BMW radu 3 Gran Turismo, snímka počas jazdy

BMW RADU 3 GRAN TURISMO.

Detaily, výbavy a technické údaje pre BMW radu 3 Gran Turismo.

BMW RADU 3 GRAN TURISMO.Detaily, výbavy a technické údaje pre BMW radu 3 Gran Turismo.

DYNAMICKÉ ALEBO ELEGANTNÉ – ROZHODNETE SA SAMI.

Modely a výbavy BMW radu 3 Gran Turismo.

Model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte športovejší charakter. Okrem vylepšenia vzhľadu množstvom detailov v exteriéri a interiéri zaručuje model M Sport ešte väčšiu radosť z jazdy. M športový podvozok a M aerodynamický balík, napríklad výrazne zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti.

BMW radu 3 Gran Turismo, model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte športovejší charakter. Okrem vylepšenia vzhľadu množstvom detailov v exteriéri a interiéri zaručuje model M Sport ešte väčšiu radosť z jazdy. M športový podvozok a M aerodynamický balík, napríklad výrazne zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti.

 • Exteriér

 • Interiér

Model Luxury Line

Model Luxury line ukazuje vozidlo z jeho elegantnej stránky. Dizajnérske prvky z lesklého chromú dodávajú exteriéru exkluzívny pôvab. Štýlový dojem pokračuje aj v interiéri. Luxusný charakter dotvára prvotriedne kožené čalúnenie a hodnotné interiérové lišty.

BMW radu 3 Gran Turismo, model Luxury Line

Model Luxury line ukazuje vozidlo z jeho elegantnej stránky. Dizajnérske prvky z lesklého chromú dodávajú exteriéru exkluzívny pôvab. Štýlový dojem pokračuje aj v interiéri. Luxusný charakter dotvára prvotriedne kožené čalúnenie a hodnotné interiérové lišty.

 • Exteriér

 • Interiér

Model Sport Line

Model Sport Line robí vozidlo ešte dynamickejším. Exteriér charakterizujú výrazne detaily, počnúc vertikálnymi lištami mriežky chladiča a rámom mriežky chladiča v lesklej čiernej farbe a končiac koncovkou výfukového potrubia v čiernom chrómovom prevedení. Interiér zvýrazňuje najmä mimoriadne športový prístrojový panel s tachometrom a otáčkomerom.

BMW radu 3 Gran Turismo, model Sport Line

Model Sport Line robí vozidlo ešte dynamickejším. Exteriér charakterizujú výrazne detaily, počnúc vertikálnymi lištami mriežky chladiča a rámom mriežky chladiča v lesklej čiernej farbe a končiac koncovkou výfukového potrubia v čiernom chrómovom prevedení. Interiér zvýrazňuje najmä mimoriadne športový prístrojový panel s tachometrom a otáčkomerom.

 • Exteriér

 • Interiér

DIKTUJE TEMPO. S NEKONEČNÝM DOSAHOM.

Jazdná dynamika a účinnosť v BMW radu 3 Gran Turismo.

Celý balík technológií poháňa BMW radu 3 Gran Turismo efektívne k najvyšším výkonom – od funkcií balíka BMW EfficientDynamics, ako napríklad osemstupňová prevodovka Steptronic, až po adaptívne pruženie.
BMW radu 3 Gran Turismo, jazdná dynamika
BMW radu 3 Gran Turismo, adaptívny M podvozok

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok sa dá kedykoľvek elektronicky nastaviť a prispôsobiť podmienkam vozovky a jazdným podmienkam. Okrem toho môže vodič nastaviť charakteristiku podvozku ovládačom jazdných režimov na práve uprednostňovaný jazdný štýl – od komfortného až po mimoriadne športový s výrazne agilnou ovládateľnosťou.
BMW radu 3 Gran Turismo, variabilné športové riadenie

Variabilné športové riadenie.

Variabilne športové riadenie Servotronic sa stará o presné a agilné reakcie počas jazdy už pri minimálnom otočení volantu. Reaguje na natočenie volantu rozdielnymi pomermi riadenia. Pritom zlepšuje manévrovateľnosť pri športovej jazde a redukuje pohyby volantu pri parkovaní a odbočovaní.
BMW radu 3 Gran Turismo, ovládač režimu jazdy

Ovládač režimu jazdy.

