INTELIGENTNÁ CESTA K INTENZÍVNEJŠEJ RADOSTI Z JAZDY.

Asistenčné systémy vodiča BMW Personal CoPilot v BMW radu 3 Touring.

Čím viac sa môžete sústrediť na jazdu, tým väčšiu radosť si užijete. A preto vás BMW radu 3 Touring odľahčí od množstva úloh. Driving Assistant vás varuje pred mnohými hrozbami. Navigačný systém Professional sa postará o to, aby ste nepríjemne neblúdili na neznámych miestach. A palubní pomocníci vám dokonca zjednodušia aj zaparkovanie vozidla, viac než kedykoľvek predtým.

Zistiť viac

DRIVING ASSISTANT.

Výbava Driving Assistant kombinuje kamerový Varovný systém opustenia jazdného pruhu s Kolíznym varovaním a Varovaním pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste.

Varovný systém opustenia jazdného pruhu sleduje značenie na ceste a upozorní vodiča na neželané vybočenie prostredníctvom jemného zavibrovania volantu, pri rýchlosti jazdy cca. 70 km/h a vyššej. Varovanie sa neaktivuje ak je vybočenie úmyselné a vodič ho naznačí zapnutím smerovky.

Kým Kolízne varovanie s funkciou mierneho brzdenia v meste detekuje vozidlá, Varovanie pred chodcami s funkciou mierneho brzdenia v meste reaguje na osoby. Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí, BMW okamžite reaguje, ak je kolízne varovanie zapnuté. Systém funguje v etapách. Najprv sa zobrazí varovný symbol, následne sa rozbliká, spolu s akustickým signálom a nakoniec sa mierne aktivujú brzdy (pri jazde rýchlosťou do 60 km/h). Varovanie pred chodcami upozorňuje jednostupňovo: pri rýchlosti od 10 do 60 km/h aktivuje poplach pri akútnej hrozbe kolízie. Keď systém odhalí riziko zrážky, brzdy sa pripravia do pohotovostného režimu pre rýchlejšiu reakciu v prípade potreby. Ak je hrozba neodvratná, systém aktivuje brzdy.* Táto funkcia môže byť obmedzená v prípade tmy a hmly.

* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

AKTÍVNY SYSTÉM UDRŽIAVANIA RÝCHLOSTI S FUNKCIOU STOP&GO.

AKTÍVNY SYSTÉM UDRŽIAVANIA RÝCHLOSTI S FUNKCIOU STOP&GO.

Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go vrátane radarového Kolízneho varovania s funkciou brzdenia* ponúka na želanie vyšší komfort a bezpečnosť v zhustenej premávke. Systém udržiava rýchlosť jazdy, predvolenú vodičom, ako aj odstup od predchádzajúceho vozidla. Automatické ovládanie* sa postará o zrýchľovanie aj spomaľovanie a udržiava prednastavený odstup aj v prípade pomaly sa pohybujúcej kolóny, až do jej úplného zastavenia. Ak sa priblížite k vozidlu pred vami, alebo sa iné vozidlo zaradí pred vás do vášho jazdného pruhu, systém presne prispôsobí vašu rýchlosť jazdy podľa situácie. Aktivovať sa dá pre rýchlosť jazdy až do 210 km/h.

Funkcia Stop&Go nielen automaticky reguluje rýchlosť, až do zastavenia, ale dokáže tiež vozidlo opäť sama rozbehnúť, až na tempo, nastavené vodičom, v rámci obmedzeného časového intervalu, len čo to premávka dovolí.

Ak vozidlo pred vami prudko zabrzdí, BMW okamžite reaguje, ak je Kolízne varovanie zapnuté. Systém funguje v etapách. Najprv sa zobrazí varovný symbol, následne sa rozbliká, spolu s akustickým signálom a nakoniec sa aktivujú brzdy.*

