ATLETICKÉ. DYNAMICKÉ. EFEKTÍVNE.

Jazdné charakteristiky BMW radu 5 Touring.

ATLETICKÉ. DYNAMICKÉ. EFEKTÍVNE.

Jazdné charakteristiky BMW radu 5 Touring.

ATLETICKÉ. DYNAMICKÉ. EFEKTÍVNE.Jazdné charakteristiky BMW radu 5 Touring.

V dokonalej kondícii a na vysokej technickej úrovni – BMW radu 5 Touring už dnes oslavuje radosť z jazdy v budúcnosti. Koncentrovaná sila jeho motorov a inovatívna ľahká konštrukcia sa spájajú s aerodynamickou efektivitou a inteligentnou technológiou do pohonnej sústavy, ktorá nepozná súpera.

Zistiť viac

OVLÁDAČ JAZDNÉHO ZÁŽITKU S REŽIMOM ADAPTIVE.

OVLÁDAČ JAZDNÉHO ZÁŽITKU S REŽIMOM ADAPTIVE.

Ovládač jazdného zážitku ponúka vodičovi možnosť voľby medzi štandardným jazdným režimom COMFORT, na efektivitu orientovaným režimom ECO PRO a dynamicky zameraným režimom SPORT. Nový interaktívny režim ADAPTIVE plynulo prispôsobuje Adaptívny podvozok, prevodovku Steptronic aj riadenie aktuálnej jazdnej situácii.

Zistiť viac

ZLEPŠENIE AKO CIEĽ VÝVOJA.

ZLEPŠENIE AKO CIEĽ VÝVOJA.

BMW radu 5 Touring sa neuspokojí s priemernosťou. Je preto logické, že má ambície stať sa absolútnym šampiónom svojej triedy v oblasti akcelerácie aj emisií CO2. Okrem iného pomocou prvýkrát použitej funkcie Intelligent Auto Start Stop, ktorá vypne motor iba vtedy, ak existuje predpoklad zastavenia vozidla na určitý čas.

Zistiť viac

ZNÍŽIŤ HMOTNOSŤ. ZVÝŠIŤ DYNAMIKU.

ZNÍŽIŤ HMOTNOSŤ. ZVÝŠIŤ DYNAMIKU.

Vďaka vyššiemu podielu odľahčených materiálov ako hliník alebo ultra moderné horčíkové zliatiny, prináša BMW radu 5 Touring piatej generácie zníženie hmotnosti až do 100 kg oproti predchodcovi. Inteligentná odľahčená konštrukcia zároveň zlepšuje rovnováhu hmotnostného zaťaženia náprav a znižuje ťažisko vozidla. Výsledkom sú vysoko dynamické jazdné vlastnosti.

Zistiť viac

USMERNIŤ PRÚDENIE. ZVÝŠIŤ AGILITU.

USMERNIŤ PRÚDENIE. ZVÝŠIŤ AGILITU.

Balík opatrení BMW EfficientDynamics je na BMW radu 5 Touring viditeľný aj na takej dizajnovej ikone, akou sú obličky dvojitej mriežky chladiča. Pri nízkej potrebe chladiaceho vzduchu systém Active Air Stream zatvorí klapku v obličkách, čo prispeje k zníženiu koeficientu aerodynamického odporu na hodnoty, unikátne v tejto triede.

Zistiť viac

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižšia spotreba paliva, viac radosti z jazdy: BMW EfficientDynamics predstavuje stratégiu na minimalizáciu spotreby aj emisií CO2, zároveň však na zvýšenie jazdnej dynamiky a pôžitkov. Jej funkčný balík obsahuje systémy pohonu, manažment energie a celkovú koncepciu vozidla.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

  • Tu uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 boli stanovené na základe smernice EC 715/2007, vo verzii platnej k termínu schválenia vozidla. Hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so štandardnou výbavou vo verzii, vyrobenej pre trh v Nemecku. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje doplnkovú výbavu a rozličné rozmery diskov kolies a pneumatík.

    (1) Tieto hodnoty platili do 15.4.2018. Prosím overte si dostupnosť u vášho predajcu BMW.

    Hodnoty vozidiel označených indexom (3) už vychádzajú z novej smernice WLTP, sú však prevedené späť do hodnôt ekvivalentných pre normu NEDC, aby bolo možné porovnanie medzi vozidlami. [S ohľadom na tieto vozidlá, pre dane z vozidiel alebo iné poplatky, súvisiace (okrem iného aj) s emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu od tu uvedených líšiť, v závislosti od zákonov na jednotlivých národných trhoch.]

    Hodnoty efektivity CO2 boli stanovené podľa smernice EC 1999/94 a podľa smernice Pkw-EnVKV a vychádzajú z hodnôt spotreby paliva a emisií CO2, stanovených podľa testovacieho cyklu NEDC.

    Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, elektrickej energie a oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate zo smernice „New Passenger Vehicle Fuel and Energy Consumption and CO2 Emission Guidelines ", dostupnej bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese "DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Deutschland alebo na adrese https://www.dat.de/co2.