TRIEDA SAMA OSEBE. V KAŽDEJ VÝKONOVEJ TRIEDE.

Motory BMW TwinPower Turbo v BMW radu 3 Touring.

Najmodernejšia technológia vstrekovania, plne variabilný manažment ventilov a najnovšia generácia turbodúchadiel: Všetky benzínové aj naftové motory z rodiny BMW EfficientDynamics disponujú obdivuhodnou silou, pri úžasne nízkej spotrebe a emisiách. Obzvlášť dynamický: špičkový model BMW 340i Touring. Mimoriadne šetrné v oblasti spotreby aj emisií: BMW 320d Touring EfficientDynamics Edition.

BENZÍNOVÉ MOTORY BMW TWINPOWER TURBO.

Úsporné benzínové motory BMW TwinPower Turbo najnovšej generácie charakterizuje temperamentný nástup ťahu a excelentné reakcie už od nízkych otáčok. Zároveň sú efektívnejšie, s nižšími emisiami aj spotrebou, ale vyšším výkonom, než mali ich predchodcovia. Tieto inovatívne motory kombinujú najnovšiu technológiu vstrekovania paliva a plne variabilného manažmentu ventilov vrátane systému Double-VANOS so špičkovými systémami prepĺňania turbodúchadlom, vďaka čomu predstavujú dôležitý míľnik vo vývojovej stratégii BMW EfficientDynamics. Výsledkom sú pozoruhodne efektívne pohonné jednotky, ktoré potvrdzujú kompetenciu BMW v oblasti motorov. Radový benzínový 6-valec BMW TwinPower Turbo je viacnásobným držiteľom ocenenia Medzinárodný motor roka a získal celosvetové uznanie za svoju dynamiku, extrémne kultivovaný chod a pozoruhodnú efektivitu. Motory z palety BMW EfficientDynamics sú postavené na technologickej koncepcii, ktorá potvrdila svoju úspešnosť a aplikuje sa takmer vo všetkých benzínových agregátoch.

NAFTOVÉ MOTORY BMW TWINPOWER TURBO.

Nová generácia naftových motorov BMW TwinPower Turbo je potvrdením dôsledného uplatňovania filozofie BMW EfficientDynamics, pri kombinovaní špičkových výkonových a dynamických parametrov s nízkou spotrebou paliva. Naftové motory sú typické svojimi excelentnými reakciami a agilným priebehom výkonu vo všetkých pásmach otáčok, ako aj svojou nízkou spotrebou. Vynikajú efektivitou aj dynamikou, produkujú veľmi nízke emisie a disponujú nízkymi trecími stratami, s cieľom zaručiť maximálnu radosť z jazdy. Nové naftové motory v palete BMW EfficientDynamics majú ľahkú hliníkovú konštrukciu a jedno, dve alebo tri turbodúchadlá s variabilnou geometriou turbíny. Zároveň sú vybavené najnovšou generáciou priameho vstrekovania common-rail, ktoré optimalizuje proces spaľovania pre ešte výraznejšie zníženie spotreby paliva aj emisií CO2.