AJ VNÚTRI UKÁŽE SVOJU VEĽKOSŤ.

Komfort a funkčnosť v BMW radu 3 Gran Turismo.

AJ VNÚTRI UKÁŽE SVOJU VEĽKOSŤ.

Komfort a funkčnosť v BMW radu 3 Gran Turismo.

Získajte novú energiu: BMW radu 3 Gran Turismo vám ju poskytne vysokým komfortom. A nielen pre vodiča a predného spolujazdca, ale obzvlášť pre posádku vzadu, ktorá si vychutná výhody dlhého rázvoru a vyššej strechy v podobe množstva priestoru pre nohy aj nad hlavou. Praktické funkcie ako bezdrôtové nabíjanie alebo Wi-Fi hotspot prinášajú ďalšie zvýšenie mobilného komfortu. K tomu sa pridáva pocit bezpečia a spoľahlivej ochrany na každom jednom sedadle.

AJ VNÚTRI UKÁŽE SVOJU VEĽKOSŤ.Komfort a funkčnosť v BMW radu 3 Gran Turismo.

Získajte novú energiu: BMW radu 3 Gran Turismo vám ju poskytne vysokým komfortom. A nielen pre vodiča a predného spolujazdca, ale obzvlášť pre posádku vzadu, ktorá si vychutná výhody dlhého rázvoru a vyššej strechy v podobe množstva priestoru pre nohy aj nad hlavou. Praktické funkcie ako bezdrôtové nabíjanie alebo Wi-Fi hotspot prinášajú ďalšie zvýšenie mobilného komfortu. K tomu sa pridáva pocit bezpečia a spoľahlivej ochrany na každom jednom sedadle.

Zistiť viac

PRIESTRANNOSŤ.

Bezhraničná variabilita: Vodič s aktívnym a športovým životným štýlom sa zamiluje do batožinového priestoru BMW radu 3 Gran Turismo. Neporaziteľná šírka interiéru k tomu pridáva dostatok priestoru pre zadných pasažierov, ktorí si vďaka tomu vychutnajú aj dlhé cesty.

 • Dvojdielny odkladací kryt batožinového priestoru

  Kryt batožinového priestoru je vysoko praktický vďaka rozdeleniu na dve časti. Zadný diel sa automaticky otvára a zatvára spolu s vekom kufra. Kedykoľvek potrebujete viac priestoru, kryt sa dá jednoducho odmontovať a prakticky odložiť pod batožinovú podlahu. Tým dostane posádka k dispozícii plnú prepravnú kapacitu aj pre veľké predmety.

 • Nastavovateľné zadné operadlo

  Operadlo zadného sedadla je delené v pomere 40:20:40 a každý zo segmentov dokáže samostatne meniť uhol svojho sklonu. Rozsah nastavenia má 15 polôh, od pozície „Cargo“ so sklonom 8° (pre zväčšenie batožinového priestoru o 33 litrov) až po pozíciu „Comfort“ so sklonom 27°. Okrem variability prepravnej kapacity to tiež umožňuje zadným pasažierom individuálne si nastaviť taký sklon, aký je pre nich najviac pohodlný. Nastavovanie je jednoduché: pomocou tlačidla, ktoré sa nachádza na samotnom sedadle.

PRAKTICKÉ FUNKCIE.

Množstvo dômyselne navrhnutých funkcií vám uľahčí každodenný život. Dobrým príkladom je systém Komfortný vstup, ktorý v kombinácii s funkciou Automatické ovládanie veka kufra umožňuje bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru.

 • Automatické ovládanie veka kufra

  Automatické ovládanie veka kufra zvýši komfort nakladania aj vykladania batožinového priestoru. Umožní elektrické otváranie a zatváranie jeho dverí – stlačením tlačidla v interiéri alebo na kľúči od vozidla. Otváranie je možné aj bežným spôsobom, pomocou rukoväte na veku, zatvoriť sa dá tlačidlom na jeho vnútornom obklade. V menu iDrive je možné nastaviť maximálnu výšku automatického otvorenia, čím sa zabráni nárazu veka do príliš nízkeho stropu, napríklad v parkovacom dome. Bezpečnosť zvyšuje aj poistka proti privretiu a akustický varovný signál.

 • Diaľkové uvoľnenie zadného operadla

  Diaľkové uvoľnenie zadného operadla umožní jeho odomknutie a sklopenie zozadu, z batožinového priestoru, pomocou tlačidla. Takto dokážete vytvoriť prakticky plochú batožinovú podlahu. Sofistikovaný pružinový mechanizmus po odomknutí sklopí operadlo potichu a pomaly. Opierky hlavy zadného operadla nemusíte demontovať, stačí ich sklopiť.

