BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 Sophisto Grey bočný pohľad

THE 5

BMW RADU 5 TOURING: MODELY A VÝBAVA

Nakonfigurujte si BMW radu 5 Touring presne podľa svojich osobných preferencií. Vyberte si aj z bohatého arzenálu atraktívnych dizajnových detailov, motorov, prvkov jazdnej dynamiky, asistenčných systémov vodiča a digitálnych služieb.

Zistiť viac
THE 5BMW RADU 5 TOURING: MODELY A VÝBAVA

MODELY A VÝBAVA.

BMW radu 5 Touring

Už v základnej verzii výbavy inšpiruje BMW radu 5 Touring svojou všestrannosťou a bohatým arzenálom funkčných prvkov na zvýšenie komfortu aj bezpečnosti.

BMW radu 5 Touring G31 2020 základná výbava Sophisto Grey

Už v základnej verzii výbavy inšpiruje BMW radu 5 Touring svojou všestrannosťou a bohatým arzenálom funkčných prvkov na zvýšenie komfortu aj bezpečnosti.

Luxury Line

Luxury Line zvýrazní elegantnú stránku vozidla. Elegantné dizajnové prvky z vysokolesklého chrómu dodajú exteriéru exkluzívny vzhľad. Štýlový dojem je prítomný aj v interiéri. Tu sú základom luxusu prvotriedne kožené čalúnenie a vysoko kvalitné interiérové lišty.

BMW radu 5 Touring 530i G31 2020 Luxury Line Mineral White

Luxury Line zvýrazní elegantnú stránku vozidla. Elegantné dizajnové prvky z vysokolesklého chrómu dodajú exteriéru exkluzívny vzhľad. Štýlový dojem je prítomný aj v interiéri. Tu sú základom luxusu prvotriedne kožené čalúnenie a vysoko kvalitné interiérové lišty.

M Sport balík

M Sport balík dodáva vozidlu ešte viac športovosti. Okrem ostrejšieho vzhľadu exteriéru aj interiéru garantuje M Sport balík aj intenzívnejšiu radosť z jazdy. Napríklad M Sport podvozok a M aerodynamický balík citeľne optimalizujú jazdnú dynamiku.

BMW radu 5 Touring 530e G31 2020 M Sport balík Tansanite Blue II

M Sport balík dodáva vozidlu ešte viac športovosti. Okrem ostrejšieho vzhľadu exteriéru aj interiéru garantuje M Sport balík aj intenzívnejšiu radosť z jazdy. Napríklad M Sport podvozok a M aerodynamický balík citeľne optimalizujú jazdnú dynamiku.

BMW 530e TOURING.

Inovatívny a efektívny plug-in hybrid BMW radu 5 Touring.

Extrémne pokrokové a maximálne funkčné. Prvé plug-in hybridné BMW radu 5 Touring inšpiruje kombináciou výkonného benzínového agregátu, vysokonapäťovej batérie a elektrického motora technológie BMW eDrive, ktorá poskytuje obdivuhodnú dynamiku, zároveň však zníženie spotreby paliva a redukovanie emisií CO2. Charging Assistant a inteligentný manažment energie od BMW ConnectedDrive vás podporia pri procese nabíjania a znižovaní spotreby energie. Okrem toho garantuje BMW Connected Charging ďalšie benefity pre vodiča tohto efektívneho prémiového kombi.

BMW 530e plug-in hybrid G31 motor

BMW 530e.

Inovatívny plug-in hybridný pohon kombinuje účinný spaľovací motor s výkonným elektromotorom. Takto dosiahnutý, mimoriadne vysoký systémový výkon, vám ponúka komfort spaľovacieho pohonu a súčasne možnosť jazdy bez lokálnych emisií.
Inteligentný manažment energie BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

Inteligentný manažment energie.

Inteligentný manažment energie je jedným z centrálnych atribútov koncepcie BMW eDrive. Tento systém koordinuje interakciu medzi konvenčnými pohonnými komponentmi BMW a elektrickým motorom, s cieľom skombinovať najvyššiu efektivitu, maximálnu jazdnú dynamiku a predĺženie dojazdu.
BMW Charging BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

BMW Charging.

