VIAC ZÁBAVY. NIŽŠIA SPOTREBA.

V BMW radu 2 Gran Tourer sa snúbi jazdná dynamika s efektivitou.

VIAC ZÁBAVY. NIŽŠIA SPOTREBA.

V BMW radu 2 Gran Tourer sa snúbi jazdná dynamika s efektivitou.

Benzínové a naftové motory BMW TwinPower Turbo, sofistikovaný systém podvozka a ostrá prevodovka Steptronic: BMW radu 2 Gran Tourer ponúka ohromujúci športový zážitok z jazdy na dlhých rovinkách i v úzkych zákrutách. A zároveň je aj úsporné: Vďaka inteligentnému riadeniu energie s technológiou BMW EfficientDynamics dosahuje BMW radu 2 Gran Tourer nízku spotrebu paliva a je šetrné k životnému prostrediu – a aj k vašej peňaženke.

VIAC ZÁBAVY. NIŽŠIA SPOTREBA.V BMW radu 2 Gran Tourer sa snúbi jazdná dynamika s efektivitou.

Benzínové a naftové motory BMW TwinPower Turbo, sofistikovaný systém podvozka a ostrá prevodovka Steptronic: BMW radu 2 Gran Tourer ponúka ohromujúci športový zážitok z jazdy na dlhých rovinkách i v úzkych zákrutách. A zároveň je aj úsporné: Vďaka inteligentnému riadeniu energie s technológiou BMW EfficientDynamics dosahuje BMW radu 2 Gran Tourer nízku spotrebu paliva a je šetrné k životnému prostrediu – a aj k vašej peňaženke.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Či už je cieľom maximálny výkon alebo minimálna spotreba, BMW sa vždy zameriava na zabezpečenie neodmysliteľnej radosti z jazdy, ktorá je taká typická pre vozidlá tejto značky. BMW EfficientDynamics je stratégia, ktorú sme v BMW vyvinuli s cieľom minimalizovať spotrebu paliva aj emisie CO2 a zároveň zvýšiť dynamiku a radosť z jazdy. Je to komplexný balík technológií, ktorý obsahuje motor, manažment energie a celú koncepciu vozidla – a je súčasťou štandardnej výbavy každého BMW.

Nová generácia benzínových aj naftových motorov BMW TwinPower Turbo je zodpovedná za zlepšenú dynamiku a zníženú spotrebu. Optimalizovaná aerodynamika prispieva k zvýšenej efektivite, tak ako aj koncepcia BMW EfficientLightweight, ktorá súčasne znižuje hmotnosť a zároveň zvyšuje pevnosť vozidla vďaka použitiu tých správnych materiálov v tých správnych komponentoch. Ide o ukážku neotrasiteľnej vedúcej pozície BMW v oblasti inovácií ako jediného veľkého výrobcu automobilov, ktorý používa výnimočne ľahký a zároveň mimoriadne pevný karbón (CFRP) ako základný materiál. Ide o komplexný balík technológií vrátane inteligentného manažmentu energie a ECO PRO režimu, ktorý pomáha vodičovi jazdiť s optimálnou spotrebou paliva.

BMW xDrive.

Inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive sa dokonalo prispôsobí aj tým najnáročnejším podmienkam na ceste a postará sa o vynikajúcu trakciu za každých okolností. Vďaka pohonu xDrive a jeho súčinnosti s Dynamickou kontrolou stability (DSC) si BMW zachová vždy bezpečné a stabilné jazdné vlastnosti. xDrive v koordinácii so senzormi DSC rozdeľuje pohonnú silu rýchlo a flexibilne medzi obidve nápravy, s cieľom predísť nedotáčavosti aj pretáčavosti, teda zaručiť vynikajúcu smerovú stabilitu. Navyše garantuje rýchlu a bezpečnú akceleráciu aj na klzkých a strmých povrchoch. Samotné DSC teda musí za kritických podmienok na ceste zasahovať v menšej miere. BMW xDrive kombinuje výhody pohonu všetkých kolies – trakciu, smerovú stabilitu a jazdnú bezpečnosť – s klasickou BMW agilnosťou.

BMW sDrive.

BMW sDrive.

