CHOĎTE SVOJOU VLASTNOU CESTOU. A SVET VÁS BUDE NASLEDOVAŤ.

Služby a aplikácie pre BMW radu 2 Gran Tourer.

Komunikácia, informácie a zábava – zažite mobilitu úplne novým spôsobom so službami a aplikáciami od BMW ConnectedDrive.

BMW EMERGENCY CALL.

BMW Emergency Call (núdzové volanie) je systém, ktorý v prípade nehody automaticky nadviaže tiesňový telefonický hovor so strediskom integrovanej záchrannej služby 112. Núdzové volanie dokážete aktivovať aj manuálne, napríklad v prípade ak ste sa stali svedkom nehody a chcete privolať pomoc iným účastníkom premávky. Na území niektorých európskych krajín sa spolu s núdzovým volaním automaticky odošlú aj informácie o pozícii vášho vozidla, závažnosti kolízie a možných zraneniach posádky. Pre viac informácií kontaktujte vášho BMW predajcu.

Ako funguje BMW Emergency Call.

Prehrať film o tejto výbave.

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobný asistent mobility, ktorý zjednodušuje každodennú mobilitu a pomáha vodičovi dosiahnuť cieľ cesty načas a bez stresu. Všetky relevantné služby je zároveň možné ovládať kedykoľvek na diaľku cez iPhone alebo hodinky Apple Watch.


Ciele cesty, nájdené na internete alebo cez aplikácie ako Yelp, Apple Maps alebo Google Maps, je možné jednoducho a komfortne preniesť do BMW Connected s možnosťou priameho transferu do navigačného systému vozidla, jediným kliknutím. Stretnutia, vrátane adries a plánovaných časov príchodu, uložené v kalendári na iPhone, sa automaticky importujú do agendy mobility BMW Connected. V závislosti od aktuálnych miestnych podmienok a premávky BMW Connected vypočíta čas dojazdu, upozorní vodiča v dostatočnom predstihu a aj po zaparkovaní vozidla ho privedie peši až do finálneho cieľa. Ak nie je možné zabrániť meškaniu z dôvodu nepredvídateľných prekážok v premávke, alebo ak v blízkosti cieľa nie je voľné žiadne parkovacie miesto, používateľ môže odoslať cez BMW Connected textovú správu, ktorá informuje čakajúceho partnera na stretnutí o odhadovanom čase príjazdu, bez nutnosti fyzicky použiť telefón. Navyše, BMW Connected si postupne zapamätá časté ciele ciest a automaticky ich pridá do agendy mobility. Aplikáciu BMW Connected je možné stiahnuť z obchodu Apple App Store. *


* Presné informácie o dostupnosti týchto služieb a rozsahu ich funkčnosti na slovenskom trhu vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

APLIKÁCIA MYKIDIO.

Aplikácia myKidio App od Deutsche Telekom a TV Spielfilm ponúka jedinečné riešenie zábavy do vozidla pre rodiny s deťmi založené na mobilných zariadeniach používateľa, ako sú tablety a smartfóny, namiesto pevne inštalovanej výbavy.
Keď sa aplikácia nainštaluje na koncové zariadenie, rodičia môžu zvoliť prehrávané média, prípadne si môžu aj deti vyberať z obsahu, ktorý je pre ne vhodný: kvalitné filmy, audio knihy, dokumenty alebo vzrušujúce televízne show. Rodičia majú prístup detí k médiám vždy pod kontrolou cez ovládač iDrive Controller a ovládací displej. Môžu sledovať, na aký obsah sa dieťa práve pozerá, kedykoľvek ho prerušiť alebo zvoliť nový obsah. Funkcia Kids' Cockpit (detský kokpit) ukazuje aktuálnu rýchlosť jazdy, odhadovaný čas príchodu do cieľa a podobné informácie, ktoré deťom skrátia cestu.
Programy sa vyberajú z rozsiahlej databázy a deti ich pozerajú zo zadných sedadiel napríklad na zariadeniach iPad, pripevnených k opierkam hlavy predných sedadiel pomocou systému Travel & Comfort z ponuky originálneho príslušenstva BMW. Keď sa kanál myKidio zapne, na pozadí sa neustále sťahuje nový obsah, takže počas jazdy je k dispozícii vždy dostatok zábavy.

AUDIBLE APP.

Hardly have time to read? Audio books are an answer that are constantly attracting more enthusiasts – among other reasons, because they allow drivers to enjoy literature while in the car. With the Audible app for the iPhone (available for a fee), over 150,000 audio books and spoken-word titles are available for download.
Audible offers the terrific opportunity to make the best of the commute with a good book. On long trips, children's books keep the little ones' boredom at bay, and for adults, literary fare provides a welcome change to music.
To use this certified "BMW Apps ready" in the BMW, just download it from the App Store, connect the smartphone by USB or the snap-in adapter and start the app. Immediately, all of the app functions can be operated comfortably and safely with the iDrive Controller and the Control Display , and the audio books are played over the car's audio system.