SYSTEMATICKÝ POKROK.

BMW 330e plug-in hybrid.

BMW iPerformance

SYSTEMATICKÝ POKROK.

BMW 330e plug-in hybrid.

Kombinácia elektrického motora so spaľovacím agregátom BMW TwinPower Turbo spája to najlepšie z oboch svetov vo výnimočne dynamickom a komfortnom sedane: BMW 330e iPerformance. Majestátnosť sa tu stretáva s inovatívnosťou a potom sa spolu spájajú so športovosťou a eleganciou BMW radu 3. Pozoruhodná jazdná dynamika a súčasne maximálna možná efektivita a ekologickosť vďaka režimu jazdy s nulovými miestnymi emisiami – to je koncepcia, dokonalo zladená s kvalitami BMW radu 3 Sedan.

SYSTEMATICKÝ POKROK.BMW 330e plug-in hybrid.

Kombinácia elektrického motora so spaľovacím agregátom BMW TwinPower Turbo spája to najlepšie z oboch svetov vo výnimočne dynamickom a komfortnom sedane: BMW 330e iPerformance. Majestátnosť sa tu stretáva s inovatívnosťou a potom sa spolu spájajú so športovosťou a eleganciou BMW radu 3. Pozoruhodná jazdná dynamika a súčasne maximálna možná efektivita a ekologickosť vďaka režimu jazdy s nulovými miestnymi emisiami – to je koncepcia, dokonalo zladená s kvalitami BMW radu 3 Sedan.

KONCEPCIA VOZIDLA.

BMW radu 3 so spotrebou malého auta: Vďaka technológii BMW eDrive od BMW EfficientDynamics je možný dojazd v čisto elektrickom režime až do 40 km – s nulovou spotrebou a nulovými miestnymi emisiami. Vysokonapäťová batéria je uložená pod batožinovým priestorom, ktorý si napriek tomu zachová objem cca. 370 litrov, ideálny na každodenné požiadavky, bez nepriaznivého vplyvu na komfort, funkčnosť či pocit priestrannosti. Navonok sa model iPerformance líši od konvenčne poháňaných modelov napríklad nápisom eDrive na oboch C-stĺpikoch alebo logom „i“ na predných bočných paneloch. Modré lišty v obličkách a modré kryty nábojov kolies sú takisto nezameniteľnými znakmi pokrokovej technológie tohto vozidla. Navyše, plug-in hybrid ponúka optimálnu trakciu a agilitu vďaka športovo ladenému podvozku a poskytne vynikajúcu dynamiku vo všetkých jazdných režimoch. Vo výsledku BMW 330e iPerformance Sedan prekonáva všetky očakávania aj v oblasti jazdných parametrov. Toto vozidlo sa pozerá do budúcnosti spôsobom, ktorý si len ťažko hľadá seberovného.

BMW iPerformance.

INDIVIDUÁLNE JAZDNÉ VLASTNOSTI.

Ako plug-in hybrid disponuje BMW 330e iPerformance Sedan rozličnými jazdnými režimami, ktoré umožňujú vodičovi podstatne znížiť reálnu spotrebu paliva aj energií. Záleží to samozrejme na zvolenom jazdnom režime a konkrétnom vodičskom štýle. Keď je batéria plne nabitá, dokážete prejsť vzdialenosť až do 40 kilometrov bez toho, aby ste minuli kvapku paliva. Režim AUTO eDrive je zameraný na optimálnu kombináciu elektromotora a spaľovacieho motora, s dôrazom na maximálnu efektivitu.

 • Jazda v meste

  Pri jazde v meste využije BMW 330e iPerformance Sedan výhody plug-in hybridného systému v maximálnej možnej miere. Krátke vzdialenosti (do 40 km) dokáže prejsť v čisto elektrickom režime – napríklad v meste, s nulovými lokálnymi emisiami a bez spotrebovania jedinej kvapky paliva.

 • Každodenná jazda

  BMW 330e Sedan je ideálny automobil aj pre tých, ktorí za prácou do mesta dochádzajú. Pri vzdialenostiach do 50 km mu v priemere stačí 3,5 až 4,5 l/100 km (predbežné hodnoty, ktoré ešte musia byť potvrdené), čo je podstatne nižšia spotreba, než u iných vozidiel jeho triedy. V skratke: Dynamické schopnosti BMW radu 3 Sedan si vychutnáte s pridaným bonusom vynikajúcej úspornosti.

 • Jazda na dlhé trate

  Vychutnajte si jazdné pôžitky s nízkou spotrebou aj na dlhé vzdialenosti. V závislosti od stavu nabitia vysokonapäťovej batérie si môžete užiť dovolenkovú jazdu s kombinovanou spotrebou približne 7 l/100 km (predbežná hodnota, ktorá ešte musí byť potvrdená).

