Stage

HRDINSKY DYNAMICKÉ.

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 5 Sedan.

HRDINSKY DYNAMICKÉ.

Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 5 Sedan.

HRDINSKY DYNAMICKÉ.Jazdná dynamika a efektivita BMW radu 5 Sedan.

V oblasti dynamiky BMW radu 5 posúva hranice. Jeho výkonné motory prenášajú na cestu svoju športovú stránku tým najúžasnejším spôsobom.Nie je to však sila bez rozumu. BMW radu 5 vďaka pokrokovým futuristickým technológiám dokáže hrdinským spôsobom svoju dynamiku produkovať s maximálnou efektivitou.

BMW 540i Sedan:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,5–6,9
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 149–159

Read more

OVLÁDAČ JAZDNÉHO ZÁŽITKU S REŽIMOM ADAPTIVE.

Ovládač jazdného zážitku ponúka vodičovi možnosť voľby medzi štandardným jazdným režimom COMFORT, na efektivitu orientovaným režimom ECO PRO a dynamicky zameraným režimom SPORT. Nový interaktívny režim ADAPTIVE plynulo prispôsobuje Dynamické riadenie tlmičov, prevodovku Steptronic aj riadenie aktuálnej jazdnej situácii.

Read more

ZLEPŠENIE AKO CIEĽ VÝVOJA.

ZLEPŠENIE AKO CIEĽ VÝVOJA.

BMW radu 5 sa neuspokojí s priemernosťou. Je preto logické, že má ambície stať sa absolútnym šampiónom svojej triedy v oblasti akcelerácie aj emisií CO2. Okrem iného pomocou prvýkrát použitej funkcie Intelligent Auto Start Stop, ktorá vypne motor iba vtedy, ak existuje predpoklad zastavenia vozidla na určitý čas.

Read more

BMW 520D EFFICIENTDYNAMICS EDITION.

BMW 520d EfficientDynamics Edition s 2,0-litrovým naftovým 4-valcom BMW TwinPower Turbo kombinuje maximálnu efektivitu s výbornou jazdnou dynamikou. Pri výkone 140 kW (190 k) zrýchli vozidlo na 100 km/h za 7,5 sekundy.*

* Tieto hodnoty sú predbežné a ešte neboli oficiálne potvrdené. Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 ešte nie sú k dispozícii.

ZNÍŽIŤ HMOTNOSŤ. ZVÝŠIŤ DYNAMIKU.

ZNÍŽIŤ HMOTNOSŤ. ZVÝŠIŤ DYNAMIKU.

Vďaka vyššiemu podielu odľahčených materiálov ako hliník alebo ultra moderné horčíkové zliatiny, prináša BMW radu 5 siedmej generácie zníženie hmotnosti až do 100 kg oproti predchodcovi. Inteligentná odľahčená konštrukcia zároveň zlepšuje rovnováhu hmotnostného zaťaženia náprav a znižuje ťažisko vozidla. Výsledkom sú vysoko dynamické jazdné vlastnosti.

Read more

USMERNIŤ PRÚDENIE. ZVÝŠIŤ AGILITU.

USMERNIŤ PRÚDENIE. ZVÝŠIŤ AGILITU.

Balík opatrení BMW EfficientDynamics je na BMW radu 5 viditeľný aj na takej dizajnovej ikone, akou sú obličky dvojitej mriežky chladiča. Pri nízkej potrebe chladiaceho vzduchu systém Active Air Stream zatvorí klapku v obličkách, čo prispeje k zníženiu koeficientu aerodynamického odporu cx až na 0,22 – a to je hodnota, v tejto triede unikátna.

Read more

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižšia spotreba paliva, viac radosti z jazdy: BMW EfficientDynamics predstavuje stratégiu na minimalizáciu spotreby aj emisií CO2, zároveň však na zvýšenie jazdnej dynamiky a pôžitkov. Jej funkčný balík obsahuje systémy pohonu, manažment energie a celkovú koncepciu vozidla.

Read more

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe elektrickej energie závisia od použitého rozmeru diskov kolies a pneumatík. Hodnoty spotreby boli stanovené v súlade s jazdným cyklom ECE.

    Dojazd závisí od množstva faktorov, predovšetkým od osobného vodičského štýlu, zvolenej trasy, počasia, použitia kúrenia/klimatizácie alebo predklimatizácie.

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice "'New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland.