BMW radu 4 Gran Coupé

BMW RADU 4 GRAN COUPÉ.

Detaily, výbavy a technické údaje.

BMW RADU 4 GRAN COUPÉ.Detaily, výbavy a technické údaje.

ČISTÁ RÔZNORODOSŤ.

Modely a výbavy BMW radu 4 Gran Coupé.

Model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte športovejší charakter. Okrem vylepšenia vzhľadu množstvom detailov v exteriéri a interiéri zaručuje model M Sport ešte väčšiu radosť z jazdy. Napríklad M športový podvozok a M aerodynamický balík výrazne zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti.

BMW radu 4 Gran Coupé, model M Sport

Model M Sport dodáva vozidlu ešte športovejší charakter. Okrem vylepšenia vzhľadu množstvom detailov v exteriéri a interiéri zaručuje model M Sport ešte väčšiu radosť z jazdy. Napríklad M športový podvozok a M aerodynamický balík výrazne zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti.

Model Luxury Line

Model Luxury line ukazuje vozidlo z jeho elegantnej stránky. Dizajnérske prvky z lesklého chromú dodávajú exteriéru exkluzívny pôvab. Štýlový dojem pokračuje aj v interiéri. Luxusný charakter dotvára prvotriedne kožené čalúnenie a hodnotné interiérové lišty.

BMW radu 4 Gran Coupé, model Luxury Line

Model Luxury line ukazuje vozidlo z jeho elegantnej stránky. Dizajnérske prvky z lesklého chromú dodávajú exteriéru exkluzívny pôvab. Štýlový dojem pokračuje aj v interiéri. Luxusný charakter dotvára prvotriedne kožené čalúnenie a hodnotné interiérové lišty.

Model Sport Line

Model Sport Line robí vozidlo ešte dynamickejším. Markantný exteriér a interiérové detaily v čiernom vysokolesklom vyhotovení zabezpečujú mimoriadne športový vzhľad. Športové sedadlá vodiča a spolujazdca ponúkajú optimálne držanie tela.

BMW radu 4 Gran Coupé, model Sport Line

Model Sport Line robí vozidlo ešte dynamickejším. Markantný exteriér a interiérové detaily v čiernom vysokolesklom vyhotovení zabezpečujú mimoriadne športový vzhľad. Športové sedadlá vodiča a spolujazdca ponúkajú optimálne držanie tela.

VÝKONNÉ MOTORY.

Motory BMW radu 4 Gran Coupé.

BMW radu 4 Gran Coupé, radový 6-valcový benzínový motor

BMW TwinPower Turbo radový 6-valcový benzínový motor.

Dominantný výkon, zamatový chod a strhujúci zvuk, sú charakteristické znaky radového 6-valcového benzínového motora BMW TwinPower Turbo z najnovšej generácie motorov BMW EfficientDynamics. So systémom Double-VANOS, Valvetronic, s vysokotlakovým vstrekovaním a turbodúchadlom TwinScroll generuje výkon 240 kW (326 k) a má priemernú kombinovanú spotrebu paliva 8,0 až 7,2 litrov na 100 km.

Zistiť viac
BMW radu 4 Gran Coupé, 4-valcový benzínový motor

BMW TwinPower Turbo 4-valcový benzínový motor.

Najnovšia generácia 2,0-litrového 4-valcového benzínového motora BMW TwinPower Turbo garantuje maximálnu radosť z jazdy. Vyznačuje sa agilným nástupom výkonu a vynikajúcimi reakciami aj pri nízkych otáčkach a súčasne vyniká mimoriadne nízkou spotrebou paliva a nízkymi hodnotami emisií.

Zistiť viac
BMW radu 4 Gran Coupé, 6-valcový naftový motor

BMW TwinPower Turbo radový 6-valcový naftový motor.