POHON.

Zdrojmi pohonu BMW 330e iPerformance Sedan sú výkonný benzínový 4-valec BMW TwinPower Turbo a vysoko efektívny elektrický motor eDrive. Kombinácia týchto technológií EfficientDynamics produkuje inovatívne vozidlo, ktoré disponuje nielen nízkou spotrebou, ale aj skvelou jazdnou dynamikou a stabilitou v každých podmienkach.

INTELIGENTNÝ MANAŽMENT ENERGIE.

Či už denné dochádzanie do práce, alebo víkendové výlety, krátke jazdy do 35 km viete absolvovať v čisto elektrickom režime, to znamená s nulovými lokálnymi emisiami a nulovou spotrebou paliva. Pre dlhšie alebo náročnejšie trasy dokáže inteligentný manažment energie zariadiť tú najefektívnejšiu kombináciu prevádzky elektromotora a spaľovacieho agregátu.
Tlačidlo eDrive umožní vodičovi zvoliť si jeden z troch režimov elektrickej jazdy: štandardný AUTO eDRIVE, čisto elektrický MAX eDRIVE alebo mód SAVE BATTERY, zameraný na udržanie konštantnej úrovne nabitia vysokonapäťovej batérie.

 • Režim AUTO eDrive

  V režime AUTO eDrive určuje inteligentný manažment energie BMW Efficient Dynamics najefektívnejší spôsob kombinácie elektrického a spaľovacieho motora – v závislosti od rýchlosti jazdy a stavu nabitia batérie. Tento režim má dve fázy. Ak je batéria nabitá na 12 až 100%, dokážete si vychutnať čisto elektrickú jazdu rýchlosťou do 80 km/h. Pri vyšších rýchlostiach alebo náročnejších požiadavkách na výkon sa automaticky zapne benzínový motor. Ak stav nabitia batérie klesne pod 12%, BMW 330e iPerformance dokáže ísť v čisto elektrickom režime pri stredne intenzívnej akcelerácii do 20 km/h a pri miernej akcelerácii a stálom tempe jazdy do 55 km/h.

 • Režim MAX eDrive

  Maximálna radosť z elektrickej jazdy: V režime MAX eDRIVE si môžete vychutnať čisto elektrickú jazdu rýchlosťou do 120 km/h. Pri vyššej rýchlosti alebo pri potrebe maximálnej akcelerácie sa automaticky zapne aj spaľovací motor.

 • Režim SAVE BATTERY

  Keď je stav nabitia batérie nízky, režim SAVE BATTERY umožní jej nabíjanie spaľovacím motorom, prípadne udržanie stavu jej nabitia. Takýmto spôsobom si vodič dokáže uchovať kapacitu batérie na neskoršiu čisto elektrickú jazdu.

 • Predvídavá voľba

  Len čo sa do navigačného systému vloží cieľ cesty, predvídavý manažment energie vykoná analýzu plánovanej trasy s využitím stálych údajov, ako sú napríklad rýchlostné obmedzenia, ale aj informácií v reálnom čase o aktuálnej situácii v premávke. Systém následne dokáže efektívnejšie využiť elektrickú energiu podľa situácie, predovšetkým pre tie úseky trasy, pre ktoré sa najviac hodí, napríklad pre jazdu v meste.

NABÍJANIE.

Či už využijete konvenčnú domácu elektrickú zásuvku alebo zariadenie BMW i Wallbox z ponuky produktov a služieb 360° ELECTRIC, nabíjanie vysokonapäťovej batérie bude vždy maximálne jednoduché. Navyše, na cestách máte k dispozícii množstvo verejných nabíjacích staníc ChargeNow.

 • Domáce nabíjanie

  Vozidlo dokážete jednoducho nabíjať doma, pripojením do bežnej elektrickej zásuvky pomocou štandardne dodávaného kábla. V takomto režime je batéria plne nabitá približne za dve až štyri hodiny. Ešte pohodlnejšie a rýchlejšie je nabíjanie cez externé zariadenie BMW i Wallbox: Táto domáca nabíjacia stanica sa namontuje na stenu a vďaka vyššiemu nabíjaciemu výkonu skráti čas nabíjania, čím sa stáva ideálnym príslušenstvom pre vozidlá BMW. Inštalačný servis sa prispôsobí vašim konkrétnym požiadavkám a podmienkam.
  Nabíjacia prípojka na vozidle je umiestnená pod krytom na ľavom prednom bočnom paneli. Vizuálnou signalizáciou stavu nabíjania je LED svetelný prstenec v nabíjacej prípojke.

