ŠPORTOVÉ ZVONKU, PRIESTRANNÉ VNÚTRI.

Dizajn BMW radu 3 Touring.

ŠPORTOVÉ ZVONKU, PRIESTRANNÉ VNÚTRI.Dizajn BMW radu 3 Touring.

Nezameniteľná kombinácia dynamiky, elegancie a všestrannosti pasuje BMW radu 3 Touring na najšportovejšieho člena svojej triedy vozidiel. S modernou interpretáciou klasických charakteristík radu 3 sa vozidlo drží dizajnovej tradície značky BMW: dlhá kapota, krátke previsy, dlhý rázvor a dozadu posunutý priestor pre posádku. Takýmto spôsobom pokračuje BMW radu 3 Touring v upevňovaní pozície na čele svojho segmentu.

Zistiť viac

DIZAJN EXTERIÉRU.

Športovo-elegantný exteriér je harmonicky zladený a vyžaruje estetiku aj dynamiku od prvého okamihu, keď na ňom spočinie váš pohľad. Dômyselne tvarované vzduchové vstupy v prednom nástavci s horizontálnymi lištami obsahujú aj hmlové svetlomety a vizuálne rozširujú prednú časť vozidla. Predné dvojité okrúhle svetlomety s integrovanými svetelnými prstencami sú dostupné s LED technológiou.
Nielen predná časť však púta pozornosť. Nápadne tvarovaný zadný nárazník zdobia dve horizontálne línie. Zadné svetlá s technológiou LED sú osadené ďaleko od seba a sú zárukou toho, že BMW radu 3 Touring bezpečne spoznáte aj v noci.
Výbava Luxury Line s metalízou Platinum Silver a 18-palcovými diskami kolies z ľahkej zliatiny je iba jednou z mnohých doplnkových možností na individualizáciu BMW radu 3 Touring, pričom každá z nich podčiarkuje unikátne športový charakter vozidla.

LED SVETELNÝ DIZAJN.

Okrem predných a zadných svetiel BMW radu 3 Touring, štandardne vybavených LED jednotkami, využívajú túto technológiu aj hmlové svetlomety.

 • LED svetlomety

  Všetky funkcie LED svetlometov, vrátane denných svetiel, obrysových svetiel a smeroviek, využívajú technológiu LED. Jednotky tlmených a diaľkových svetiel pozostávajú z desiatich vysokovýkonných LED diód. Svetlomety sú vybavené automatickou reguláciou dosahu, poskytujú vynikajúce osvetlenie cesty pred vozidlom a tým zlepšujú bezpečnosť jazdy v noci a v nepriaznivom počasí.
  Jednotky LED (Light Emitting Diodes, t.j. svetlo emitujúce diódy), charakterizuje ich dlhá životnosť a až o 50 percent nižšia spotreba energie než pri konvenčných žiarovkách. Vďaka tomu tiež pomáhajú znížiť spotrebu paliva a emisie. Navyše, svetlo ktoré produkujú, je farebným spektrom veľmi blízke dennému, takže je veľmi šetrné k ľudskému zraku. Ploché vonkajšie kontúry LED svetlometov zároveň zdôrazňujú športový štýl vozidla.

 • Adaptívne LED svetlomety

  Adaptívne LED svetlomety charakterizuje distribúcia svetla, ktorá sa automaticky prispôsobí rýchlosti jazdy a dynamicky osvetľuje cestu pred sebou. Okrem smeroviek a denných svetiel obsahuje aj funkciu Adaptívnych predných svetlometov s variabilnou distribúciou svetla pre mesto a diaľnicu, odbočovacie svetlá a systém BMW Selective Beam (Asistent diaľkových svetiel proti oslneniu), ktorý automaticky reguluje diaľkové svetlá. To umožňuje systému poskytnúť optimálne osvetlenie vozovky za každých podmienok.
  Pri jazde v tme sa natáčacie jednotky svetlometov postarajú o to, aby vodič videl do zákruty hneď, ako natočí volant. Na zlepšenie viditeľnosti priestoru tesne pred vozidlom sa zapínajú odbočovacie svetlá – len čo vodič zapne smerovku alebo zatočí volantom, dokonca aj keď vozidlo stojí. Adaptívne svetlomety zaručia optimálne osvetlenie cesty a podstatne zvyšujú aktívnu bezpečnosť.
  BMW Selective Beam umožňuje vodičovi nechať pri jazde trvalo zapnuté diaľkové svetlá, pre optimálnu nočnú viditeľnosť. Systém sleduje prítomnosť vozidiel pred vami alebo v protismere a selektívnou reguláciou bráni tomu, aby vaše diaľkové svetlá oslnili ich vodičov.