Služba BMW Charging umožňuje vodičom elektrických vozidiel ľahko a pohodlne nájsť, používať a platiť za verejné nabíjacie stanice v tuzemsku i v zahraničí. Nabíjacie stanice neustále rastúcej siete sa zobrazia v navigačnom systéme, cez aplikáciu alebo online na webstránke.
BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 predobočný pohľad jazdný v eDrive zóne na moste

eDrive Zones.

BMW sa odhodláva s každým novým dňom priblížiť mobilitu zajtrajška o ďalší krok. Inovatívne digitálne služby ako napríklad eDrive Zones alebo bonusová schéma BMW Points, s dostupnosťou od roku 2020, sú dôkazom našej snahy vytvárať inovatívne cesty. Vďaka tomu dokážeme vyťažiť ešte viac z každého jedného metra vašej efektívnej jazdy.
Connected Charging BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

BMW Maps – Connected Charging.

Služby Connected Charging vám umožnia maximálne využiť to najlepšie z vášho plug-in hybridného modelu. Len čo si začnete plánovať jazdu, systém vás neomylne nasmeruje na najbližšiu verejnú nabíjaciu stanicu na vašej trase a vopred vás informuje napríklad o jej dostupnosti a ponúkaných nabíjacích prúdoch.

E-MOBILITA.

Ak sa chcete dozvedieť viac o priekopníckej koncepcii elektromobility BMW, spolu s podrobnosťami o vašich osobných benefitoch a možnostiach, ste tu na správnom mieste. Tu nájdete informácie na tému elektromobility, plug-in hybridov, BMW i, nabíjania, dojazdu a mnohé ďalšie.

Zistiť viac

JAZDNÁ DYNAMIKA A EFEKTIVITA BMW RADU 5 TOURING.

Prehľad technológií pohonu a podvozka.

Všetko je pripravené pre čistú radosť z jazdy. Od výnimočne hospodárneho naftového 4-valcového motora až po vysokootáčkový charakter a pozoruhodný krútiaci moment benzínového 6-valca. BMW radu 5 Touring dodá športovú dynamiku každej jazde. S dokonalo vyladenými technológiami podvozka a pohonu ako sú Adaptívny podvozok, Integrálne aktívne riadenie alebo inteligentný pohon všetkých kolies xDrive, je zaručená optimálna trakcia aj maximálna radosť z jazdy.

Benzínový 6-valec BMW TwinPower Turbo BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

Radový benzínový 6-valec BMW TwinPower Turbo.

Sebavedomá sila, zamatovo hladký chod a emotívny zvuk sú typickými črtami radového benzínového 6-valca BMW TwinPower Turbo z novej generácie agregátov BMW EfficientDynamics. Je vybavený technológiami Double-VANOS, Valvetronic, High Precision Injection a TwinScroll turbodúchadlom, vďaka ktorým generuje výkon 245 kW (333 k).
Naftový 4-valec BMW TwinPower Turbo BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

Naftový 4-valec BMW TwinPower Turbo.

Technológia BMW TwinPower Turbo novej generácie dáva 2,0-litrovým 4-valcovým naftovým motorom agilný priebeh výkonu, ako aj spontánne reakcie už od nízkych otáčok. Prepĺňanie turbodúchadlom s variabilnou geometriou a priame vstrekovanie common-rail sú zárukou exemplárnej úspornosti a nízkych emisií týchto pohonných jednotiek.
BMW xDrive BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

xDrive.

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive plynulo a variabilne rozdeľuje hnaciu silu motora medzi prednú a zadnú nápravu, pre maximálnu trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnosť v každej situácii. Elektronicky riadené prerozdeľovanie pohonu dokáže už v zárodku eliminovať nedotáčavosť alebo pretáčavosť a zlepšiť tak agilitu aj stabilitu.
Integrálne aktívne riadenie BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 predobočný pohľad jazdný

Integrálne aktívne riadenie.

Integrálne aktívne riadenie kombinuje podporu, založenú na variabilnom pomere riadenia prednej nápravy, s natáčaním kolies zadnej nápravy. Pri nižších rýchlostiach sa zadné kolesá natáčajú opačne než predné, čo výrazne zvyšuje agilitu a manévrovacie schopnosti. Od rýchlosti približne 60 až 80 km/h sa zadné kolesá natáčajú v rovnakom smere ako predné, čím sa zvyšuje stabilita aj komfort jazdy.
Adaptívny podvozok BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 detailný pohľad tlačidlo Start/Stop

Adaptívny podvozok.