 • Verejné nabíjanie

  Okrem domáceho nabíjania je teraz možné – vďaka službe mobility ChargeNow vyvinutej v BMW – nabíjanie elektrických a plug-in hybridných automobilov BMW aj na cestách – kdekoľvek. Pozitívnym faktom je, že sa viacerí prevádzkovatelia nabíjacích staníc dohodli na vzájomnej kompatibilite, čím vznikla rozsiahla sieť.
  Všetky nabíjacie stanice ChargeNow nájdete jednoducho v navigačnom systéme s pomocou BMW ConnectedDrive, aplikáciou BMW Remote alebo na webstránke ChargeNow. Nabíjacia prípojka vozidla sa nachádza pod krytom na ľavej prednej bočnej strane vozidla. Nachádza sa tu aj LED svetelný prstenec, ktorý viditeľne informuje o aktuálnom stave nabitia batérie.
  Vďaka vyvinutiu karty ChargeNow a aplikácie Intercharge majú teraz vodiči k dispozícii bezhotovostnú možnosť využitia nabíjacích staníc. Prehľad všetkých nabíjaní máte k dispozícii cez zákaznícky portál na adrese chargenow.com. ChargeNow vám poskytne aj prístup ku komplexnému prehľadu všetkých platieb. Na konci mesiaca zákazník dostane súhrnnú faktúru na platbu kreditnou kartou.

KONEKTIVITA.

Vždy v spojení s vaším BMW: okrem diaľkových služieb BMW Remote Services ako je napríklad odomknutie či zamknutie vozidla na diaľku, sú k dispozícii cez smartfón (iOS) aj hybridne špecifické funkcie. Vďaka tomu máte napríklad vždy prehľad o spotrebe paliva a efektivite vášho BMW 330e iPerformance Sedan s pohonom eDrive. BMW Services pre každú eventualitu sa dajú využiť tak vo vozidle, ako aj mimo neho. *

* Presné informácie o rozsahu a dostupnosti týchto služieb na Slovensku vám poskytne váš miestny autorizovaný predajca BMW.

 • Aplikácia BMW Connected

  Služby diaľkového ovládania aplikácie BMW Connected pre plug-in hybridné vozidlá pre iOS zobrazujú detailné informácie o aktuálnom statuse vášho BMW, napríklad o jeho pozícii, miere nabitia batérie a zostávajúcom dojazde.

  Proces nabíjania sa dá ovládať na diaľku pomocou týždňového časovača a dokonca je možné v predstihu na diaľku vytvoriť v interiéri ideálnu teplotnú klímu pre ďalšiu jazdu. Aplikácia tiež umožní jednoducho odoslať priamo do vozidla navigačné ciele, body záujmu či pozíciu nabíjacích staníc.

  Služby diaľkového ovládania aplikácie BMW Connected pre plug-in hybridné vozidlá zároveň merajú efektivitu každej jednej cesty a dávajú užitočné tipy, napríklad pre efektívnejší vodičský štýl s predĺženým dojazdom.

 • Príjemná klíma v predstihu

  Nasadnite v lete do príjemne vychladeného a v zime do ideálne vykúreného interiéru – nezávislá klimatizácia v plug-in hybridnom vozidle BMW 330e to umožní. Vďaka elektricky poháňanému chladiacemu kompresoru a elektrickému ohrievaču pracuje automatická klimatizácia takmer nehlučne, aj keď je motor vypnutý. Časy odjazdov s vozidlom sa dajú naprogramovať samostatne pre každý deň v týždni.
  Pol hodinu pred plánovaným odjazdom sa podľa potreby inteligentne aktivuje chladenie, kúrenie a prúdenie vzduchu, pre dosiahnutie nastavenej teploty. Systém sa ovláda buď cez iDrive vo vozidle, alebo pohodlne pomocou kompatibilného smartfónu s použitím aplikácie BMW ConnectedDrive.
  Ak je vysokonapäťová batéria dostatočne nabitá, nezávislá klimatizácia je funkčná aj vtedy, keď vozidlo práve nie je pripojené k externému zdroju nabíjania elektrickou energiou.

KOMFORT.

Je takmer samozrejmé, že inovatívny automobil ako BMW 330e iPerformance Sedan ponúka maximálny komfort. Vysokonapäťová batéria je uložená tak kompaktne, že umožnila zachovať objem batožinového priestoru približne 370 litrov, čo je dosť na všetky každodenné požiadavky. Štandardný podvozok garantuje plnú jazdnú dynamiku, stabilitu a príjemný pocit z jazdy za každých okolností – dokonca aj na dlhých cestách a s vysokým hmotnostným zaťažením vozidla.