OHROMENIE+

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 4 Coupé.

OHROMENIE+

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 4 Coupé.

OHROMENIE+Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 4 Coupé.

Športovosť BMW radu 4 Coupé je zjavná už na prvý pohľad. A to ešte počkajte na dynamiku v okamihu, keď prvýkrát stlačíte akcelerátor. K dispozícii má výber vysokovýkonných motorov a pohon buď zadných, alebo všetkých štyroch kolies, s dokonalým rozložením hmotnosti na nápravy. Každé preradenie je potešením. V každej zákrute sa budete tešiť na ďalšiu. A každý kilometer dostane prívlastok fascinujúci.

BMW 440i Coupé(1):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,4–7,7
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 172–179

Zistiť viac

ČISTÁ DYNAMIKA.

Oduševnená športovosť a dokonalá dynamika. S doplnkovým Adaptívnym M podvozkom, variabilným športovým riadením a 8-stupňovou prevodovkou Steptronic dokáže BMW radu 4 Coupé preniesť svoju silu na cestu s obdivuhodnou efektivitou. Zažite neobmedzenú radosť z jazdy v BMW radu 4 Coupé.

SILNÉ MOTORY.

Radový benzínový 6-valec BMW TwinPower Turbo.

Suverénna sila, zamatovo hladký chod a emotívny zvuk sú typickými črtami 3,0-litrového radového benzínového 6-valca BMW TwinPower Turbo z najnovšej generácie motorov BMW EfficientDynamics. Vďaka technológiám Double-VANOS, Valvetronic, High Precision Injection a turbodúchadlu TwinScroll generuje výkon až 240 kW (326 k), v kombinovanom režime však spotrebuje iba 7,4 až 7,9 l/100 km.
Zistiť viac

Benzínový 4-valec BMW TwinPower Turbo.

Najnovšia generácia 2,0-litrového benzínového 4-valca BMW TwinPower Turbo je zárukou maximálnej radosti z jazdy. Presvedčí svojím agilným priebehom ťahu, ako aj vynikajúcimi reakciami už od nízkych otáčok, pričom má zároveň skromnú spotrebu a nízke emisie.
Zistiť viac

Radový naftový 6-valec BMW TwinPower Turbo.

Nová generácia 3,0-litrového radového naftového 6-valca BMW TwinPower Turbo ponúka pozoruhodný priebeh ťahu v kombinácii s exemplárnymi hodnotami spotreby, čo je výsledkom vysoko inovatívnych technológií, ako je napríklad turbodúchadlo s variabilnou geometriou alebo priame vstrekovanie common-rail. Rozličné varianty motora vyvinú výkon od 190 kW (258 k) do 230 kW (313 k) a krútiaci moment od 560 do 630 Nm.
Zistiť viac

Naftový 4-valec BMW TwinPower Turbo.

Naftový 2,0-litrový 4-valec z najnovšej generácie sa predvedie agilným priebehom výkonu, ako aj vynikajúcimi reakciami už od nízkeho pásma otáčok. Prepĺňanie turbodúchadlom s variabilnou geometriou a priame vstrekovanie common-rail sa postarajú o to, aby mal motor výnimočne nízku spotrebu paliva a produkoval extrémne málo emisií.
Zistiť viac

8-STUPŇOVÁ PREVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

Doplnková 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic Sport zaručí maximálnu dynamiku, efektivitu aj komfort jazdy. Krátke časy preraďovania zlepšujú akceleráciu, pričom malé intervaly otáčok pri zmene prevodov robia radenie mimoriadne plynulým. Zároveň pracuje motor vždy v optimálnom pásme otáčok z hľadiska efektivity aj hlučnosti. Najvyšší ôsmy prevod pri rýchlej jazde znižuje otáčky, a tým pádom pomáha redukovať spotrebu paliva aj emisie CO2.

ŠPORTOVÉ JAZDNÉ VLASTNOSTI.

Zmena charakteru na povel tlačidla? Presne to ponúka BMW radu 4 Coupé prostredníctvom Ovládača jazdného zážitku. Voľbou režimu SPORT alebo doplnkového SPORT+ aktivuje tuhšie nastavenie tlmičov, teda priamejšie reakcie vozidla a spontánnejšie odozvy motora. Tento mód je ideálny pre agilnejší handling počas dynamickej jazdy. Obzvlášť zjavné je to v kombinácii s doplnkovým Adaptívnym M podvozkom, ktorý sa elektronickou reguláciou prispôsobí jazdnému štýlu a podmienkam na ceste.

 • Rozloženie hmotnosti na nápravy 50:50

  Ideálny pomer rozloženia hmotnosti na nápravy 50:50 pomáha dosiahnuť vysokú smerovú stabilitu, agilný handling a presné reakcie riadenia. Ďalšie zlepšenie jazdných vlastností prinášajú aj krátke previsy a nízke ťažisko.

 • Adaptívny M podvozok

  Adaptívny M podvozok sa elektronicky kedykoľvek dokáže prispôsobiť situácii na ceste a jazdným podmienkami. K tomu má vodič možnosť ovplyvniť ho cez Ovládač jazdného zážitku – voľbou jazdného režimu od komfortného, až po extrémne športový, s podstatne agilnejším handlingom.

 • Variabilné športové riadenie

  Variabilné športové riadenie so systémom Servotronic sa postará o agilné reakcie na povely volantom a minimalizáciu námahy, potrebnú na jeho točenie. Prevodový pomer riadenia sa mení v závislosti od miery natočenia volantu. Takto sa zlepšuje handling pri dynamickejšej jazde a znižuje sa námaha, potrebná na ovládanie riadenia pri parkovaní a odbočovaní. Súčasťou doplnkového balíka je aj jazdný režim SPORT+.

DYNAMIKA MODELOVEJ RODINY BMW RADU 4.

DYNAMIKA MODELOVEJ RODINY BMW RADU 4.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižšia spotreba, viac radosti z jazdy: To je BMW EfficientDynamics. Zahŕňa širokú oblasť rozličných technológií, ktoré ovplyvňujú pohonný systém, manažment energie a celkovú koncepciu vozidla. Výsledkom je efektívnejšie využitie paliva a redukované emisie CO2, zároveň však viac dynamiky a zábavy počas jazdy. BMW EfficientDynamics je štandardnou výbavou každého BMW – a samozrejme aj BMW radu 4 Coupé.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

  (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

  Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

  Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

  Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html.