BMW TwinPower Turbo radový 6-valcový naftový motor najnovšej generácie poskytuje vďaka najmodernejším technológiám, ako napríklad turbodúchadlo s variabilnou geometriou lopatiek a priame vstrekovanie paliva common rail, mimoriadne pôsobivý výkon. Motor je naladený na výkon 190 kW (258 k) a 230 kW (313 k) a dodáva maximálny krútiaci moment 560 a 630 Nm.

Zistiť viac
BMW radu 4 Gran Coupé, 4-valcový naftový motor

BMW TwinPower Turbo 4-cylinder diesel engine.

BMW TwinPower Turbo 2,0-litrové 4-valcové naftové motory najnovšej generácie ponúkajú temperamentný výkon a spontánne reakcie už v nízkych otáčkach. Turbodúchadlo s variabilnou geometriou lopatiek a priamym vstrekovaním paliva common rail zabezpečuje mimoriadne nízku spotrebu paliva a nízku hladinu emisií týchto motorov.

Zistiť viac

PÔSOBIVÁ DYNAMIKA.

Dynamika jazdy a účinnosť BMW radu 4 Gran Coupé.

BMW radu 4 Gran Coupé od prvého momentu jasne prezentuje svoje ambície: Vzrušujúci športový charakter, precízna ovládateľnosť a optimálny komfort jazdy zabezpečujú vodičovi nezabudnuteľný zážitok z jazdy – s perfektnou priľnavosťou a správaním pri prejazde zákrut. V kombinácii s inteligentnou odľahčenou konštrukciou je výsledkom vysoká miera dynamiky a agility tohto elegantného štvordverového modelu.
BMW radu 4 Gran Coupé
BMW radu 4 Gran Coupé, prevodovka Steptronic Sport

Prevodovka Steptronic Sport.

Automatická 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport neumožňuje len automatické radenie prevodových stupňov, ale aj manuálne radenie prevodových stupňov pomocou radiacej páky alebo pádiel pod volantom. Možné je všetko, od pohodlného kĺzania po mimoriadne dynamickú jazdu s aktivovanou funkciou Launch Control. V režime SPORT+ je radenie prevodových stupňov naladené pre maximálny výkon.
BMW radu 4 Gran Coupé, rozloženie hmotnosti na jednotlivé nápravy 50:50

Rozloženie hmotnosti na jednotlivé nápravy 50:50.

Ideálne rozloženie hmotnosti na jednotlivé nápravy v pomere 50:50 pomáha pri dosahovaní vynikajúcej smerovej stability, agilných jazdných vlastností a precíznej odozvy na povely riadenia. A súčasne nízko umiestnené ťažisko a krátke previsy karosérie ešte viac zlepšujú jazdné vlastnosti.
BMW radu 4 Gran Coupé, adaptívny M podvozok

Adaptívny M podvozok.

Adaptívny M podvozok sa dá kedykoľvek elektronicky nastaviť a prispôsobiť podmienkam vozovky a jazdným podmienkam. Okrem toho môže vodič nastaviť charakteristiku podvozku ovládačom jazdných režimov na práve uprednostňovaný jazdný štýl – od komfortného až po mimoriadne športový s výrazne agilnou ovládateľnosťou.
BMW radu 4 Gran Coupé, variabilné športové riadenie

Variabilné športové riadenie.

Variabilne športové riadenie Servotronic sa stará o presné a agilné reakcie počas jazdy už pri minimálnom otočení volantu. Reaguje na natočenie volantu rozdielnymi pomermi riadenia. Pritom zlepšuje manévrovateľnosť pri športovej jazde a redukuje pohyby volantu pri parkovaní a odbočovaní. Zvoliteľný režim SPORT+ je ďalšou funkciou tohto balíka.
BMW radu 4 Gran Coupé, ovládač režimu jazdy

Ovládač režimu jazdy.

Ovládač režimu jazdy ponúka vodičovi na výber štandardný režim COMFORT, úspornejší režim ECO PRO a režimy SPORT a SPORT+ pre ešte dynamickejšiu jazdu. Režim ECO PRO mení charakteristiku plynového pedálu, prevodovky Steptronic a nastavení vykurovania/klimatizácie, aby bola jazda čo najúspornejšia.
BMW radu 4 Gran Coupé, automatická funkcia Štart/Stop

Automatická funkcia Štart/Stop.

