BMW radu 2 Coupé, dynamická snímka počas jazdy

BMW RADU 2 COUPÉ.

Detaily a výbavy pre BMW radu 2 Coupé.

BMW RADU 2 COUPÉ.Detaily a výbavy pre BMW radu 2 Coupé.

REPREZENTUJE EXTRÉMNE ŠPORTOVÝ POHĽAD.

Modely a výbavy BMW radu 2 Coupé.

Model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte športovejší charakter. Okrem vylepšenia vzhľadu množstvom detailov v exteriéri a interiéri zaručuje model M Sport ešte väčšiu radosť z jazdy. Napríklad M športový podvozok a M aerodynamický balík výrazne zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti.

BMW radu 2 Coupé, model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte športovejší charakter. Okrem vylepšenia vzhľadu množstvom detailov v exteriéri a interiéri zaručuje model M Sport ešte väčšiu radosť z jazdy. Napríklad M športový podvozok a M aerodynamický balík výrazne zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti.

 • Exteriér

 • Interiér

Model Sport Line

Model Sport Line robí vozidlo ešte dynamickejším. Výrazné detaily exteriéru a interiéru v čiernej lesklej úprave zabezpečujú perfektný športový vzhľad. Športové sedadlá vodiča a spolujazdca ponúkajú optimálne držanie tela.

BMW radu 2 Coupé, model Sport Line

Model Sport Line robí vozidlo ešte dynamickejším. Výrazné detaily exteriéru a interiéru v čiernej lesklej úprave zabezpečujú perfektný športový vzhľad. Športové sedadlá vodiča a spolujazdca ponúkajú optimálne držanie tela.

 • Exteriér

 • Interiér

RADIKÁLNE DYNAMICKÉ.

Dynamika jazdy a účinnosť BMW radu 2 Coupé.

S pevným zameraním na „Pole Position“: Vďaka výkonným pohonom a precízne nastavenému podvozku presviedča BMW radu 2 Coupé na celej čiare. Zažite čistú dynamiku jazdy – bez konvencií.
BMW radu 2 Coupé, jazdná dynamika
BMW radu 2 Coupé, adaptívny M podvozok

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok sa dá kedykoľvek elektronicky nastaviť a prispôsobiť podmienkam vozovky a jazdným podmienkam. Okrem toho môže vodič nastaviť charakteristiku podvozku ovládačom jazdných režimov na práve uprednostňovaný jazdný štýl – od komfortného až po mimoriadne športový s výrazne agilnou ovládateľnosťou.
BMW radu 2 Coupé, variabilné športové riadenie

Variabilné športové riadenie.

Variabilne športové riadenie Servotronic sa stará o presné a agilné reakcie počas jazdy už pri minimálnom otočení volantu. Reaguje na natočenie volantu rozdielnymi pomermi riadenia. Pritom zlepšuje manévrovateľnosť pri športovej jazde a redukuje pohyby volantu pri parkovaní a odbočovaní.
BMW radu 2 Coupé, Launch Control

Launch Control.

Funkcia Launch Control je funkcia 8-stupňovej prevodovky Steptronic Sport, ktorá umožňuje maximálne zrýchlenie z miesta. K tomu je potrebné zaradiť páku radenia do polohy „S“ pre aktivovanie funkcie DTC (pomocou tlačidla DTC) a pri zatlačenej brzde úplne stlačiť plynový pedál. Keď vodič uvoľní brzdový pedál, vozidlo maximálne zrýchli na hranici svojej trakcie.
BMW radu 2 Coupé, motor

BMW TwinPower Turbo 2,0-litrový 4-valcový benzínový motor.

Najnovšia generácia 2,0-litrového 4-valcového benzínového motora BMW TwinPower Turbo garantuje maximálnu radosť z jazdy. Vyznačuje sa agilným nástupom výkonu a vynikajúcimi reakciami aj pri nízkych otáčkach a súčasne vyniká nízkou spotrebou paliva a nízkymi hodnotami emisií.
BMW radu 2 Coupé, 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport.