* Bezpečnostné asistenčné systémy vozidiel BMW nepreberajú plnú autonómnu kontrolu nad vozidlom bez nutnosti zásahov vodiča. Pôsobia ako preventívne systémy na zmiernenie účinkov prípadnej kolízie a vodič v každom prípade aspoň čiastočne musí ovládať vozidlo.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnofarebný Head-Up displej premieta všetky informácie, relevantné pre jazdu, priamo do zorného poľa vodiča, ktorý si tak dokáže udržať plnú koncentráciu na cestu pred sebou. Zobrazujú sa údaje ako rýchlosť jazdy, navigačné pokyny, informácie systému Speed Limit Info o obmedzených rýchlostiach a zákazoch predbiehania, zoznamy telefonických kontaktov a položiek zábavy, ako aj informácie a varovné hlásenia od rozličných asistenčných systémov vodiča.
Zobrazenie priamo na čelnom skle je vo vysokom rozlíšení a v plnom farebnom spektre. Projekcia vytvára dojem, ako keby sa vznášala približne 2,3 metra pred vozidlom. To spolu s optimálnou pozíciou zobrazenia umožňuje zaregistrovať všetky údaje rýchlo, pohodlne a s minimálnym rozptýlením.
Jas zobrazenia sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam, pracuje v odlišnom režime pre deň a noc, k dispozícii je aj možnosť nastavenia výšky projekcie. Navyše, vodič si môže vybrať obsah zobrazení, ktoré displej premietne spolu s aktuálnou rýchlosťou jazdy a varovnými hláseniami od asistenčných systémov.

PARKOVANIE.

Inteligentné systémy pre jednoduchšie manévrovanie na tesné parkovacie miesta sú súčasťou doplnkovej výbavy BMW radu 3 Touring. Užitoční pomocníci ako Cúvacia kamera, Parkovací asistent alebo Surround View zvyšujú komfort vo všetkých parkovacích situáciách – a obzvlášť tam, kde je málo miesta, prípadne zhoršený výhľad.

 • Cúvacia kamera

  Cúvacia kamera umožňuje vodičovi získať pohľad na oblasť za vozidlom na displeji systému iDrive pri manévrovaní a parkovaní. Cúvacia kamera takýmto spôsobom pomáha pri jazde na spiatočku rýchlosťou do 15 km/h, napríklad pri cúvaní na parkovacie miesto.

  Na displeji systému iDrive sa zároveň zobrazia vodiace čiary a označenie prekážok, ktoré vodiča informujú, či je miesto, na ktoré cúva, dostatočne veľké. Červené čiary informujú vodiča o maximálnom polomere otočenia vozidla s volantom v krajnej polohe, zelené čiary sa interaktívne menia podľa toho, ako vodič točí volantom.

  Cúvacia kamera sa automaticky vypne po desiatich metroch, alebo keď rýchlosť jazdy prekročí 15 km/h. V kombinácii s ťažným zariadením je vybavená praktickou funkciou zväčšenia a priblíženia Zoom, pre jednoduchšie pripojenie prívesu.

 • Parkovací asistent

  Parkovací asistent zjednodušuje pozdĺžne aj priečne parkovanie. Bez ohľadu na to, či je aktivovaný, vždy premeriava potenciálne voľné miesta, aj tie najtesnejšie, pri jazde okolo nich rýchlosťou do 35 km/h a v maximálnej vzdialenosti 1,5 metra od radu zaparkovaných vozidiel.

  Keď sa nájde dostatočne veľké miesto, vodič jednoducho zapne smerovku a parkovací asistent sa postará o riadenie, zatiaľ čo vodič ovláda prevodovku, akcelerátor a brzdu. Asistent zároveň zobrazuje pomocné inštrukcie na displeji systému iDrive, spolu s akustickými signálmi.

  Len čo sa vozidlo pomaly priblíži k prekážke, Parkovací asistent sa automaticky aktivuje prostredníctvom funkcie „Auto PDC“ (Automatic Park Distance Control). Rozšírená funkčnosť systému obsahuje aj podporu vodiča pri parkovaní priečne k okraju vozovky. PDC zároveň vysiela varovný signál keď sa s vozidlom príliš priblížite k prekážke.

  Pri parkovaní bez Parkovacieho asistenta využíva systém pomoci pri priečnom parkovaní dodatočné senzory na sledovanie oblasti po stranách vozidla a prípadné prekážky zobrazí na displeji systému iDrive. Vďaka tomu si vodič vychutná viac komfortu a bezpečnosti pri parkovaní.

 • Surround View

  Surround View pozostáva z troch kamerových systémov: Top View, Side View a Cúvacej kamery, ktoré spolu poskytnú 270° prehľad okolo vozidla.