Označenie sDrive sa používa pre vozidlá BMW s pohonom iba jednej nápravy. U väčšiny vozidiel BMW označenie sDrive znamená pohon zadných kolies. Ale v závislosti od koncepcie vozidla môže byť použitý aj systém sDrive s pohonom predných kolies. Pohon predných kolies sDrive v BMW radu 2 Gran Tourer je priestorovo úsporné riešenie pre vozidlá, ktoré sú kompaktné, ale zároveň ponúkajú veľký priestor v interiéri a typickú dynamiku a svižnosť značky.

RADOSŤ Z JAZDY VO VRCHOLNEJ FORME.

Objavujte BMW radu 2 Gran Tourer na videu.

RADOSŤ Z JAZDY VO VRCHOLNEJ FORME.

Objavujte BMW radu 2 Gran Tourer na videu.

DYNAMICKÝ POHONNÝ SYSTÉM.

Dynamický pohonný systém BMW radu 2 Gran Tourer kombinuje vynikajúci výkon s mimoriadnou efektivitou. Benzínové a naftové motory BMW TwinPower Turbo spolu s 6- a 8-stupňovou prevodovkou Steptronic s optimalizovaným odstupňovaním prevodov pomáhajú zaistiť optimálny prenos výkonu, lepšiu odozvu, nízke emisie a pokojnú jazdu.

 • Technológia BMW TwinPower Turbo

  Vďaka technológii BMW TwinPower Turbo dokáže inovatívna nová generácia benzínových aj naftových motorov BMW z ponuky BMW EfficientDynamics predviesť svižný výkon a vynikajúcu odozvu už od výrazne nižších otáčok. Zároveň sa prezentuje výnimočne nízkou spotrebou paliva a emisiami. Zvýšená efektivita a optimálna dynamika garantujú citeľne intenzívnejšiu radosť z jazdy.

 • 6-stupňová prevodovka Steptronic

  6-stupňová prevodovka Steptronic výrazne zvyšuje komfort jazdy vďaka radeniu s podstatne lepšou odozvou. Za tým stojí optimalizované hydraulické ovládanie. Spája mimoriadny komfort s dynamickou jazdou a nižšou spotrebou paliva.

 • 8-stupňová prevodovka Steptronic

  8-stupňová prevodovka Steptronic stanovuje nové štandardy komfortu i dynamiky a je kľúčovým komponentom stratégie BMW EfficientDynamics. Nezvyčajne krátke intervaly medzi prevodmi sú základom optimálneho prenosu výkonu v každej rýchlosti. Vďaka tomu výrazne klesá spotreba paliva a vodič si môže oveľa viac vychutnávať športový a dynamický výkon. Navyše, vysoký počet prevodov znižuje otáčky motora hlavne pri rýchlej jazde, čo prináša ďalšiu redukciu spotreby aj hlučnosti pohonu.
  Svoju úlohu zohráva aj menič krútiaceho momentu – a to aj v manuálnom režime radenia. Spolu s rýchlym prenosom ťahu motora a precíznym ladením prispieva k mimoriadne hladkým zmenám prevodových stupňov.
  Integrované funkcie ako napríklad predvídavý pohon, spolu s neustálym sledovaním pohybov vozidla a dopravnej situácie, majú výrazný vplyv na spôsob, akým prevodovka mení rýchlostné stupne. Systém v každom jazdnom režime zvolí vždy ten najvhodnejší prevodový stupeň.

INTELIGENTNÉ RIADENIE ENERGIE.

Znížte spotrebu a zvýšte radosť z jazdy: vďaka inteligentnému riadeniu energie od BMW EfficientDynamics vám BMW radu 2 Gran Tourer poskytne viac z každej jednej kvapky paliva. Viac výkonu, viac efektivity a viac zábavy.

 • Režim ECO PRO

  Režim ECO PRO sa podľa internej štúdie BMW o spotrebe paliva dokáže v závislosti od jazdného štýlu postarať o zníženie spotreby paliva až o 20 %. Funkcia plachtenia a trasa ECO PRO pomáhajú ešte viac šetriť palivom.

 • Funkcia Auto Start/Stop

  Funkcia Auto Start/Stop vypína motor, keď sa vozidlo dočasne zastaví (napr. na semaforoch alebo v dopravnej zápche), s cieľom ešte viac znížiť spotrebu paliva. Keď vodič opäť stlačí spojku (manuálna prevodovka) alebo pustí brzdu (prevodovka Steptronic), motor sa v zlomku sekundy opäť sám naštartuje.

