NEPORAZITEĽNÁ ŠPORTOVOSŤ S PRÍJEMNÝM POCITOM.

Komfort a bezpečnosť v BMW radu 3 Sedan.

BMW radu 3 vám ponúka všetko preto, aby ste sa mohli na palube cítiť pohodlne a bezpečne. Priestranný interiér s množstvom odkladacích možností dokáže premeniť každú cestu na úžasne komfortný zážitok. Flexibilný batožinový priestor garantuje vynikajúcu funkčnosť. Dômyselný systém ochrany posádky k tomu pridáva pocit pokoja na duši pre cestujúcich na každom sedadle.

BEZDOTYKOVÉ OTVÁRANIE VEKA KUFRA.

Ak máte po nákupoch ruky plné tašiek a potrebujete otvoriť kufor, väčšinou nie je vôbec ľahké nájsť kľúč. Už ho však ani hľadať nemusíte, vďaka inovatívnemu systému Komfortný vstup, ktorý umožňuje Bezdotykové otváranie veka kufra. Stačí krátke cielené mávnutie nohou pod zadným nárazníkom a veko batožinového priestoru sa otvorí automaticky.
Pohyb vašej nohy zaregistrujú senzory, ktoré sú umiestnené v rozličných výškach v zadnom nárazníku. Na ich povel sa veko kufra odomkne a otvorí. Vďaka tomu je nakladanie batožinového priestoru oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. A tiež dostatočne bezpečné, keďže systém reaguje iba na povel osoby, ktorá má autorizovaný kľúč pri sebe.

ÚLOŽNÁ KONCEPCIA.

Smartfóny, nápoje, menšie predmety – BMW radu 3 má pre všetko pripravené množstvo odkladacích možností. Stredová konzola obsahuje držiaky na dva nápoje a keď ich zakryjete posuvnou roletkou, jej horná plocha sa dá využiť na položenie menších predmetov. Do priestorov v predných dverách sa zmestia fľaše s nápojmi o objeme až do jedného litra.

Doplnkový balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov obsahuje zatvárateľnú schránku na palubnej doske pod zapínaním svetiel, 12V zásuvku v stredovej konzole vzadu a v batožinovom priestore, sieť na dne batožinového priestoru, ako aj odkladací priestor pod batožinovým dnom a dva háky na tašky.

FUNKČNOSŤ.

Batožinový priestor BMW radu 3 Sedan s objemom 480 litrov je dostatočne veľký na to, aby uspokojil všetky vaše každodenné potreby. Doplnkový systém, ktorý umožňuje po sklopení zadného operadla využiť na prepravu batožiny aj zadnú časť kabíny, je vysoko modulárny, vďaka pomeru rozdelenia operadla 40:20:40. Stredný segment operadla a segment na strane predného spolujazdca sa dajú sklopiť samostatne. Segment za vodičom sa sklápa spolu so stredným segmentom. Táto vysoká miera variability BMW radu 3 Sedan umožňuje aj bezpečnú prepravu dlhých predmetov (napríklad vakov na lyže a snowboardy) cez sklopený stredný segment operadla, pričom vzadu stále ostane dosť miesta pre pohodlné sedenie dvoch pasažierov.

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ.

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ.

Každé vozidlo BMW je vybavené balíkom inteligentných bezpečnostných systémov, zameraných na zmiernenie následkov nehody – a pre ten príjemný pocit, že nad vami niekto drží ochrannú ruku. Robustné nosné štruktúry a inteligentné využitie špeciálnej vysokopevnostnej ocele zaručí maximálnu možnú pevnosť ochranného sektora pre posádku, pri udržaní hmotnosti vozidla na minime.
Ak už sa stane kolízia, jej energia sa presmeruje mimo priestoru pre posádku do komponentov ako je podlaha, bočné rámy, čelné a zadné deformačné zóny, ako aj strecha. Pri bočnom náraze chránia posádku výstuže v B-stĺpikoch, bočných prahoch, vysoko pevné ochranné prvky vo dverách a priečne nosníky sedadiel.
Na prednej časti vozidla sa nachádza množstvo prvkov na ochranu chodcov. Medzi nárazník a kryt nárazníka je vsadený špeciálny tlmič, ktorý znižuje riziko zranenia pri náraze do nôh. Okrem toho je predná kapota vybavená deformačnými zónami, ktoré absorbujú energiu nárazu.