Ovládač režimu jazdy ponúka vodičovi na výber štandardný režim COMFORT, úspornejší režim ECO PRO a režimy SPORT a SPORT+ pre ešte dynamickejšiu jazdu. Režim ECO PRO mení charakteristiku plynového pedálu, prevodovky Steptronic a nastavení vykurovania/klimatizácie, aby bola jazda čo najúspornejšia.
BMW radu 3 Gran Turismo, motor

BMW TwinPower Turbo radový 6-valcový benzínový motor.

Dominantný výkon, zamatový chod a strhujúci zvuk, sú charakteristické znaky radového 6-valcového benzínového motora BMW TwinPower Turbo z najnovšej generácie motorov BMW EfficientDynamics. So systémom Double-VANOS, Valvetronic, s vysokotlakovým vstrekovaním a turbodúchadlom TwinScroll generuje výkon 240 kW (326 k) a má priemernú kombinovanú spotrebu paliva 7,8 litrov na 100 km.
BMW radu 3 Gran Turismo, 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport

8-stupňová prevodovka Steptronic Sport.

Automatická 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport neumožňuje len automatické radenie prevodových stupňov, ale aj manuálne radenie prevodových stupňov pomocou radiacej páky alebo pádiel pod volantom. Možné je všetko, od pohodlného kĺzania po mimoriadne dynamickú jazdu s aktivovanou funkciou Launch Control. V režime SPORT+ je radenie prevodových stupňov naladené pre maximálny výkon.
BMW radu 3 Gran Turismo, automatická funkcia Štart/Stop

Automatická funkcia Štart/Stop.

Automatická funkcia Štart/Stop vypína motor, keď sa vozidlo dočasne zastaví (napr. na semaforoch alebo v dopravnej zápche), čo znižuje celkovú spotrebu paliva. Keď vodič stlačí pedál spojky (manuálna prevodovka) alebo uvoľní brzdový pedál (prevodovka Steptronic), motor sa automaticky opäť naštartuje v zlomku sekundy.

DELEGUJTE. RELAXUJTE.

Asistenčné systémy vodiča v BMW radu 3 Gran Turismo.

Množstvo inovatívnych technológií vás rozmanitým spôsobom podporuje počas jazdy a zaručuje vám komfort a bezpečnosť na najvyššej úrovni. Vďaka tomu sa môžete sústrediť na to najdôležitejšie – bezstarostnú radosť z jazdy.
BMW radu 3 Gran Turismo, asistenčné systémy vodiča
BMW radu 3 Gran Turismo, Driving Assistant

Driving Assistant.

Funkcia Driving Assistant kombinuje systémy udržiavania jazdného pruhu a varovania pred kolíziou. Varovanie pred kolíziou a varovanie pred chodcami s funkciou brzdenia v meste varuje pred kolíziou s vozidlami alebo chodcami pri rýchlosti od 10 do 60 km/h a v kritickej situácii vozidlo zabrzdí. Pri rýchlosti nad pribl. 70 km/h upozorní varovný systém opustenia jazdného pruhu vodiča na neželané vybočenie pomocou miernych vibrácii volantu.
BMW radu 3 Gran Turismo, aktívny tempomat

Aktívny tempomat.

Aktívny tempomat s funkciou Stop&Go, vrátane varovania pred kolíziou s funkciou brzdenia, udržuje vodičom zvolenú rýchlosť, ako aj vzdialenosť od predchádzajúceho vozidla. Vozidlo samé zabezpečí rozjazd a brzdenie a zvolený odstup od predchádzajúceho vozidla aj v hustej premávky a dopravných zápchach, až do úplného zastavenia vozidla.
BMW radu 3 Gran Turismo, informácie o max. povolenej rýchlosti

Informácie o max. povolenej rýchlosti.

Informácie o max. povolenej rýchlosti, vrátane indikácie zákazu predbiehania, zaznamenáva aktuálne obmedzenia rýchlosti, ako aj informácie o zónach zákazu predbiehania a informácie zobrazuje na informačnom displeji prístrojového panelu a na BMW Head-Up displeji.
BMW radu 3 Gran Turismo, parkovací asistent

Parkovací asistent.