 • LED hmlové svetlomety

  LED hmlové svetlomety zlepšujú viditeľnosť na kratšiu vzdialenosť pred vozidlom v hmle a pri zrážkach, čím zvyšujú bezpečnosť. Sú typické farbou svojho svetla, ktorá je výrazne podobná dennému. K tomu pridávajú extra dlhú životnosť a nízku spotrebu energie.

  Svojím umiestnením pod hlavnými prednými svetlometmi zároveň LED hmlové svetlomety stanovujú moderný technicky ladený tón už v základe markantného dizajnu prednej časti BMW radu 3.

 • Zadné svetlá s technológiou LED

  Zadné svetlá, využívajúce technológiu LED, pozostávajú z vysokovýkonných LED jednotiek, ktoré tvoria pre BMW typický tvar písmena L. Značková identita vozidla je vďaka tomu jasná aj v noci.
  Rozmerné smerovky a rýchlo reagujúce LED brzdové svetlá takisto zohrávajú dôležitú úlohu pri ďalšom zvyšovaní bezpečnosti BMW radu 3.

PANORAMATICKÁ SKLENENÁ STRECHA.

Panoramatická sklenená strecha poskytuje očarujúci výhľad a vpúšťa do interiéru množstvo svetla, čím mu dodáva atmosféru veľkorysej priestrannosti. Ak je slnko príliš ostré, elektricky ovládaná roletka dokáže strechu rýchlo a jednoducho zatieniť.
Vďaka funkcii nadvihnutia a odsunutia poskytuje Panoramatická sklenená strecha bohaté možnosti vetrania. Ak je otvorená, krycia roletka sa automaticky odsunie dozadu, aby umožnila prúdenie vzduchu. Integrovaný deflektor sa postará o to, aby boli pri otvorenej streche počas jazdy minimálne turbulencie.

DIZAJN INTERIÉRU.

Len čo nastúpite do BMW radu 3 Touring, okamžite si všimnete orientáciu na vodiča a vynikajúcu kvalitu materiálov. Interiér je priestranný, s praktickými odkladacími možnosťami a funkčným, prehľadným prístrojovým panelom. Všade tu vládne elegancia a zároveň dynamika. Množstvo detailov v chróme, ako aj povrchy vo vysokolesklej čiernej farbe podčiarkujú vynikajúcu kvalitu. Kokpit je v typickom BMW štýle orientovaný systematicky na vodiča, čím sa mimoriadne zjednodušuje ovládanie.
Každej jednej ergonomickej výzve čelili konštruktéri a dizajnéri s najvyšším majstrovstvom. Ideálnym príkladom je 8,8-palcový displej systému iDrive, ako súčasť navigačného systému Professional. Táto obrazovka, voľne stojaca nad stredovou konzolou, otvorene vyžaruje prémiovú kvalitu. V stredovej konzole sa nachádzajú dva držiaky na nápoje a keď sú zakryté posuvnou roletkou, poslúžia ako odkladacia plocha. A to sú iba niektoré z množstva detailov v celkovej koncepcii, ktorá dokonalo kombinuje športového ducha a flexibilitu.

VYSOKO KVALITNÉ MATERIÁLY.

Sofistikovaný dizajn a špičková kvalita spracovania interiéru je evidentná hneď na prvý pohľad. Doplnkové športové sedadlá sú k dispozícii napríklad s čalúnením z kože Dakota Saddle Brown. Dokonalo s nimi môžu ladiť napríklad interiérové obkladové lišty Ash Grain s kovovou intarziou a ozdobnými lištami Pearl Chrome, ktoré sa tiahnu pozdĺž všetkých štyroch dverí.

 

Kokpit je obohatený množstvom chrómovaných prvkov, napríklad na klasickom prístrojovom paneli. Obloženie okolo ovládačov klimatizácie a rádia, ako aj okolie výduchov vetrania, je vo vysokolesklom čiernom spracovaní. Súčasťou doplnkového Balíka osvetlenia je ambientné osvetlenie, ktoré štýlovo a decentne naplní interiér kombináciou priamych a nepriamych svetelných zdrojov.

 

Exkluzívne maximum prichádza v podaní kolekcie BMW Individual: Interiérové obkladové lišty z ušľachtilého dreva Ash Grain White alebo rozšírené kožené čalúnenie BMW Individual Merino vo filigránsky zladených farebných odtieňoch ako Cashmere Beige alebo Amaro Brown pridávajú interiéru dotyk sofistikovanosti a dvíhajú jeho kvalitu na najvyššiu úroveň.