Líder svojej triedy: BMW radu 5 Touring kombinuje výnimočnú funkčnosť a komfort na dlhé trate, typický pre BMW Touring, s ikonickým vzhľadom a dynamikou modelov BMW radu 5. Exteriér pôsobí sebaistejšie a modernejšie než kedykoľvek predtým vďaka obzvlášť dlhému rázvoru, čistým povrchom a špeciálnym prvkom dizajnu. Elegantný a extrémne variabilný interiér ponúka veľkorysé odkladacie možnosti, predovšetkým vďaka flexibilnému batožinovému priestoru. V kombinácii s pozoruhodnou jazdnou dynamikou a inovatívnymi technológiami stanovuje BMW radu 5 Touring nové štandardy komfortu a všestrannosti.

THE 5 TOURING.

Skontaktujte sa s nami a doprajte si radosť z vášho vysnívaného BMW.

DIZAJN BMW RADU 5 TOURING.

BMW radu 5 Touring stanovuje nové štandardy funkčnej športovosti. Značná dĺžka rázvoru náprav aj prednej kapoty podčiarkujú jeho autoritu, zatiaľ čo precízne kontúry a čisté povrchy vytvárajú moderný vzhľad. Predovšetkým BMW obličky a svetlá BMW Laserlight dodávajú predným partiám dynamický a inovatívny charakter. Predné svetlomety sú plynulo prepojené s obličkami, čo ešte viac zvýrazňuje šírku vozidla. Celkovým výsledkom je jednotný obraz športovej elegancie a majestátnosti, ktorý pokračuje až ku koncovkám výfuku voľného tvaru.

Zistiť viac

PLUG-IN HYBRIDNÉ MODELY BMW RADU 5 TOURING.

BMW PHEV flotila v pohybe

PLUG-IN HYBRIDNÉ MODELY BMW RADU 5 TOURING – TO NAJLEPŠIE.

Objavte BMW 520e, BMW 530e a BMW 530e xDrive Touring s inovatívnym hybridným pohonom.

To najlepšie z oboch svetoch: Plug-in hybridy BMW radu 5 Touring, teda BMW 520e**, BMW 530e** a BMW 530e xDrive**, umožnia zažiť udržateľnú mobilitu a efektívnu jazdnú dynamiku. Preskúmajte množstvo výhod týchto inovatívnych hybridných vozidiel BMW a zistite viac o ich pohonnej koncepcii, jazdnej dynamike, programe BMW Charging a praktických digitálnych službách od BMW ConnectedDrive.
Plug-in hybrid BMW radu 5 Touring 2021 G31 LCI predný pohľad počas nabíjania
Plug-in hybrid BMW radu 5 Touring 2021 G31 LCI bočný pohľad počas nabíjania

Plug-in hybridná technológia BMW radu 5 Touring.

Harmonicky zladený pár: Plug-in hybridy BMW 520e**, BMW 530e** a BMW 530e xDrive** Touring kombinujú elektrickú pohonnú technológiu BMW eDrive s výkonným spaľovacím motorom BMW. Tieto dve jednotky spolu produkujú jazdné zážitky, ktoré zjednocujú maximálnu efektivitu so špičkovou jazdnou dynamikou – a v závislosti od režimu pohonu umožňujú takmer nehlučnú jazdu s nulovými lokálnymi emisiami alebo vzrušujúco energický ťah a dostatočné rezervy dojazdu aj pre dlhé trasy. Pohon všetkých kolies, unikátny pre plug-in hybridy v tomto segmente, je extra zárukou optimálnej dynamiky a trakcie v modeli BMW 530e xDrive** Touring. Takzvaná rekuperácia, pri ktorej sa kinetická energia transformuje na elektrickú energiu a dobíja sa ňou batéria počas brzdenia, je ďalším cenným príspevkom k efektívnejšiemu jazdnému zážitku.
Viac o plug-in hybridnom pohone BMW
Plug-in hybrid BMW radu 5 Touring 2021 G31 LCI predobočný pohľad jazdný na ceste

Režimy pohonu pre plug-in hybridy BMW radu 5 Touring.

Čisto elektricky a bez emisií cestou do práce alebo dynamicky a s dostatočným dojazdom pre víkendové výlety – plug-in hybridy BMW 520e**, BMW 530e** a BMW 530e xDrive** Touring nechávajú otvorené obe možnosti. Využite benefity inteligentných režimov pohonu, ktoré sa postarajú o optimálnu súhru spaľovacieho motora a elektromotora pre každú situáciu – a zažite fascináciu z futuristicky orientovanej technológie a unikátneho jazdného zážitku.
Viac o inteligentných režimoch pohonu
Plug-in hybrid BMW radu 5 Touring 2021 G31 LCI bočný pohľad počas nabíjania

Nabíjanie pre plug-in hybridy BMW radu 5 Touring.