Parkovací asistent uľahčuje pozdĺžne a priečne parkovanie. Systém premeriava aj tie najtesnejšie voľné miesta, keď popri nich prechádzate pomalou rýchlosťou. Keď sa nájde dostatočne veľké miesto, parkovací asistent sa postará o riadenie volantu a vodič sprevádza parkovací proces zaradením správneho prevodového stupňa a ovládaním plynového pedálu a brzdy.

CELÝ SVET NA JEDNO KLIKNUTIE.

Konektivita v BMW radu 3 Gran Turismo.

Komunikácia, informácie a zábava – so službou Services & Apps od BMW ConnectedDrive ste aj na cestách stále o všetkom informovaní. BMW Online ponúka prístup k aktuálnym informáciám podľa polohy vozidla, napr. informácie o počasí, správy, online vyhľadávania a taktiež administratívne funkcie. Okrem toho môžete časovo neobmedzene používať pohodlné a bezpečné aplikácie pre smartfón, ako napríklad Spotify a iné.
BMW radu 3 Gran Turismo, konektivita
BMW radu 3 Gran Turismo, Real Time Traffic Information

Real Time Traffic Information.

Prečo strácať čas v hustej premávke? Real Time Traffic Information vám umožní doraziť do cieľa rýchlejšie a efektívnejšie. Sleduje aktuálnu situáciu v premávke takmer v reálnom čase a prepočítava alternatívne trasy. Hazard Preview ako miestny varovný systém je doplnkový prvok, ktorý upozorní napríklad na nehodu či nepriaznivé počasie.
Zistiť viac
BMW radu 3 Gran Turismo, telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním

Telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním.

Telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním zahŕňa nabíjaciu zónu s bezkáblovou nabíjacou funkciou a s prídavnými USB pripojeniami. Strešná anténa sa stará o lepší mobilný signál. Cez Bluetooth sa dajú súčasne pripojiť dva mobilné telefóny a jeden audio prehrávač. Súčasťou je aj: Bluetooth Office a príprava pre WLAN Hotspot.
Zistiť viac
BMW radu 3 Gran Turismo, Online Entertainment

Online Entertainment.

Vypočujte si svoju obľúbenú hudbu kdekoľvek práve ste. Klasiku na diaľnici, jazz počas špičky a pop, keď plachtíte krajinou. Cez priamo zabudovanú SIM kartu vo vašom vozidle môžete s Online Entertainment počúvať až 30 miliónov skladieb, ktoré vám ponúkajú BMW hudobní partneri Deezer a Napster.
Zistiť viac
BMW radu 3 Gran Turismo, Apple CarPlay®

Apple CarPlay®.

Prečo by ste sa mali vo svojom BMW vzdať funkcií vášho zariadenia iPhone, keď ich môžete využívať ako zvyčajne? Príprava pre Apple CarPlay® vám poskytne diaľkový prístup k telefonovaniu, ako aj k aplikáciám ako iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify a Apple Music. Zároveň môžete použiť aj tlačidlo hlasového ovládania na volante, pre aktiváciu Siri, hlasového asistenta Apple.
Zistiť viac
BMW radu 3 Gran Turismo, Concierge Service

Concierge Service.

Bude zajtra v Ríme slnečno? Kedy odlieta môj let? Počas cesty máte k dispozícii služby Concierge Service, ktoré vás podporia pri akomkoľvek želaní jediným stlačením tlačidla. Či už ide o rezerváciu stola v reštaurácii, rezerváciu hotela alebo kúpu lístkov do kina. Môžete ich dokonca použiť na platby. Nech ste kdekoľvek, čokoľvek potrebujete, služba Concierge Servis je vám k dispozícii.
Zistiť viac
BMW radu 3 Gran Turismo, technické údaje

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW RADU 3 GRAN TURISMO.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW 340i Gran Turismo:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8.6–9.4
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 194–212

  BMW 330i Gran Turismo:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7.9–8.8
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 179–200

  BMW 320i Gran Turismo:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7.5–8.7
  Emisie CO2 v g/km (kombinované): 171–198

  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.