BMW radu 2 Cabrio, trojštvrťová snímka prednej časti

BMW RADU 2 CABRIO.

Detaily a výbavy pre BMW radu 2 Cabrio.

BMW RADU 2 CABRIO.Detaily a výbavy pre BMW radu 2 Cabrio.

SILNÉ ARGUMENTY.

Modely a výbavy BMW radu 2 Cabrio.

Model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte športovejší charakter. Okrem vylepšenia vzhľadu množstvom detailov v exteriéri a interiéri zaručuje model M Sport ešte väčšiu radosť z jazdy. Napríklad M športový podvozok a M aerodynamický balík výrazne zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti.

BMW radu 2 Cabrio, model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte športovejší charakter. Okrem vylepšenia vzhľadu množstvom detailov v exteriéri a interiéri zaručuje model M Sport ešte väčšiu radosť z jazdy. Napríklad M športový podvozok a M aerodynamický balík výrazne zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti.

 • Exteriér

 • Interiér

Model Sport Line

Model Sport Line robí vozidlo ešte dynamickejším. Výrazné detaily exteriéru a interiéru v čiernej lesklej úprave zabezpečujú perfektný športový vzhľad. Športové sedadlá vodiča a spolujazdca ponúkajú optimálne držanie tela.

BMW radu 2 Cabrio, model Sport Line

Model Sport Line robí vozidlo ešte dynamickejším. Výrazné detaily exteriéru a interiéru v čiernej lesklej úprave zabezpečujú perfektný športový vzhľad. Športové sedadlá vodiča a spolujazdca ponúkajú optimálne držanie tela.

 • Exteriér

 • Interiér

STRHUJÚCI OD PRVÉHO MOMENTU.

Dynamika jazdy a účinnosť BMW radu 2 Cabrio.

Výrazne športové, mimoriadne dynamické. Silný pohon a dômyselný podvozok vytvárajú v najšportovejšom kabriolete vo svojej triede jedinečný zážitok z jazdy pod holým nebom – suverénny, rebelantský a precízny. Špeciálne vedľajšie účinky: ohromujúce zrýchlenie, precízne ovládanie a plus v oblasti účinnosti vďaka početným technológiám BMW EfficientDynamics. Presne to je sloboda.
BMW radu 2 Cabrio, dynamika jazdy
BMW radu 2 Cabrio, adaptívny M podvozok

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok sa dá kedykoľvek elektronicky nastaviť a prispôsobiť podmienkam vozovky a jazdným podmienkam. Okrem toho môže vodič nastaviť charakteristiku podvozku ovládačom jazdných režimov na práve uprednostňovaný jazdný štýl – od komfortného až po mimoriadne športový s výrazne agilnou ovládateľnosťou.
BMW radu 2 Cabrio, variabilné športové riadenie

Variabilné športové riadenie.

Variabilne športové riadenie Servotronic sa stará o presné a agilné reakcie počas jazdy už pri minimálnom otočení volantu. Reaguje na natočenie volantu rozdielnymi pomermi riadenia. Pritom zlepšuje manévrovateľnosť pri športovej jazde a redukuje pohyby volantu pri parkovaní a odbočovaní.
BMW radu 2 Cabrio, Launch Control

Launch Control.

Funkcia Launch Control je funkcia 8-stupňovej prevodovky Steptronic Sport, ktorá umožňuje maximálne zrýchlenie z miesta. K tomu je potrebné zaradiť páku radenia do polohy „S“ pre aktivovanie funkcie DTC (pomocou tlačidla DTC) a pri zatlačenej brzde úplne stlačiť plynový pedál. Keď vodič uvoľní brzdový pedál, vozidlo maximálne zrýchli na hranici svojej trakcie.
BMW radu 2 Cabrio, motor

BMW TwinPower Turbo 2,0-litrový 4-valcový benzínový motor.

Najnovšia generácia benzínového, 2,0-litrového, 4-valcového motora BMW TwinPower Turbo garantuje maximálnu radosť z jazdy. Vyznačuje sa temperamentným nárastom výkonu, ako aj spontánnou odozvou motora už v nízkych otáčkach a zároveň sa prezentuje nízkou spotrebou paliva a nízkymi emisiami.
BMW radu 2 Cabrio, 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňuje športové radenie prevodových stupňov. Či už automaticky alebo manuálne pomocou radiacej páky, alebo pádlami pod volantom – pre komfortné plachtenie alebo dynamickú športovú jazdu. V režime SPORT a s radiacou pákou v ľavej polohe S/M, sú zmeny prevodových stupňov nakonfigurované pre maximálny výkon.
BMW radu 2 Cabrio, xDrive

xDrive.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive rozdeľuje pohonnú silu plynule a variabilne na predné a zadné kolesá pre maximálnu trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnú jazdu vo všetkých jazdných situáciách. Pre ešte lepšiu obratnosť dochádza k elektronickému rozdeľovaniu sily, čo pôsobí proti pretáčavosti a nedotáčavosti v zákrutách.

VÝNIMOČNE POZORNÝ, V KAŽDOM OKAMIHU.

Asistenčné systémy vodiča v BMW radu 2 Cabrio.

BMW radu 2 Cabrio sa maximálne snaží o to, aby vám čo najviac spríjemnilo jazdu. Inteligentné asistenčné systémy sa starajú o novú úroveň bezpečnosti a komfortu.
BMW radu 2 Cabrio, asistenčné systémy vodiča
BMW radu 2 Cabrio, asistenčné systémy vodiča

Asistenčné systémy vodiča.