 • Hliníkové koľajnice na variabilné ukotvenie batožiny

  Kotviace koľajnice vyrobené z hliníka (súčasť výbavy Balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov), s dvoma nastaviteľnými upevňovacími okami, umožnia zabezpečiť batožinu proti pohybu počas jazdy.

MOBILNÝ KOMFORT.

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE TELEFÓNU.

Mobilná kompatibilita pre smartfóny s bezdrôtovým nabíjaním obsahuje okrem samotného portu pre bezdrôtové nabíjanie* aj dodatočné USB porty. Pomocou externej strešnej antény zabezpečí optimálny príjem signálu. Súčasne sa k vozidlu dajú pripojiť dva mobilné telefóny a jeden audio prehrávač, cez rozhranie Bluetooth. Obsahom tejto výbavy je aj Bluetooth Office.

* Univerzálny port pre bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov funguje iba s kompatibilnými smartfónmi.
Zistiť viac

EXTRA KOMFORT.

V BMW radu 3 Gran Turismo sa komfort jazdy začína už pri nastúpení do vozidla a plynulo pokračuje aj v interiéri. Extra pridaný komfort vám tu poskytnú prvky ako napríklad panoramatická sklenená strecha, automatická klimatizácia alebo multifunkčné ovládanie pre volant.

 • Panoramatická sklenená strecha

  Keď je panoramatická sklenená strecha otvorená, postará sa o bohatý prísun čerstvého vzduchu. A aj v zatvorenom stave dokáže zaliať kabínu svetlom. Otvára a zatvára sa plne automaticky, na povel tlačidla, ako aj pomocou diaľkového ovládania v kľúči. Je vybavená funkciou vyklopenia aj odsunutia, elektricky ovládanou tieniacou roletou a veterným deflektorom.

 • Automatická klimatizácia

  Automatická klimatizácia s dvojzónovým ovládaním obsahuje samostatnú reguláciu teploty pre stranu vodiča a predného spolujazdca. Zároveň disponuje systémom automatickej recirkulácie vzduchu (AAR), filtrom s aktívnym uhlím, solárnym aj kondenzačným senzorom a zadnými výduchmi.

 • Multifunkčné ovládanie pre volant

  Tlačidlá multifunkčného ovládania umožnia pohodlne a bezpečne riadiť funkcie audiosystému, telefónu, hlasového zadávania, ako aj systému udržiavania rýchlosti bez toho, aby ste museli pustiť volant z rúk.

 • Balík vnútorného a vonkajších spätných zrkadiel

  Vnútorné spätné zrkadlo a vonkajšie spätné zrkadlo na strane vodiča sú vybavené funkciou automatického stmavovania, pričom obe vonkajšie zrkadlá sú elektricky sklápateľné. Pri zaradení spiatočky sa aktivuje funkcia automatického parkovania na zrkadle predného spolujazdca, ktoré sa naklopí šikmo k zemi tak, aby vodič videl na obrubník.

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ.

Každé vozidlo BMW je vybavené balíkom inteligentných bezpečnostných prvkov, zameraných na minimalizáciu rizika vzniku nehody (aktívna bezpečnosť), prípadne na zníženie závažnosti jej následkov (pasívna bezpečnosť). Robustné a odolné nosné štruktúry, spolu s inteligentným využitím špeciálnych vysoko pevnostných ocelí, zaručia maximálnu tuhosť priestoru pre posádku, pri udržaní hmotnosti na minime.

Energia nárazu pri kolízii sa presmeruje mimo priestoru pre posádku do ostatných častí karosérie ako sú podlaha, bočné rámy, priečka medzi motorom a kabínou, kde ich absorbujú deformačné zóny – na prednej aj zadnej časti vozidla. Pri bočnom náraze chránia posádku vystužené štruktúry v B-stĺpikoch, v prahoch dverí, spolu s vysoko pevnými ochrannými prvkami vo dverách a tuhými priečnymi nosníkmi sedadiel.

Na vozidle sa nachádzajú aj viaceré systémy na ochranu chodcov. Do oblasti medzi predným nárazníkom a jeho krytom je zabudovaný tlmič, ktorý pri náraze znižuje riziko zranenia nôh chodca. K tomu sa pridávajú ochranné prvky v prednej kapote, ktoré pôsobia ako deformačné zóny a pohlcujú energiu nárazu.

Disclaimer reference invalid

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.