DELEGUJTE. RELAXUJTE.

BMW ConnectedDrive asistenčné systémy v BMW radu 3 Gran Turismo.

Množstvo inovatívnych technológií vás počas jazdy podporuje rozličnými spôsobmi a postará sa o vašu maximálnu bezpečnosť aj špičkový komfort. Vďaka tomu sa môžete pokojne zamerať na to, čo je najpodstatnejšie – radosť z jazdy.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnofarebný BMW Head-Up displej premieta informácie relevantné pre cestu priamo do zorného poľa vodiča, čím mu umožňuje lepšie sa sústrediť na jazdu. Obsahom zobrazenia sú okrem iného rýchlosť jazdy, navigačné pokyny, informácie systému Speed Limit Info s indikáciou zákazu predbiehania, zoznamy telefonických kontaktov a položiek v zábavnom systéme.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Oddýchnutí v cieli.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Oddýchnutí v cieli.

Navigačný systém Professional je balík výbavy, ktorý obsahuje aj hands-free funkciu, USB rozhranie, farebný 8,8-palcový LCD displej, rádio BMW Professional, DVD prehrávač a 20 GB pamäťovej kapacity. Disponuje trojrozmerným zobrazením máp a ovláda sa intuitívne cez iDrive Touch Controller. Automatické aktualizácie máp sú k dispozícii na tri roky bez licenčných poplatkov. *


* Presné informácie o rozsahu a dostupnosti tejto služby na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný BMW predajca.

DRIVING ASSISTANT.

Driving Assistant kombinuje Varovný systém opustenia jazdného pruhu a Kolízne varovné systémy. Pri rýchlosti jazdy od 10 do 60 km/h vás Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste upozorní na riziko zrážky s vozidlami alebo osobami a v kritickej situácii aktivuje brzdy.* Pri rýchlostiach nad cca. 70 km/h upozorní Varovný systém opustenia jazdného pruhu vodiča na neželané vybočenie z pruhu pomocou miernych vibrácií vo volante.


* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent uľahčuje pozdĺžne aj priečne parkovanie. Systém premeriava potenciálne voľné miesta pri prejazde okolo nich nízkou rýchlosťou. Ak nájde vhodné miesto, prevezme riadenie, zatiaľ čo vodičovi ostane počas parkovacieho manévru ovládanie prevodovky, akcelerácia a brzdenie.

VAROVNÝ SYSTÉM ZMENY JAZDNÉHO PRUHU.

Keď vodič zapne smerovku, Varovný systém zmeny jazdného pruhu ho upozorní na prítomnosť vozidla v jeho mŕtvom uhle a vo vedľajšom jazdnom pruhu. Systém funguje pri rýchlostiach nad 20 km/h a v nebezpečných situáciách aktivuje varovanie v podobe blikajúceho trojuholníka na vonkajšom zrkadle aj vibrácií vo volante.