Asistenčné systémy vodiča kombinujú systémy udržiavania jazdného pruhu a varovania pred kolíziou. Varovanie pred kolíziou a varovanie pred chodcami s funkciou brzdenia v meste varuje pred kolíziou s vozidlami alebo chodcami pri rýchlosti od 10 do 60 km/h a v kritickej situácii vozidlo zabrzdí. Pri rýchlosti nad pribl. 70 km/h upozorní varovný systém opustenia jazdného pruhu vodiča na neželané vybočenie pomocou miernych vibrácii volantu.
BMW radu 2 Cabrio, aktívny tempomat

Aktívny tempomat.

Aktívny tempomat s funkciou Stop&Go, vrátane varovania pred kolíziou s funkciou brzdenia udržuje vodičom zvolenú rýchlosť, ako aj vzdialenosť od predchádzajúceho vozidla. Vozidlo samé zabezpečí rozjazd a brzdenie a zvolený odstup od predchádzajúceho vozidla aj v hustej premávky a dopravných zápchach, až do úplného zastavenia vozidla.
BMW radu 2 Cabrio, informácie o max. povolenej rýchlosti

Informácie o max. povolenej rýchlosti.

Informácie o max. povolenej rýchlosti, vrátane indikácie zákazu predbiehania zachytáva obmedzenia rýchlosti ako aj informácie o zónach zákazu predbiehania a informácie zobrazí na informačnom displeji prístrojového panelu.
BMW radu 2 Cabrio, parkovací asistent

Parkovací asistent.

Parkovací asistent uľahčuje pozdĺžne a priečne parkovanie. Systém premeriava aj tie najtesnejšie voľné miesta, keď popri nich prechádzate pomalou rýchlosťou. Keď sa nájde dostatočne veľké miesto, parkovací asistent sa postará o riadenie volantu a vodič sprevádza parkovací proces zaradením správneho prevodového stupňa a ovládaním plynového pedálu a brzdy.

NETWORKING JEDNODUCHO.

Konektivita v BMW radu 2 Cabrio.

Zažite neodolateľnú voľnosť bezkáblového pripojenia počas jazdy – v BMW radu 2 Cabrio. Novy koncept ovládania inšpiruje jasne zoradenými funkciami, intuitívnym ovládaním a digitálnymi službami, ktoré premenia interiér na pôsobivú zónu komfortu.
BMW radu 2 Cabrio, konektivita
BMW radu 2 Cabrio, telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním

Telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním.

Telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním zahŕňa nabíjaciu zónu s bezkáblovou nabíjacou funkciou a s prídavnými USB pripojeniami. Strešná anténa sa stará o lepší mobilný signál. Cez Bluetooth sa dajú súčasne pripojiť dva mobilné telefóny a jeden audio prehrávač. Súčasťou je Bluetooth Office, ako aj príprava pre WLAN Hotspot.
Zistiť viac
BMW radu 2 Cabrio, Online Entertainment

Online Entertainment.

Vypočujte si svoju obľúbenú hudbu kdekoľvek práve ste. Klasiku na diaľnici, jazz počas špičky a pop, keď plachtíte krajinou. Cez priamo zabudovanú SIM kartu vo vašom vozidle môžete s Online Entertainment počúvať až 30 miliónov skladieb, ktoré vám ponúkajú BMW hudobní partneri Deezer a Napster.
Zistiť viac
BMW radu 2 Cabrio, Apple CarPlay®

Apple CarPlay®.

Prečo by ste sa mali vo svojom BMW vzdať funkcií vášho zariadenia iPhone, keď ich môžete využívať ako zvyčajne? Príprava pre Apple CarPlay® vám poskytne diaľkový prístup k telefonovaniu, ako aj k aplikáciám ako iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify a Apple Music. Zároveň môžete použiť aj tlačidlo hlasového ovládania na volante, pre aktiváciu Siri, hlasového asistenta Apple.
Zistiť viac
BMW radu 2 Cabrio, Concierge Service

Concierge Service.

Bude zajtra v Ríme slnečno? Kedy odlieta môj let? Počas cesty máte k dispozícii služby Concierge Service, ktoré vás podporia pri akomkoľvek želaní jediným stlačením tlačidla. Či už ide o rezerváciu stola v reštaurácii, rezerváciu hotela alebo kúpu lístkov do kina. Môžete ich dokonca použiť na platby. Nech ste kdekoľvek, čokoľvek potrebujete, služba Concierge Servis je vám k dispozícii.
Zistiť viac
BMW radu 2 Cabrio, technické údaje

BMW RADU 2 CABRIO.

Spotreba paliva a emisie CO₂

 • BMW M240i Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 173–172

  BMW 230i Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,4–6,2
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 147–141

  BMW 220i Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,2–6,1
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 142–139

  BMW 218i Cabrio:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,5–6,3 [6,3–6,1]
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 148–144 [143–139]

  Uvedené hodnoty k spotrebe paliva, emisiám CO2 a spotrebe energie boli namerané podľa smernice VO (EU) 715/2007 v znení platných predpisov. Hodnoty sa sťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vyrobené pre trh v Nemecku ,rozsah zohľadňuje rozdiel vo zvolených kolesách a veľkosti pneumatík a optimálnej extra výbavy a môžu sa počas konfigurácie meniť.

  Ďalšie informácie k oficiálnej spotrebe paliva a oficiálne špecifickým emisiám CO2 nových osobných automobilov je možné si zobrať „návod o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe energie nových osobných automobilov“ ktorý je zadarmo k dispozícii na predajných miestach u DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern a na stránke https://www.dat.de/co2/

  Hodnoty sú získané už na základe nového WLTP-testovacieho cyklu a pre porovnateľnosť na NEFZ prepočítané späť. U týchto vozidiel môžu platiť pre vymeranie daní a iných poplatkov súvisiacich s autom ktoré sa tiež zakladajú na hodnotách CO2 iné hodnoty ako tu udávané.