VEDĽAJŠÍ ÚČINOK: VZRUŠENIE.

BMW M240i Cabrio.

VEDĽAJŠÍ ÚČINOK: VZRUŠENIE.

BMW M240i Cabrio.

VEDĽAJŠÍ ÚČINOK: VZRUŠENIE.BMW M240i Cabrio.

Inšpirované BMW M, stvorené pre každodenné použitie: BMW M240i Cabrio prekračuje konvenčné hranice akcelerácie: Turbodúchadlom prepĺňaný radový benzínový 6-valec katapultuje vozidlo z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy, zatiaľ čo M Šport podvozok mení dynamiku motora na vzrušujúci jazdný zážitok. Agilné, ale aj atraktívne na pohľad: Exkluzívne M Performance dizajnové prvky dopĺňajú systematicky vylepšený vzhľad tohto vysokovýkonného športovca.

BMW M240i Cabrio(1):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,3
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 189

 

Read more

VYSOKÝ TEP AKO ŠTANDARD.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo.

VYSOKÝ TEP AKO ŠTANDARD.

Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo.

Vitajte v nebi jazdných pôžitkov: Radový 3,0-litrový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo v BMW M240i je vo svojom segmente kabrioletov špičkovým športovcom. Tak ako vari žiaden súper zjednocuje pozoruhodnú akceleráciu s čistou agilitou a vysoko každodennou využiteľnosťou. Jasným dôkazom jeho výnimočnej sily sú spontánne reakcie a vysoký krútiaci moment už od nízkych otáčok a široké využiteľné pracovné pásmo.

Read more

POHĽAD, KTORÝ ROZBÚCHA SRDCE.

Exteriér BMW M240i Cabrio pridáva k arzenálu prvkov M Šport balíka ešte ďalšie pre M Performance špecifické detaily. Športové full-LED predné svetlomety a zväčšené vzduchové vstupy vyžarujú čistú dynamiku. Tento dojem podčiarkujú expresívne 18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 436 M Ferric Grey, v kombinácii s M Šport brzdami s modrými strmeňmi. Koncovky výfuku v spracovaní Black Chrome na oboch stranách a modelové označenie v spracovaní Dark Chrome definujú atletické zadné partie BMW M240i Cabrio. Aerodynamicky optimalizované kryty vonkajších zrkadiel v spracovaní Ferric Grey sú atraktívnym detailom na bočných partiách.

PRETEKÁRSKY POCIT NA OTVORENOM POVETRÍ.

PRETEKÁRSKY POCIT NA OTVORENOM POVETRÍ.

V interiéri BMW M240i Cabrio, orientovanom na vodiča, vás očarí množstvo športovo ladených detailov. Patrí k nim napríklad digitálne označenie modelu a chrono stupnice na prístrojovom paneli. Pre M Performance špecifické prvky, napríklad M Šport kožený volant, ergonomické M Šport sedadlá a opierky na kolená, prinášajú aj zvýšenie komfortu riadenia a jazdy. Exkluzívne prvky, ako napríklad prahové lišty s označením modelu, sú dokonalým doplnením športovo elegantnej atmosféry.

VZRUŠUJÚCI VÝKON. MAXIMÁLNA PRECÍZNOSŤ.

Koncepcia jazdnej dynamiky BMW M240i Cabrio ponúka intenzifikovanú radosť z jazdy s neobmedzenou každodennou využiteľnosťou. Ideálne vyvážené vyladenie všetkých komponentov je zárukou vysokej agility a precíznych reakcií. Podvozok aj riadenie boli optimalizované pre čistú dynamiku, do najmenšieho detailu. Výsledným efektom je zvýšenie pocitu športovosti za volantom – v každom jednom okamihu.

 • Variabilné športové riadenie

  Variabilné športové riadenie s posilňovačom Servotronic garantuje priame a agilné reakcie na povely volantom a znižuje námahu potrebnú na jeho točenie. Podľa miery natočenia volantu mení svoj prevodový pomer. Tým sa zlepší ovládateľnosť pri dynamickej jazde a komfort manévrovania pri pomalom tempe, napríklad pri parkovaní.

 • M Šport podvozok

  M Šport podvozok charakterizuje športové nastavenie a pri vozidlách s pohonom zadných kolies je zároveň znížený približne o 10 mm. Pružiny aj tlmiče sú tuhšie, podobne ako aj stabilizátory. Spoločným výsledkom sú ešte priamejšie reakcie vozidla, ideálne pre mimoriadne dynamický štýl jazdy.

 • xDrive

  Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive trvalo a plynulo variabilne rozdeľuje hnaciu silu medzi prednú a zadnú nápravu, podľa aktuálneho súčiniteľa trenia vozovky, s cieľom dosiahnuť optimálny efekt. Výsledkom je podstatné zvýšenie dynamiky, trakcie a agility, aj v náročných jazdných situáciách. Tento pohon všetkých kolies kladie jasný dôraz na zadnú nápravu, čím zároveň spĺňa vysoké dynamické ambície BMW M240i Cabrio.

 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

  8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňuje výrazne dynamické radenie. Tak v automatickom móde, ako aj v manuálnom režime, voliacou pákou alebo radiacimi pádlami – pre komfortnú jazdu aj športový štýl. V režime SPORT a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M je sekvencia radenia prispôsobená maximalizácii jazdných výkonov.

INTENZIFIKOVANÁ RADOSŤ Z JAZDY.

BMW MPerformance

INTENZIFIKOVANÁ RADOSŤ Z JAZDY.

M Performance automobily ohromia svojím športovým výkonom. Fascinujúcu jazdnú dynamiku dokážu poskytnúť bez obetovania komfortu. A napriek všetkej športovosti sú zároveň mimoriadne štýlové, s koncentrovaným dizajnom. Automobily M Performance: intenzifikovaná radosť z jazdy.

Read more

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW M240i Cabrio(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,3
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 189

  BMW M550i xDrive Sedan(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,9–9,1
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 204–209

  BMW M760Li xDrive Sedan(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 12,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 294

  BMW X4 M40i(2)(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 199

  BMW X6 M50d(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8–7,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 205–209

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.