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport umožňuje športové radenie prevodových stupňov. Či už automaticky alebo manuálne pomocou radiacej páky, alebo pádlami pod volantom – pre komfortné plachtenie alebo dynamickú športovú jazdu. V režime SPORT a s radiacou pákou v ľavej polohe S/M, sú zmeny prevodových stupňov nakonfigurované pre maximálny výkon.
BMW radu 2 Coupé, xDrive

xDrive.

Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive rozdeľuje pohonnú silu plynule a variabilne na predné a zadné kolesá pre maximálnu trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnú jazdu vo všetkých jazdných situáciách. Pre ešte lepšiu obratnosť dochádza k elektronickému rozdeľovaniu sily, čo pôsobí proti pretáčavosti a nedotáčavosti v zákrutách.

ROZMÝŠĽA. POZERÁ DOPREDU. V KAŽDEJ SITUÁCII.

Asistenčné systémy vodiča v BMW radu 2 Coupé.

BMW radu 2 Coupé ponúka množstvo inteligentných asistenčných systémov vodiča, ktoré uľahčujú život.
BMW radu 2 Coupé, asistenčné systémy vodiča
BMW radu 2 Coupé, Driving Assistant

Driving Assistant.

Funkcia Driving Assistant kombinuje systémy udržiavania jazdného pruhu a varovania pred kolíziou. Varovanie pred kolíziou a varovanie pred chodcami s funkciou brzdenia v meste varuje pred kolíziou s vozidlami alebo chodcami pri rýchlosti od 10 do 60 km/h a v kritickej situácii vozidlo zabrzdí. Pri rýchlosti nad pribl. 70 km/h upozorní varovný systém opustenia jazdného pruhu vodiča na neželané vybočenie pomocou miernych vibrácii volantu.
BMW radu 2 Coupé, aktívny tempomat

Aktívny tempomat.

Aktívny tempomat s funkciou Stop&Go, vrátane varovania pred kolíziou s funkciou brzdenia, udržuje vodičom zvolenú rýchlosť, ako aj vzdialenosť od predchádzajúceho vozidla. Vozidlo samé zabezpečí rozjazd a brzdenie a zvolený odstup od predchádzajúceho vozidla aj v hustej premávky a dopravných zápchach, až do úplného zastavenia vozidla.
BMW radu 2 Coupé, informácie o max. povolenej rýchlosti

Informácie o max. povolenej rýchlosti.

Informácie o max. povolenej rýchlosti, vrátane indikácie zákazu predbiehania zachytáva obmedzenia rýchlosti, ako aj informácie o zónach zákazu predbiehania a informácie zobrazí na informačnom displeji prístrojového panelu.
BMW radu 2 Coupé, parkovací asistent

Parkovací asistent.

Parkovací asistent uľahčuje pozdĺžne a priečne parkovanie. Systém premeriava aj tie najtesnejšie voľné miesta, keď popri nich prechádzate pomalou rýchlosťou. Keď sa nájde dostatočne veľké miesto, parkovací asistent sa postará o riadenie volantu a vodič sprevádza parkovací proces zaradením správneho prevodového stupňa a ovládaním plynového pedálu a brzdy.

ÚŽASNE KOMUNIKATÍVNE.

Konektivita v BMW radu 2 Coupé.

BMW radu 2 Coupé inšpiruje prvotriednym spojením a inteligentnou mobilitou. Inovatívne technológie BMW ConnectedDrive vás na cestách plynulo spoja s príslušnými službami, užitočnými aplikáciami a perfektnou zábavou.
BMW radu 2 Coupé, konektivita
BMW radu 2 Coupé, BMW Connected

BMW Connected.

Spojte sa s vaším BMW. Aplikácia BMW Connected je váš digitálny asistent mobility, ktorý sa už pred jazdou postará o vaše potreby. Pristúpte k vášmu vozidlu pomocou smartfónu, kompatibilných smart hodiniek, službou Amazon Echo alebo Google Assistant, pošlite ciele do navigačného systému, alebo si nechajte pripomenúť termíny, aby ste vždy dorazili včas.
Zistiť viac
BMW radu 2 Coupé, telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním

Telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním.

Telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním zahŕňa nabíjaciu zónu s bezkáblovou nabíjacou funkciou a s prídavnými USB pripojeniami. Strešná anténa sa stará o lepší mobilný signál. Cez Bluetooth sa dajú súčasne pripojiť dva mobilné telefóny a jeden audio prehrávač. Súčasťou je aj: Bluetooth Office a príprava pre WLAN Hotspot.
Zistiť viac
BMW radu 2 Coupé, Online Entertainment

Online Entertainment.

Vypočujte si svoju obľúbenú hudbu kdekoľvek práve ste. Klasiku na diaľnici, jazz počas špičky a pop, keď plachtíte krajinou. Cez priamo zabudovanú SIM kartu vo vašom vozidle môžete s Online Entertainment počúvať až 30 miliónov skladieb, ktoré vám ponúkajú BMW hudobní partneri Deezer a Napster.
Zistiť viac
BMW radu 2 Coupé, Apple CarPlay®

Apple CarPlay®.

Prečo by ste sa mali vo svojom BMW vzdať funkcií vášho zariadenia iPhone, keď ich môžete využívať ako zvyčajne? Príprava pre Apple CarPlay® vám poskytne diaľkový prístup k telefonovaniu, ako aj k aplikáciám ako iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify a Apple Music. Zároveň môžete použiť aj tlačidlo hlasového ovládania na volante, pre aktiváciu Siri, hlasového asistenta Apple.
Zistiť viac
BMW radu 2 Coupé, Concierge Service

Concierge Service.

Bude zajtra v Ríme slnečno? Kedy odlieta môj let? Počas cesty máte k dispozícii služby Concierge Service, ktoré vás podporia pri akomkoľvek želaní jediným stlačením tlačidla. Či už ide o rezerváciu stola v reštaurácii, rezerváciu hotela alebo kúpu lístkov do kina. Môžete ich dokonca použiť na platby. Nech ste kdekoľvek, čokoľvek potrebujete, služba Concierge Servis je vám k dispozícii.
Zistiť viac

TECHNICKÉ ÚDAJE.

Vybrať model

Hmotnosť

Pohotovostná hmotnosť v kg 1 490 [1 510]
Max. hmotnosť v kg 1 930 [1 910]
Užitočná hmotnosť v kg 515 [475]
Povolené zaťaženie nápravy prednej/zadnej v kg 920 / 1 075
Prípustná hmotnosť nebrzdeného prívesu v kg 745 / 75 [750 / 75]
Prípustná hmotnosť brzdeného prívesu pre stúpanie do 12 % / 8 % v kg 1 500 / 1 500
Batožinový priestor min.-max. v l 390

Rozmery

Dĺžka/šírka/výška 4 432 / 1 774 / 1 418
Šírka vrátane zrkadiel (strana vodiča/spolujazdca) v mm 1984 (1001 / 983)
Rázvor v mm/priemer otáčania v mm 2 690 / 10,9

Kolesá

Pneumatiky vpredu 205/55 R16 91 W
Pneumatiky vzadu 205/55 R16 91 W
Disky kolies vpredu 7Jx16 LM
Disky kolies vzadu 7Jx16 LM

Motor

Valce/ventily na valec 4 / 4
Zdvihový objem v cm3 1 998
Zdvih/vŕtanie v mm 94,6 / 82
Výkon spaľovacieho motora v kW (k) 100 (136) / 4400-6000
Krútiaci moment v Nm pri ot/min 220 / 1350-4300
Kompresný pomer :1 11

Výkony

Maximálna rýchlosť 210
Zrýchlenie 8,8 [8,9]

Spotreba

Kombinovaná v l/100 km 7,7 - 7,2 [7,6 - 7,1]
Objem nádrže v l 52
EU emisná norma Euro 6d-ISC-FCM

Emisie CO2

Kombinované v g/km 175 - 164 [173 - 162]

BMW radu 2 Coupé technické údaje

BMW RADU 2 COUPÉ.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW M240i Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,2–8,4
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 188–191

  BMW 230i Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–7,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 162–174

  BMW 220i Coupé:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–7,6
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 162–173

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.