Adaptívny podvozok umožňuje ideálne prispôsobovať charakteristiku tlmenia každej jazdnej situácii, pre zvýšenie komfortu pruženia aj dynamiky. Okrem štandardného režimu COMFORT, optimalizovaného pre komfortnú jazdu, ponúka aj režim SPORT s dynamicky tuhším nastavením tlmičov.
Vzduchové odpruženie zadnej nápravy s reguláciou svetlej výšky BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

Vzduchové odpruženie zadnej nápravy s reguláciou svetlej výšky.

Zadná náprava so vzduchovým odpružením a reguláciou svetlej výšky garantuje stabilný komfort jazdy, bez ohľadu na zaťaženie vozidla. Svetlá výška zostáva na stálej úrovni aj pri výrazne naloženom vozidle, čo prispieva aj k vysokej jazdnej bezpečnosti.
Mild-hybrid technológia BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 podvozok

Mild-hybrid technológia.

Mild-hybrid technológia slúži na rekuperáciu kinetickej energie počas brzdenia a podporuje spaľovací motor pri zrýchľovaní. To znižuje spotrebu paliva aj emisie a zároveň poskytuje dynamickú výhodu. Mild-hybrid technológia tiež urýchľuje a zvyšuje komfort funkcie Auto Start/Stop.

DIZAJN A FUNKČNOSŤ BMW RADU 5 TOURING.

Dizajnové detaily exteriéru a interiéru.

Štýlovo do budúcnosti: Moderná výbava a dizajnové detaily, ako napríklad predné svetlomety BMW Laserlight alebo LED zadné svetlá, podčiarkujú pokrokový charakter BMW radu 5 Touring. S inovatívnymi technológiami a prvkami, ako sú okrem iného 12,3-palcový displej systému iDrive alebo Ambientné osvetlenie, zvýrazňuje luxusný a funkčný interiér komfort a eleganciu tohto prémiového kombi.

BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 bočný pohľad statický
Panoramatická sklenená strecha BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér

Panoramatická sklenená strecha.

Keď je panoramatická sklenená strecha otvorená, interiér sa napĺňa čerstvým vzduchom. Keď je zatvorená, zalieva kabínu denným svetlom pre príjemnú atmosféru. Otvára a zatvára sa plne automaticky na povel tlačidla, ako aj kľúčom od vozidla a je vybavená funkciou nadvihnutia, odsunutia, elektrickou slnečnou roletou a veterným deflektorom.
Ťažné zariadenie BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

Ťažné zariadenie.

Ťažné zariadenie s elektricky sklopným hákom a stabilizačným systémom je schválené pre prívesy s hmotnosťou až do 2 000 kg. Stabilizačný systém pri hrozbe rozkývania prívesu automaticky brzdí ťažné vozidlo. Hák ťažného zariadenia sa dá elektricky sklopiť pod zadný nárazník, úplne mimo dohľad.
Balík batožinového priestoru BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

Balík batožinového priestoru.

Balík batožinového priestoru zvyšuje jeho funkčnosť prostredníctvom takmer plynulo nastaviteľného sklonu zadného operadla, vrátane pozície „cargo“. K tomu pridáva dve kotviace koľajnice s dvoma posuvnými upevňovacími okami, napínací popruh s plastovým rámom na pravom bočnom paneli a multifunkčný hák.
BMW Individual aerodynamické kolesá 1001 I BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

BMW Individual aerodynamické kolesá 1001 I.

20-palcové BMW Individual aerodynamické kolesá 1001 I Jet Black 3D leštené, so zmiešanými runflat pneumatikami, vpredu 8J x 20, pneumatiky 245/35 R20, vzadu 9J x 20, pneumatiky 275/30 R20.
BMW obličky BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 detailný predný pohľad

Predná ozdobná mriežka.

Veľká jednodielna predná ozdobná mriežka – známa tiež ako BMW obličky – je charakteristický dizajnový prvok, ktorý zaručí výrazný a dynamický vzhľad vášho vozidla. Farba vertikálnych líšt a rámu obličiek závisí od výbavovej línie.
BMW Laserlight BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 detailný predný pohľad

BMW Laserlight.