Doma aj na cestách: BMW Charging vám ponúka na mieru šité riešenia pre nabíjanie vášho plug-in hybridného BMW radu 5 Touring. Okrem štandardného nabíjacieho kábla (Mode 2) pre bežné domáce elektrické zásuvky, dodávaného spolu s vozidlom, je k dispozícii aj BMW Wallbox, ktorý vám poskytne extrémne komfortné, bezpečné a rýchle nabíjanie. Smart Wallbox od nášho partnera k tomu pridáva ďalšie služby pre inteligentné nabíjanie. O správnu a bezproblémovú montáž zariadenia sa postará inštalačný servis. Flexibilná rýchlonabíjačka je k dispozícii pre maximálnu flexibilnosť nabíjania doma a umožňuje vám nabíjať vaše plug-in hybridné BMW okrem bežnej domácej zásuvky aj z priemyselnej zásuvky, vďaka rozličným adaptérom. Okrem štandardného nabíjacieho kábla (Mode 2) obsahuje program dodávok pre plug-in hybridy BMW radu 5 Touring nabíjací kábel Mode 3 pre verejné nabíjanie a kartu BMW Charging Card s atraktívnymi podmienkami verejného nabíjania*. Čas nabitia pre plug-in hybridy BMW 520e**, BMW 530e** a BMW 530e xDrive** Touring z 0 na 100 % kapacity je približne 3,6 hodiny pri nabíjacom výkone 3,7 kW (BMW Wallbox, Flexibilná rýchlonabíjačka, verejné nabíjacie stanice) a približne 6,0 hodiny pri nabíjacom výkone 2,3 kW (domáca zásuvka).

* Ponuky na jednotlivých trhoch sa môžu líšiť, presné informácie vám poskytne váš predajca BMW.
Viac o BMW Charging
Plug-in hybrid BMW radu 5 Touring 2021 G31 LCI navigačný systém detailný pohľad

Digitálne služby pre plug-in hybridy BMW radu 5 Touring.

Získajte maximum z každého jedného metra jazdy: BMW vám ponúka inovatívne digitálne služby, ktoré ešte viac zjednodušia váš každodenný život s vaším plug-in hybridným BMW 520e**, BMW 530e** a BMW 530e xDrive** Touring. BMW Connected Charging vás spoľahlivo zavedie k najbližšej nabíjacej stanici na vašej trase a poskytne vám dodatočné podrobné informácie, napríklad ktorá nabíjacia stanica je voľná, koľko vás na nej bude stáť nabíjanie alebo kde môžete v blízkosti stráviť čas nabíjania. Pomocou aplikácie My BMW máte k dispozícii plnú transparentnosť miery nabitia aj posledných nabíjacích cyklov. Napríklad vám príde push notifikácia hneď ako bude vaše vozidlo plne nabité. Ďalšie digitálne služby, ako napríklad BMW Intelligent Personal Assistant alebo Integrácia smartfónu, ešte výraznejšie uľahčia vašu každodennú mobilitu – pre pohodovú radosť z jazdy vo vašom BMW radu 5 Touring s plug-in hybridným pohonom.
Viac informácií o digitálnych službách

DIZAJN A FUNKČNOSŤ BMW RADU 5 TOURING.

Panoramatická sklenená strecha BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér

Panoramatická sklenená strecha.

Keď je panoramatická sklenená strecha otvorená, interiér sa napĺňa čerstvým vzduchom. Keď je zatvorená, zalieva kabínu denným svetlom pre príjemnú atmosféru. Otvára a zatvára sa plne automaticky na povel tlačidla, ako aj kľúčom od vozidla a je vybavená funkciou nadvihnutia, odsunutia, elektrickou slnečnou roletou a veterným deflektorom.
Ťažné zariadenie BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

Ťažné zariadenie.

Ťažné zariadenie s elektricky sklopným hákom a stabilizačným systémom je schválené pre prívesy s hmotnosťou až do 2 000 kg. Stabilizačný systém pri hrozbe rozkývania prívesu automaticky brzdí ťažné vozidlo. Hák ťažného zariadenia sa dá elektricky sklopiť pod zadný nárazník, úplne mimo dohľad.
Balík batožinového priestoru BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020

Balík batožinového priestoru.

Balík batožinového priestoru zvyšuje jeho funkčnosť prostredníctvom takmer plynulo nastaviteľného sklonu zadného operadla, vrátane pozície „cargo“. K tomu pridáva dve kotviace koľajnice s dvoma posuvnými upevňovacími okami, napínací popruh s plastovým rámom na pravom bočnom paneli a multifunkčný hák.

TECHNOLÓGIE BMW RADU 5 TOURING.

BMW radu 5 Touring je vám vždy k službám. Špičkové asistenčné systémy a prvky konektivity garantujú maximálnu bezpečnosť a komfort, zatiaľ čo inovatívne kancelárske a zábavné funkcie s prehľadom informujú a postarajú sa o relax. A vďaka inteligentným digitálnym službám zostanete v ideálnom spojení počas celej cesty – pre bezstarostnú a pohodovú mobilitu.
BMW radu 5 Touring LCI G31 BMW Live Cockpit Professional 12,3-palcový centrálny informačný displej kokpit detailný pohľad
Driving Assistant Professional BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional ponúka optimálny komfort a bezpečnosť počas kritických alebo monotónnych dopravných situácii. Okrem obsahu balíka výbavy Driving Assistant zahŕňa aj prvky ako Asistent riadenia a jazdného pruhu s rozšírenou funkčnosťou, Asistent núdzového zastavenia a Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočným nárazom.
Asistent cúvania BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Asistent cúvania.

