kontrola trakcie (DTC), ako špeciálna funkcia Dynamickej kontroly stability (DSC), ktorá umožní športovejší jazdný štýl vďaka neskorším zásahom stabilizačnej elektroniky.

 • Variabilné športové riadenie

  Variabilné športové riadenie s posilňovačom Servotronic garantuje priame a agilné reakcie na povely volantom a znižuje námahu potrebnú na jeho točenie. Podľa miery natočenia volantu mení svoj prevodový pomer. Tým sa zlepší ovládateľnosť pri dynamickej jazde a komfort manévrovania pri pomalom tempe, napríklad pri parkovaní.

PLYNULÁ JAZDA V ČISTEJ FORME.

Motory BMW TwinPower Turbo.

PLYNULÁ JAZDA V ČISTEJ FORME.

Motory BMW TwinPower Turbo.

Silné motory BMW TwinPower Turbo v BMW radu 2 Cabrio ponúkajú inšpiratívnu zmes pozoruhodného výkonu, spontánnej akcelerácie a dych vyrážajúcej efektivity. Nezameniteľnými identifikátormi ich charakteru sú živé reakcie a temperamentný nárast ťahu už od nízkych otáčok. BMW 230i vyvinie výkon 185 kW (252 k). Turbodúchadlo typu TwinScroll, technológie Valvetronic, double-VANOS a priame vstrekovanie benzínu prispejú aj ku krútiacemu momentu 350 Nm už od 1450 otáčok. Množstvo opatrení BMW EfficientDynamics sa zároveň postará o chvályhodne nízku spotrebu a redukované emisie CO2.

Read more

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC.

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC.

8-stupňová prevodovka Steptronic umožňuje dosiahnuť vysoký komfort radenia a jazdy vďaka krátkemu odstupňovaniu a malým intervalom otáčok medzi jednotlivými prevodmi. To zároveň prináša vysokú dynamiku radenia aj pozoruhodnú efektivitu s minimalizovanou spotrebou paliva.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižšia spotreba paliva. Viac radosti z jazdy. To je BMW EfficientDynamics. Tento inovatívny technologický balík sa týka pohonného systému, manažmentu energie a celkovej koncepcie vozidla. Výsledkom je znížená spotreba a redukované emisie CO2 pri vyššej dynamike a intenzívnejšej radosti z jazdy. Je to štandardný prvok v každom BMW – a samozrejme aj v BMW radu 2.

Read more

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.