V laserovom režime diaľkových svetiel predĺži BMW Laserlight ich dosah až do 650 m, teda takmer na dvojnásobok v porovnaní s konvenčnými svetlami. Lepšia viditeľnosť v tme výrazne zvyšuje bezpečnosť. Modré zvýraznenie a nápis „BMW Laser“ na predných svetlometoch aj vizuálne podčiarknu technologické štandardy a športovosť vozidla.
LED zadné svetlá BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 detailný zadný pohľad

LED zadné svetlá.

Trojrozmerné zadné svetlá so svojím charakteristickým tvarom písmena L a expresívnymi osvetľovacími prvkami vo full-LED technológii identifikujú vozidlo ako BMW aj po tme.
Viditeľné lichobežníkové koncovky výfuku BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 detailný zadný pohľad

Koncovka výfuku, viditeľná, lichobežníková.

Viditeľné lichobežníkové koncovky výfuku, jedna vľavo a jedna vpravo, chrómované.
BMW radu 5 Touring Individual G31 Facelift 2020 predobočný pohľad statický
BMW radu 5 Touring Individual G31 Facelift 2020 predobočný pohľad statický
BMW radu 5 Touring Individual G31 Facelift 2020 predobočný pohľad statický
Celokožené čalúnenie BMW radu 5 Touring Individual G31 Facelift 2020 interiér kokpit
Celokožené čalúnenie BMW radu 5 Touring Individual G31 Facelift 2020 interiér kokpit
Celokožené čalúnenie BMW radu 5 Touring Individual G31 Facelift 2020 interiér kokpit
Interiérové lišty BMW radu 5 Touring Individual G31 Facelift 2020 interiér kokpit
Interiérové lišty BMW radu 5 Touring Individual G31 Facelift 2020 interiér kokpit
Interiérové lišty BMW radu 5 Touring Individual G31 Facelift 2020 interiér kokpit

BMW INDIVIDUAL KOLEKCIA PRE BMW RADU 5 TOURING.

Funkčnosť v súlade s individualitou. Pomocou exkluzívnych a vysoko kvalitných BMW Individual prvkov, ako sú napríklad úžasné BMW Individual aerodynamické kolesá 1001 I, môžete pridať ešte viac silných charakteristík vášmu BMW radu 5 Touring. Elegantné laky Aventurine Red, Tanzanite Blue alebo Alvite Grey vám umožnia ideálne zladiť športový exteriér s vašimi preferenciami, zatiaľ čo elegantné celokožené čalúnenia vo farbách ako Caramel, Tartufo alebo Smoke White, dodajú niečo výnimočné interiéru.

TECHNOLÓGIE BMW RADU 5 TOURING.

Digitálne služby a inteligentné asistenčné systémy vodiča.

BMW radu 5 Touring je vám vždy k službám. Špičkové asistenčné systémy a prvky konektivity garantujú maximálnu bezpečnosť a komfort, zatiaľ čo inovatívne kancelárske a zábavné funkcie s prehľadom informujú a postarajú sa o relax. A vďaka inteligentným digitálnym službám zostanete v ideálnom spojení počas celej cesty – pre bezstarostnú a pohodovú mobilitu.

Info displej BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit
BMW Live Cockpit Professional BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje dve vysoko kvalitné zobrazovacie jednotky, vrátane 12,3-palcového displeja systému iDrive s dotykovým ovládaním a plne digitálneho 12,3-palcového prístrojového displeja. BMW Operating System 7 sa riadi aj pomocou ovládača iDrive Touch Controller.
Connected Package Professional BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Connected Package Professional.

Concierge Service, Remote Services, BMW Maps, integrácia smartfónu alebo In-Car Experiences? Prečo by ste si jednotlivé prvky objednávali samostatne, keď ich môžete mať všetky? Connected Package Professional vám umožní získať všetky tieto služby od BMW ConnectedDrive.
BMW Maps BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

BMW Maps – Connected Navigation.

BMW Maps – Connected Navigation ohromí presnosťou predpokladaného času príjazdu, extrémne rýchlou kalkuláciou trasy a zjednodušeným zadávaním cieľa. To je možné free-textovým vkladaním. Dynamická kalkulácia trasy na báze cloudu okamžite prispôsobí odporúčania trasy všetkým zmenám v aktuálnej dopravnej situácii.
Integrácia smartfónu BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Integrácia smartfónu.

