DELEGUJTE. RELAXUJTE.

BMW Personal CoPilot asistenčné systémy v BMW radu 3 Gran Turismo.

Množstvo inovatívnych technológií vás počas jazdy podporuje rozličnými spôsobmi a postará sa o vašu maximálnu bezpečnosť aj špičkový komfort. Vďaka tomu sa môžete pokojne zamerať na to, čo je najpodstatnejšie – radosť z jazdy.

Zistiť viac

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta informácie relevantné pre cestu priamo do zorného poľa vodiča, čím mu umožňuje lepšie sa sústrediť na jazdu. Obsahom zobrazenia sú okrem iného rýchlosť jazdy, navigačné pokyny, informácie systému Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania, zoznamy telefonických kontaktov a položiek v zábavnom systéme.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

V pohode do cieľa.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

V pohode do cieľa.

Navigačný systém Professional disponuje prehľadným dizajnom a špičkovým funkčným arzenálom: Jednoducho ovládateľná navigácia s displejom iDrive a ovládačom iDrive Touch Controller obsahuje aj hands-free funkciu, USB rozhranie a hlasové ovládanie. Ďalšie súčasti výbavy: Rádio BMW Professional s DVD mechanikou a pamäťovou kapacitou 20 GB pre audio súbory. Integrovaný 8,8-palcový farebný LCD displej s funkciou deleného zobrazenia (hlavná a vedľajšia obrazovka) je vytvorený pre optimálnu čitateľnosť a prehľadnosť. Intuitívny prístup k funkciám je možný pomocou ovládača iDrive Touch Controller s dotykovou plochou, ktorá umožňuje priamo prstom vpisovať adresy navigačných cieľov. Alternatívne je možné systém ovládať aj pomocou tlačidiel priamej voľby menu, ôsmimi funkčnými predvoľbami alebo hlasovým ovládaním. Hlavné menu má formu šiestich okien so živým obsahom. Vďaka trojrozmernému mapovému zobrazeniu, vrátane satelitných obrázkov, ako aj vďaka fotorealistickému zobrazeniu konkrétnych objektov, sa navigácia stáva atraktívnym vizuálnym zážitkom.

Aktualizácia máp je dostupná u predajcov BMW na obdobie troch rokov bez licenčných poplatkov. V rámci BMW ConnectedDrive je vo vybraných európskych krajinách k dispozícii automatická aktualizácia máp, až štyrikrát do roka. Podrobnejšie informácie o dostupnosti a rozsahu funkčnosti na Slovensku vám poskytne váš miestny predajca BMW.

Zistiť viac

DRIVING ASSISTANT.

Driving Assistant kombinuje Varovný systém opustenia jazdného pruhu a Kolízne varovné systémy. Pri rýchlosti jazdy od 10 do 60 km/h vás Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste upozorní na riziko zrážky s vozidlami alebo osobami a v kritickej situácii aktivuje brzdy.* Pri rýchlostiach nad cca. 70 km/h upozorní Varovný systém opustenia jazdného pruhu vodiča na neželané vybočenie z pruhu pomocou miernych vibrácií vo volante.


* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent uľahčuje pozdĺžne aj priečne parkovanie. Systém premeriava potenciálne voľné miesta pri prejazde okolo nich nízkou rýchlosťou. Ak nájde vhodné miesto, prevezme riadenie, zatiaľ čo vodičovi ostane počas parkovacieho manévru ovládanie prevodovky, akcelerácia a brzdenie.

VAROVNÝ SYSTÉM ZMENY JAZDNÉHO PRUHU.

Keď vodič zapne smerovku, Varovný systém zmeny jazdného pruhu ho upozorní na prítomnosť vozidla v jeho mŕtvom uhle a vo vedľajšom jazdnom pruhu. Systém funguje pri rýchlostiach nad 20 km/h a v nebezpečných situáciách aktivuje varovanie v podobe blikajúceho trojuholníka na vonkajšom zrkadle aj vibrácií vo volante.