VÁŠEŇ PRE ATAKOVANIE LIMITOV.

BMW M240i Coupé.

VÁŠEŇ PRE ATAKOVANIE LIMITOV.

BMW M240i Coupé.

VÁŠEŇ PRE ATAKOVANIE LIMITOV.BMW M240i Coupé.

Neskrotná dynamika so stovkou z nuly za 4,8 sekundy: BMW M240i je stvorené pre nekompromisné jazdné výkony. Špeciálne ladený M Šport podvozok, optimalizované komponenty a pozoruhodná sila radového benzínového 6-valca M Performance TwinPower Turbo s výkonom 340 koní produkujú dobre známe vedľajšie účinky: zvýšený adrenalín a husiu kožu. Ani po stránke vzhľadu nemá BMW M240i iné než radikálne športové ambície – ako to potvrdzuje množstvo sebaistých detailov exkluzívneho M Performance dizajnu.

 

BMW M240i Coupé(1):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 179

Read more

POWERPLAY PRE 6 VALCOV.

POWERPLAY PRE 6 VALCOV.

Šesť valcov, 3 litre zdvihového objemu. Unikátna agilita a každodenná využiteľnosť. Zjednotené do pohonného agregátu, ktorý dáva najavo výnimočne športovú DNA. Radový benzínový 6-valec M Performance TwinPower Turbo inšpiruje spontánnymi reakciami a vysokým krútiacim momentom už od nízkych otáčok. Maximálnych 500 Nm znamená ťah, ktorý vám poľahky vyrazí dych. K tomu sa pridáva charakteristický zvuk, ktorý nahlas zvestuje, akým výnimočným talentom disponuje pohonná jednotka v BMW M240i Coupé.

Read more

REPREZENTANT EXTRÉMNYCH ŠPORTOV.

Okrem markantnej mreže chladiča a full-LED predných svetlometov očaria predné partie BMW radu 2 aj prvkami ako sú výrazné zväčšené vzduchové vstupy štandardného M aerodynamického balíka, s dizajnovými prvkami v spracovaní Ferric Grey. Ideálne farebne zladené s touto schémou sú 18-palcové M disky z ľahkej zliatiny Double-spoke style 436 M Ferric Grey, ktoré vzrušujúco tlmočia sily akcelerácie aj spomalenia, v druhom prípade v kombinácii so štandardne dodávanými M Šport brzdami. Aerodynamicky tvarované kryty vonkajších zrkadiel v spracovaní Ferric Grey a označenie modelu na zadnej časti zvýrazňujú blízku príbuznosť s automobilmi BMW M. K tomuto dojmu prispievajú aj koncovky výfuku na oboch stranách v spracovaní Black Chrome: A nie sú iba vizuálnou demonštráciou sily, ale aj zvukovou pozvánkou do sveta rýchlosti, vďaka modifikovanej konštrukcii s vynechaným stredovým tlmičom a špeciálnym vzduchovým filtrom.

PRE NAJVYŠŠIE VÝKONY. AJ VNÚTRI.

Misia: dynamika.

Exkluzívne M Performance dizajnové prvky v BMW M240i Coupé v sebe spájajú športovú atmosféru a výnimočný štýl. Ultra moderný prístrojový panel nesie digitálne označenie modelu a ponúka optimálny prehľad všetkých pre jazdu relevantných informácií.
Read more

Športové sedadlá.

Nasadnite a vzlietnite: Tak ako každý jeden detail interiéru, aj ergonomicky tvarované športové sedadlá s M prešívaním zvestujú ašpiráciu na dosahovanie maximálnych jazdných výkonov, pri poskytovaní najvyššieho možného komfortu. Čalúnená M Performance opierka na koleno k tomu pridáva extra pohodlie – zvlášť na dlhých cestách optimalizuje pozíciu nohy vodiča.
Read more

Elegantný vstup.

Neporaziteľný prvý dojem s neprekonateľným akcentom: Už pri nasadaní do vozidla nepripustia nápadné prahové lišty s označením modelu žiadne pochybnosti o tom, že vstupujete do extra ligy.
Read more

VZRUŠUJÚCA DYNAMIKA. MAXIMÁLNA PRECÍZNOSŤ.

Výkon a dynamika, prenesené do vzrušujúcich jazdných zážitkov: Ladenie podvozka, špecifické pre M Performance, pasuje BMW M240i na špičkového športovca v jeho triede. Konkrétne je reč o individuálnej konfigurácii tlmičov a pružín, ako aj o špeciálnej elastokinematike prednej nápravy. Ďalší príspevok prináša Variabilné športové riadenie, ktoré je základom dokonalého ovládnutia mohutného ťahu motora.

 • Variabilné športové riadenie

  Variabilné športové riadenie s posilňovačom Servotronic garantuje priame a agilné reakcie na povely volantom a znižuje námahu potrebnú na jeho točenie. Podľa miery natočenia volantu mení svoj prevodový pomer. Tým sa zlepší ovládateľnosť pri dynamickej jazde a komfort manévrovania pri pomalom tempe, napríklad pri parkovaní.

 • M Šport podvozok

  M Šport podvozok charakterizuje športové nastavenie a pri vozidlách s pohonom zadných kolies je zároveň znížený približne o 10 mm. Pružiny aj tlmiče sú tuhšie, podobne ako aj stabilizátory. Spoločným výsledkom sú ešte priamejšie reakcie vozidla, ideálne pre mimoriadne dynamický štýl jazdy.

 • xDrive

  Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive distribuuje pohonnú silu plynulo variabilne medzi predné a zadné kolesá – pre zlepšenú trakciu a jazdnú dynamiku v každej situácii. Pre ešte výraznejšie zlepšenie agility dokážte tento systém proaktívne predchádzať pretáčavosti aj nedotáčavosti pri prejazdoch zákrut.

 • 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

  8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňuje výrazne dynamické radenie. Tak v automatickom móde, ako aj v manuálnom režime, voliacou pákou alebo radiacimi pádlami – pre komfortnú jazdu aj športový štýl. V režime SPORT a s voliacou pákou v ľavej pozícii S/M je sekvencia radenia prispôsobená maximalizácii jazdných výkonov.

INTENZIFIKOVANÁ RADOSŤ Z JAZDY.

INTENZIFIKOVANÁ RADOSŤ Z JAZDY.

M Performance automobily ohromia svojím športovým výkonom. Fascinujúcu jazdnú dynamiku dokážu poskytnúť bez obetovania komfortu. A napriek všetkej športovosti sú zároveň mimoriadne štýlové, s koncentrovaným dizajnom. Automobily M Performance: intenzifikovaná radosť z jazdy.

Read more

BMW M240I M PERFORMANCE EDÍCIA.

BMW M240I M PERFORMANCE EDÍCIA.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW M550i xDrive Sedan(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,9–9,1
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 204–209

  BMW M760Li xDrive Sedan(1):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 12,8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 294

  BMW X4 M40i(2)(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 199

  BMW X6 M50d(3):
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8–7,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 205–209

  Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.