 • Rekuperácia brzdnej energie

  Pri každom brzdení sa uvoľňuje kinetická energia, ktorá až donedávna ostávala úplne nevyužitá. Rekuperácia brzdnej energie ťaží z tohto dlho nevyužitého potenciálu. Energiu, ktorá sa generuje vždy, keď začnete brzdiť, alebo keď uvoľníte plynový pedál, zachytáva a mení na elektrickú.
  Táto elektrická energia sa následne použije na dobíjanie batérie vozidla. Tento inteligentný systém riadenia energie zabezpečí, že alternátor už nemusí bežať nepretržite, čo znižuje energetické zaťaženie motora. Výsledkom je nižšia spotreba paliva a lepšia dynamika – v klasickom štýle BMW EfficientDynamics.

 • Indikátor zmeny prevodu

  Zaradením správneho prevodového stupňa v správnom okamihu dokážete výrazne znížiť spotrebu paliva, najmä v mestskej premávke alebo na dlhých cestách. Optimalizované radenie, nižšia spotreba paliva – elektronika motora vypočíta ten najefektívnejší prevodový stupeň pre všetky podmienky na ceste a otáčky motora. Na informačnom displeji sa rozsvieti šípka, ktorá vám naznačí, kedy je optimálne zaradiť vyšší alebo nižší prevodový stupeň. Systém tiež rozozná prudké zrýchlenie a odporučí preradiť až neskôr, keď je opäť vhodné znížiť otáčky motora. Interné porovnávacie testy spoločnosti BMW potvrdili, že vozidlá s indikátorom zmeny prevodu majú približne o 4 % nižšiu spotrebu.

AERODYNAMIKA.

Vďaka cieleným aerodynamickým opatreniam disponuje každé BMW vynikajúcimi hodnotami koeficienta odporu vzduchu. To má pozitívny dopad na efektivitu, stabilitu jazdy a zároveň aj na zníženie hlučnosti interiéru. Do skupiny týchto sofistikovaných riešení patria napríklad aktívne vzduchové klapky, ploché zakrytovanie podlahy, vzduchové clony či lišty Air Blade v nástavci pod predným nárazníkom.

 • Vzduchová clona

  Nástavec pod predným nárazníkom s integrovanou vzduchovou clonou je konštrukčný prvok, ktorý stelesňuje filozofiu BMW EfficientDynamics. Vzduch z otvorov v nástavci zrýchlia a nasmerujú na oblasť predných kolies, ktorých vonkajšiu stranu prekryjú ako keby „clonou“. Tieto inovatívne technológie znižujú turbulencie a odpor vzduchu, čo na druhej strane výrazne znižuje spotrebu paliva.

 • Lišty Air Blade

  Lišty Air Blade sú vlastne predĺžením zadných stĺpikov karosérie na oboch stranách zadnej časti vozidla. Prerušujú prúdenie vzduchu a redukujú turbulenciu za vozidlom. Výsledkom je zníženie aerodynamického odporu, čiže ďalšia redukcia spotreby paliva aj emisií CO2. Okrem toho dodávajú lišty Air Blade vozidlu aj dynamický vzhľad.

AGILITA A KOMFORT JAZDY.

AGILITA A KOMFORT JAZDY.

Agilita v mestách či komfort na dlhých dovolenkových trasách. BMW radu 2 Gran Tourer sa dokonalo prispôsobí aktuálnym podmienkam na ceste a postará sa o maximálnu radosť z jazdy za každých okolností.
Zachovajte si vždy správne vedenie stopy – vďaka elektromechanickému posilňovaču, ktorý poskytuje priamy pocit z riadenia a zároveň zlepšuje agilitu aj komfort. Riadenie je dokonale prispôsobené koncepcii pohonu, zaujme svojou presnosťou, priamou odozvou a vynakladaním menšej fyzickej námahy pri parkovaní.
Variabilné športové riadenie a posilňovač Servotronic garantujú presnú a dynamickú odozvu a pomáhajú minimalizovať fyzickú námahu potrebnú na točenie volantom. Na uhol natočenia volantu reaguje posilňovač zmenou prevodového pomeru riadenia. Takto sa zvyšuje agilita vozidla pri športovom štýle jazdy a zároveň komfort pri parkovaní a zatáčaní.