  Top View zobrazuje oblasti po stranách vozidla pre pohodlnejšie manévrovanie. Side View zvyšuje komfort a bezpečnosť pri neprehľadných výjazdoch, napríklad z parkoviska alebo odbočky za prekážkou: Jeho dve digitálne kamery na ľavej a pravej strane prednej časti sledujú dianie pred vozidlom z bokov. Vďaka tomu dokáže vodič včas zaregistrovať blížiace sa vozidlá a adekvátne reagovať. Funkcia Side View sa automaticky vypne, keď vaše vozidlo dosiahne rýchlosť jazdy 15 km/h. Vodič potom môže aktivovať buď Cúvaciu kameru, Top View alebo Side View.

  Kamerové systémy sa aktivujú pri zaradení spiatočky a pri stlačení tlačidiel PDC alebo Side View. Obraz sa prenáša na displej systému iDrive.

NAVIGAČNÝ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigačný systém Professional presvedčí svojím dizajnom aj špičkovým arzenálom funkcií a služieb: Okrem samotnej jednoducho ovládateľnej navigácie, plne integrovanej priamo v BMW, k nemu dostanete aj ovládací systém iDrive s dotykovým ovládačom iDrive Touch Controller. Systém tiež obsahuje hands-free sadu s USB rozhraním, hlasové ovládanie, ako aj rádio BMW Professional s DVD mechanikou a kapacitou 20 GB na pevnom disku, vyhradenou pre audio súbory. V spojení s výbavou ConnectedDrive Services umožňuje funkčnosť systému Real Time Traffic Information (RTTI). Vstavaný 8,8-palcový farebný LCD displej s rozlíšením 1280 x 480 pixelov a funkciou deleného zobrazenia (hlavná a vedľajšia obrazovka) je zárukou optimálnej čitateľnosti a prehľadnosti.

 • iDrive Touch Controller

  Intuitívne ovládanie zabezpečuje iDrive Touch Controller, ktorého dotyková plocha umožňuje vodičovi zadávať napríklad navigačné ciele priamym vpisovaním znakov, písmen aj čísel. Systém sa dá ovládať aj cez tlačidlá priamej voľby, osem favoritných tlačidiel alebo hlasom. Vďaka 3D mapovému zobrazeniu so satelitnými snímkami na mapovom pozadí a fotorealistickým vykreslením vybraných objektov sa navigácia mení na vzrušujúci vizuálny zážitok.

VAROVNÝ SYSTÉM ZMENY JAZDNÉHO PRUHU.

VAROVNÝ SYSTÉM ZMENY JAZDNÉHO PRUHU.

Pri jazde rýchlosťou 20 km/h a viac dokáže radarový Varovný systém zmeny jazdného pruhu odhaliť vozidlá vo vašom mŕtvom uhle alebo blížiace sa rýchlo zozadu vo vedľajšom pruhu. Na ich prítomnosť v kritickej zóne vás upozorní symbol výstražného trojuholníka na vonkajšom spätnom zrkadle. Ak napriek tomu zapnete smerovku s úmyslom preradiť sa, symbol sa rozbliká a volant začne vibrovať.

SPEED LIMIT INFO S INDIKÁCIOU ZÁKAZU PREDBIEHANIA.

SPEED LIMIT INFO S INDIKÁCIOU ZÁKAZU PREDBIEHANIA.

Bezpečnosť na prvom mieste: Speed Limit Info vrátane indikácie zákazu predbiehania zobrazí aktuálne platné obmedzenia rýchlosti, ako aj zóny, kde nie je povolené predbiehanie. Informácia sa zobrazí na info displeji prístrojového panelu. Špeciálna kamera integrovaná vo vnútornom spätnom zrkadle sleduje relevantné dopravné značky. Informácie následne spracuje riadiaca jednotka, spolu s dátami z navigačného systému. Zapojením aj ďalších prvkov vozidla dokáže systém identifikovať aj variabilné obmedzenia, platné napríklad iba v mokrom počasí alebo v konkrétnom čase dňa.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW Selective Beam ešte výraznejšie zvýši komfort a bezpečnosť nočnej jazdy. Poskytne vám výbornú viditeľnosť bez toho, aby oslňoval iných vodičov. Systém odhaľuje ostatných účastníkov premávky a selektívne ich vynechá z oblasti osvetlenej diaľkovými svetlami. V kombinácii s dosahom diaľkových svetiel až do 400 metrov to prináša zníženie rizika a zlepšenie jazdných podmienok.