RADIKÁLNE DYNAMICKÉ.

Jazdná dynamika a efektivita nového BMW radu 2 Coupé.

RADIKÁLNE DYNAMICKÉ.

Jazdná dynamika a efektivita nového BMW radu 2 Coupé.

RADIKÁLNE DYNAMICKÉ.Jazdná dynamika a efektivita nového BMW radu 2 Coupé.

BMW radu 2 Coupé vysiela do sveta radikálne jasnú správu o svojej dynamickej dokonalosti. A spája všetky prvky, ktoré definujú ultimatívnu radosť z jazdy: športové usporiadanie so zadným pohonom, ideálny pomer rozloženia hmotnosti na nápravy a výkonné pohonné jednotky, ktoré rozprúdia adrenalín od prvého okamihu. Výsledkom je čistá sila, dokonalý handling a pozoruhodná efektivita.

BMW M240i Coupé(1):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 179

Read more

DOMINANTNÝ ŠPRINTÉR AJ MARATÓNEC.

Každá zákruta je dobrodružstvom, každá reakcia zreteľným odkazom. Športový zadný pohon, optimalizovaná aerodynamika a vysoko precízne ladenie podvozka spoľahlivo prenesú pozoruhodný výkon motorov BMW radu 2 na cestu. Funkcia Launch Control 8-stupňovej prevodovky Steptronic Sport pustí z reťaze maximálny krútiaci moment a fascinuje zábavnou jazdou až po fyzikálne limity. Uznanie patrí aj Variabilnému športovému riadeniu, ktoré zdokonalí športové dobrodružstvá extrémne presnou ovládateľnosťou.

 • Handling

  Ostrý, agilný a precízny. Handling BMW radu 2 Coupé je vzrušujúcou kombináciou neskrotnej sily a dokonalej ovládateľnosti s presnou spätnou väzbou. Pádnymi argumentmi sú aj dynamický pohon zadných kolies, Launch Control, Variabilné športové riadenie a dokonalé rozloženie hmotnosti na nápravy v pomere 50:50. A to všetko je sústredené do kompaktných proporcií radikálneho športového kupé. Každý manéver, každá zákruta, každý dotyk akcelerátora vytvárajú unikátny pocit z jazdy, ktorý prekonáva všetky známe štandardy. A nedovolí vodičovi zvoľniť.

 • Adaptívny M podvozok

  Športová agilita, citeľná do posledného detailu: Vďaka elektronicky riadeným tlmičom sa dokáže Adaptívny M podvozok ideálne prispôsobiť jazdným podmienkam aj štýlu vodiča. Zníženie podvozka o 10 mm ešte viac umocní športovú agilitu a aktivácia režimu SPORT pomocou Ovládača jazdného zážitku k tomu pridá tvrdšie nastavenie tlmičov. V režime SPORT+ sa zároveň aktivuje Dynamická kontrola trakcie (DTC), ako špeciálna funkcia Dynamickej kontroly stability (DSC), ktorá umožní športovejší jazdný štýl vďaka neskorším zásahom stabilizačnej elektroniky.

 • Variabilné športové riadenie

  Variabilné športové riadenie s posilňovačom Servotronic garantuje priame a agilné reakcie na povely volantom a znižuje námahu potrebnú na jeho točenie. Podľa miery natočenia volantu mení svoj prevodový pomer. Tým sa zlepší ovládateľnosť pri dynamickej jazde a komfort manévrovania pri pomalom tempe, napríklad pri parkovaní.

ZRÝCHLENIE PULZU NA POVEL TLAČIDLA.

Maximálna akcelerácia z pokoja pomocou funkcie Launch Control.

ZRÝCHLENIE PULZU NA POVEL TLAČIDLA.

Maximálna akcelerácia z pokoja pomocou funkcie Launch Control.

Maximálna možná akcelerácia, vrátane zrýchlenia tepu srdca – presne to môžete očakávať od funkcie Launch Control, ktorou je vybavená 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport. Stačí, ak dáte povel: Zvolíte režim SPORT+, voličom prevodovky aktivujte mód S, podržíte pevne stlačenú brzdu a stlačíte akcelerátor až na podlahu. Keď v tej chvíli brzdu pustíte, BMW radu 2 Coupé vám zaplaví krvný obeh adrenalínom. Toto musíte zažiť na vlastnej koži.

Read more

NESKROTNÝ NÁSTUP SILY.

Motory BMW TwinPower Turbo.

NESKROTNÝ NÁSTUP SILY.

Motory BMW TwinPower Turbo.

Ultra moderné motory BMW TwinPower Turbo pasujú BMW radu 2 Coupé do pozície hnacej sily jeho segmentu. Spontánne reakcie, vysoký dynamický potenciál a pozoruhodná efektivita aj vo vyšších otáčkach spolu tvoria citeľne temperamentný zážitok z jazdy. S exemplárnou kultivovanosťou a maximálnym možným komfortom.

Read more

8-stupňová prevodovka Steptronic.

8-stupňová prevodovka Steptronic umožňuje dosiahnuť vysoký komfort radenia a jazdy vďaka krátkemu odstupňovaniu a malým intervalom otáčok medzi jednotlivými prevodmi. To zároveň prináša vysokú dynamiku radenia aj pozoruhodnú efektivitu s minimalizovanou spotrebou paliva.

OVLÁDNE KAŽDÝ POVRCH.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive.

OVLÁDNE KAŽDÝ POVRCH.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive.

Viac trakcie, lepšia ovládateľnosť, neustále vysoká agilita. Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive prispieva v BMW radu 2 Coupé k maximálnemu komfortu aj bezpečnosti – dokonca aj v nepriaznivom počasí a náročných jazdných podmienkach.

Read more

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižšia spotreba paliva. Viac radosti z jazdy. To je BMW EfficientDynamics. Tento inovatívny technologický balík sa týka pohonného systému, manažmentu energie a celkovej koncepcie vozidla. Výsledkom je znížená spotreba a redukované emisie CO2 pri vyššej dynamike a intenzívnejšej radosti z jazdy. Je to štandardný prvok v každom BMW – a samozrejme aj v BMW radu 2.

Read more

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

KONEKTIVITA A ASISTENCIA VODIČA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.


  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.