Prečo by ste sa mali vzdať funkcií svojho smartfónu vo vašom BMW, keď ich tam môžete využívať ako zvyčajne? Integrácia smartfónu umožní vášmu vozidlu podporovať Apple CarPlay® a Android Auto® pomocou jeho bezdrôtového spojenia s vozidlom. Vďaka tomu môžete komfortne využívať známe funkcie a rozličné aplikácie aj vo vozidle.
Connected Music BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Connected Music.

Počúvajte svoju obľúbenú hudbu všade, kde ste. Klasiku na diaľnici, jazz v rušnej mestskej premávke alebo pop pri pohodovej jazde. Connected Music vám umožní priame streamovanie viac než 30 miliónov skladieb bez obmedzení cez Spotify, hudobného partnera BMW, pomocou SIM karty, nainštalovanej vo vašom vozidle.
Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér detail dvere

Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém.

Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound systém s dvoma diamantovými vysokotónovými reproduktormi disponuje výkonom 1400 W a vynikajúcou štúdiovou kvalitou zvuku pre každé sedadlo vo vozidle. 16 starostlivo rozmiestnených reproduktorov je zárukou očarujúceho zvukového zážitku. Reproduktory sú podsvietené a aj vizuálne tak zvýrazňujú vynikajúcu zvukovú kvalitu systému.
BMW Digital Key BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

BMW Digital Key.

Prečo by ste si mali brať kľúč, keď máte so sebou smartfón? Svoje BMW môžete zamknúť, odomknúť a dokonca naštartovať s digitálnym kľúčom Digital Key. Dokonca môžete povoliť používanie vášho BMW až piatim ďalším vodičom, ak majú kompatibilný iPhone*. Zároveň vám to umožní okrem iného obmedziť výkon pohonu alebo maximálnu rýchlosť, napríklad pre vodičov začiatočníkov. *BMW Digital Key je kompatibilný iba s vybranými zariadeniami iPhone. Zoznamy kompatibilných zariadení iPhone nájdete na stránke bmw.com/digitalkey
BMW Intelligent Personal Assistant BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

BMW Intelligent Personal Assistant.

"Hey BMW. Who are you?" Nebolo by úžasné, keby vaše BMW bolo aj vaším osobným asistentom? Komunikujte so svojím vozidlom s pomocou výbavy Intelligent Personal Assistant. Pozná vás, každý deň sa zlepšuje a pomôže vám v každej situácii. Môžete si určiť aj svoje vlastné aktivačné slovo. Vysvetlí vám všetko o vozidle a pomôže vám spoznať vaše BMW ešte lepšie.
Remote Software Upgrade BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Remote Software Upgrade.

Chcete, aby bolo vaše BMW vybavené vždy najaktuálnejším softvérom? Remote Software Upgrade sa postará o to, aby bolo vaše BMW vždy ako nové. Aktualizácie sa inštalujú na diaľku, presne ako na váš smartfón. Takýmto spôsobom sa dajú aktivovať aj ďalšie funkcie vo vašom vozidle.
Asistent cúvania BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Asistent cúvania.

Asistent cúvania uloží posledných 50 m jazdy vpred rýchlosťou do 35 km/h, aby v prípade potreby dokázal zacúvať späť. Vodič vďaka tomu nemusí točiť volantom a môže sa koncentrovať na sledovanie okolia vozidla.
Driving Assistant Professional BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť počas kritických alebo monotónnych dopravných situácii. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky ako Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent zmeny jazdného pruhu, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.

SPOTREBA PALIVA A EMISIE CO2.

BMW 530e Touring(1):
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): x,x-x,x
Emisie CO2 v g/km (kombinované): xxx-xxx


BMW 530i Touring:
Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–8,0
Emisie CO2 v g/km (kombinované): 161–181


Hodnoty označené indexom (1) sú predbežné.


Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

 

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,

 

ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Zistiť viac

Spotreba paliva a emisie CO₂.

 • BMW 530e Touring:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,5–1,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinovaná): 35–43


  BMW 530i Touring:
  Spotreba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,5–1,9
  Emisie CO2 v g/km (kombinovaná): 35–43


  Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.