Automatická funkcia Štart/Stop vypína motor, keď sa vozidlo dočasne zastaví (napr. na semaforoch alebo v dopravnej zápche), čo znižuje celkovú spotrebu paliva. Keď vodič stlačí pedál spojky (manuálna prevodovka) alebo uvoľní brzdový pedál (prevodovka Steptronic), motor sa automaticky opäť naštartuje v zlomku sekundy.

KONEKTIVITA A ASISTENČNÉ SYSTÉMY VODIČA.

Konektivita a asistenčné systémy vodiča v BMW radu 4 Gran Coupé.

Vynikajúcu konektivitu v BMW radu 4 Gran Coupé si môžete užívať vďaka viacerým inovatívnym technológiám, počnúc navigačnými a zábavnými funkciami a končiac používaním aplikácií z vášho smartfónu. To všetko zaručuje, že do cieľa dorazíte ešte komfortnejšie a bezpečnejšie.
BMW radu 4 Gran Coupé
BMW radu 4 Gran Coupé, príprava pre Apple CarPlay®

Apple CarPlay® príprava.

Prečo by ste sa mali vo svojom BMW vzdať funkcií vášho zariadenia iPhone, keď ich môžete využívať ako zvyčajne? Príprava pre Apple CarPlay® vám poskytne diaľkový prístup k telefonovaniu, ako aj k aplikáciám ako iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify a Apple Music. Zároveň môžete použiť aj tlačidlo hlasového ovládania na volante, pre aktiváciu Siri, hlasového asistenta Apple.
BMW radu 4 Gran Coupé, telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním

Telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním.

Telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním zahŕňa nabíjaciu zónu s bezkáblovou nabíjacou funkciou a s prídavnými USB pripojeniami. Strešná anténa sa stará o lepší mobilný signál. Cez Bluetooth sa dajú súčasne pripojiť dva mobilné telefóny a jeden audio prehrávač. Súčasťou je aj: Bluetooth Office a príprava pre WLAN Hotspot.
BMW radu 4 Gran Coupé, navigačný systém Professional

Navigačný systém Professional.

Navigačný systém Professional, vrátane USB rozhrania, 0.0 LCD farebného displeja a rádia BMW Professional s DVD prehrávačom, poskytuje trojrozmerné zobrazenie mapy a 20 GB pamäte. Systém sa ovláda veľmi intuitívne prostredníctvom ovládača iDrive Touch Controller alebo prostredníctvom dotykovej obrazovky. Aktualizácie mapových údajov sú bezplatné počas troch rokov.
BMW radu 4 Gran Coupé, BMW Head-Up displej

BMW Head-Up displej.

Farebný BMW Head-Up displej zobrazuje informácie relevantné pre jazdu priamo do zorného poľa vodiča, vďaka čomu sa môže plne sústrediť na jazdu. Displej zobrazuje informácie ako aktuálna rýchlosť, navigačné pokyny, informácie o značkách s maximálnou povolenou rýchlosťou a značkách zákazu predbiehania a taktiež telefónny zoznam a zoznam multimédií.
BMW radu 4 Gran Coupé, multifunkčný prístrojový panel

Multifunkčný prístrojový panel.

Multifunkčný prístrojový panel s technológiou Black-Panel a uhlopriečkou obrazovky 00,00 ponúka pôsobivé vizuálne zobrazenie zážitku z jazdy. Na prístrojovom paneli sa dajú zobraziť tri rôzne režimy a ich špecifické zobrazenie, ktoré je vždy farebne a graficky prispôsobené: ECO PRO, COMFORT a SPORT.

TECHNICKÉ ÚDAJE.

Zvoľte si model
No technical data available.

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • BMW 440i Gran Coupé:
    Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,2–8,7
    Emisie CO2 v g/km (kombinované): 186–199

    Naftové motory sú dostupné do 09/2020

    Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.