MNOŽSTVO PRIESTORU PRE VAŠE NÁPADY.

Komfort a funkčnosť v BMW radu 3 Touring.

MNOŽSTVO PRIESTORU PRE VAŠE NÁPADY.Komfort a funkčnosť v BMW radu 3 Touring.

Každodenné aktivity, víkendové výlety, ale aj veľká letná dovolenka – BMW radu 3 Touring je vždy ideálnym vozidlom s maximálnym komfortom. Jeho priestranný interiér s množstvom odkladacích možností premení každú cestu na pohodový zážitok. Veľkorysý batožinový priestor ponúka okrem objemu aj pozoruhodnú flexibilitu. A celé to zastrešuje inteligentná ochrana posádky, ktorá dáva pocit bezpečia každej osobe na každom sedadle.

Zistiť viac

BEZDOTYKOVÉ OTVÁRANIE VEKA KUFRA.

BEZDOTYKOVÉ OTVÁRANIE VEKA KUFRA.

Po veľkom nákupe sa často stáva, že prídete k vozidlu a s rukami plnými tašiek sa len ťažko hľadajú kľúče po vreckách. To však už patrí do minulosti, vďaka inovatívnemu systému komfortného vstupu, ktorý v kombinácii s automatickým ovládaním veka kufra poskytuje bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru. Stačí, ak máte kľúč pri sebe.

Krátky pohyb nohy pod zadným nárazníkom následne zabezpečí automatické otvorenie: veko kufra sa samo odomkne aj odklopí. Pohyb nohy zaznamenajú senzory umiestnené v zadnom nárazníku v rozličnej výške. Tento inovatívny prvok z ponuky BMW ConnectedDrive výrazne zjednodušuje prístup do batožinového priestoru. Systém je však chránený pred neoprávneným otvorením a reaguje len vtedy, keď zistí prítomnosť správneho kľúča.

ÚLOŽNÁ KONCEPCIA.

Smartfóny, nápoje, menšie predmety – BMW radu 3 Touring má pre všetko pripravené množstvo odkladacích možností. Stredová konzola obsahuje držiaky na dva nápoje a keď ich zakryjete posuvnou roletkou, jej horná plocha sa dá využiť na položenie menších predmetov. Do priestorov v predných dverách sa zmestia fľaše s nápojmi o objeme až do jedného litra.
Doplnkový Balík so zväčšeným počtom odkladacích priestorov ponúka ešte viac úložných možností. Obsahuje odklápaciu schránku na dolnej časti palubnej dosky na strane vodiča, siete na zadnej strane predných operadiel, ako aj dva háky na tašky. Balík obsahuje aj variabilnú batožinovú podlahu, organizér pre rozličné predmety pod ňou a 12V zásuvku vzadu.

FUNKČNOSŤ.

Batožinový priestor BMW radu 3 Touring je dokonalo pripravený na zvládnutie každej prepravnej výzvy, od malých po veľké, od ľahkých po ťažké. Dokonca aj keď zadné operadlo nie je sklopené, máte k dispozícii 495 litrov priestoru. Po jeho úplnom sklopení narastie prepravný objem až na 1500 litrov. Štandardný systém, ktorý umožňuje po sklopení zadného operadla využiť na prepravu batožiny aj zadnú časť kabíny, je vysoko modulárny, vďaka pomeru rozdelenia operadla 40:20:40. Stredný segment operadla a segment na strane predného spolujazdca sa dajú sklopiť samostatne. Segment za vodičom sa sklápa spolu so stredným segmentom. Táto vysoká miera variability BMW radu 3 Touring umožňuje aj bezpečnú prepravu dlhých predmetov (napríklad vakov na lyže a snowboardy) cez sklopený stredný segment operadla, pričom vzadu stále ostane dosť miesta pre pohodlné sedenie dvoch pasažierov. BMW radu 3 Touring je zároveň jediným vozidlom svojej triedy so samostatne otvárateľnou sklenenou časťou veka kufra, pre pohodlné ukladanie menších predmetov.

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ.

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ.

Každé vozidlo BMW je vybavené balíkom inteligentných bezpečnostných systémov, zameraných na zmiernenie následkov nehody – a pre ten príjemný pocit, že nad vami niekto drží ochrannú ruku. Robustné nosné štruktúry a inteligentné využitie špeciálnej vysokopevnostnej ocele zaručí maximálnu možnú pevnosť ochranného sektora pre posádku, pri udržaní hmotnosti vozidla na minime.
Ak už sa stane kolízia, jej energia sa presmeruje mimo priestoru pre posádku do komponentov ako je podlaha, bočné rámy, čelné a zadné deformačné zóny, ako aj strecha. Pri bočnom náraze chránia posádku výstuže v B-stĺpikoch, bočných prahoch, vysoko pevné ochranné prvky vo dverách a priečne nosníky sedadiel.
Na prednej časti vozidla sa nachádza množstvo prvkov na ochranu chodcov. Medzi nárazník a kryt nárazníka je vsadený špeciálny tlmič, ktorý znižuje riziko zranenia pri náraze do nôh. Okrem toho je predná kapota vybavená deformačnými zónami, ktoré absorbujú energiu nárazu.