Asistent cúvania uloží posledných 50 m jazdy vpred rýchlosťou do 35 km/h, aby v prípade potreby dokázal zacúvať späť. Vodič vďaka tomu nemusí točiť volantom a môže sa koncentrovať na sledovanie okolia vozidla.
BMW Laserlight BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 detailný predný pohľad

BMW Laserlight.

V laserovom režime diaľkových svetiel predĺži BMW Laserlight ich dosah až do 650 m, teda takmer na dvojnásobok v porovnaní s konvenčnými svetlami. Lepšia viditeľnosť v tme výrazne zvyšuje bezpečnosť. Modré zvýraznenie a nápis „BMW Laser“ na predných svetlometoch aj vizuálne podčiarknu technologické štandardy a športovosť vozidla.
BMW Live Cockpit Professional BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional s navigačnou funkciou obsahuje dve vysoko kvalitné zobrazovacie jednotky, vrátane 12,3-palcového displeja systému iDrive s dotykovým ovládaním a plne digitálneho 12,3-palcového prístrojového displeja. BMW Operating System 7 sa riadi aj pomocou ovládača iDrive Touch Controller.
BMW Intelligent Personal Assistant BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebolo by skvelé, keby sa vaše BMW správalo ako váš osobný expert na vozidlo? Komunikujte so svojím vozidlom pomocou systému BMW Intelligent Personal Assistant. Využívajte hlasové povely na ovládanie rozličných funkcií vozidla. Nechajte si vysvetliť všetko o vozidle, čo vám pomôže ešte lepšie spoznať vaše BMW.
Remote Software Upgrade BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Remote Software Upgrade.

Vždy najnovšia verzia softvéru na palube. Remote Software Upgrade sa postará o to, aby bolo vaše BMW vždy ako nové. Stačí stiahnuť aktualizácie cez aplikáciu My BMW alebo cez SIM kartu zabudovanú vo vozidle a nainštalovať ich. Takýmto spôsobom sa dajú aktivovať aj ďalšie dostupné funkcie vo vašom vozidle.
Integrácia smartfónu BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 interiér kokpit

Integrácia smartfónu.

Prečo by ste sa mali vzdať funkcií svojho smartfónu vo vašom BMW, keď ich tam môžete využívať ako zvyčajne? Integrácia smartfónu umožní vášmu vozidlu podporovať Apple CarPlay a Android Auto pomocou jeho bezdrôtového spojenia s vozidlom. Vďaka tomu môžete komfortne využívať známe funkcie a rozličné aplikácie aj vo vozidle.

JAZDNÁ DYNAMIKA BMW RADU 5 TOURING.

Prehľad technológií pohonu a podvozka.

Všetko je pripravené pre čistú radosť z jazdy. Od výnimočne hospodárneho naftového 4-valcového motora až po vysokootáčkový charakter a pozoruhodný krútiaci moment benzínového 6-valca. BMW radu 5 Touring dodá športovú dynamiku každej jazde. S dokonalo vyladenými technológiami podvozka a pohonu ako sú Adaptívny podvozok, Integrálne aktívne riadenie alebo inteligentný pohon všetkých kolies xDrive, je zaručená optimálna trakcia aj maximálna radosť z jazdy.
Mild-hybrid technológia BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 podvozok

Mild-hybrid technológia.

Mild-hybrid technológia slúži na rekuperáciu kinetickej energie počas brzdenia a podporuje spaľovací motor pri zrýchľovaní. To znižuje spotrebu paliva aj emisie a zároveň poskytuje dynamickú výhodu. Mild hybrid technológia tiež urýchľuje a zvyšuje komfort funkcie Auto Start/Stop.
Adaptívny podvozok BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 detailný pohľad tlačidlo Start/Stop

Adaptívny podvozok.

Adaptívny podvozok umožňuje ideálne prispôsobovať charakteristiku tlmenia každej jazdnej situácii, pre zvýšenie komfortu pruženia aj dynamiky. Okrem štandardného režimu COMFORT, optimalizovaného pre komfortnú jazdu, ponúka aj režim SPORT s dynamicky tuhším nastavením tlmičov.
Integrálne aktívne riadenie BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 predobočný pohľad jazdný

Integrálne aktívne riadenie.

Integrálne aktívne riadenie kombinuje podporu, založenú na variabilnom pomere riadenia prednej nápravy, s natáčaním kolies zadnej nápravy. Pri nižších rýchlostiach sa zadné kolesá natáčajú opačne než predné, čo výrazne zvyšuje agilitu a manévrovacie schopnosti. Od rýchlosti približne 60 až 80 km/h sa zadné kolesá natáčajú v rovnakom smere ako predné, čím sa zvyšuje stabilita aj komfort jazdy.
BMW xDrive BMW radu 5 Touring G31 Facelift 2020 plaketa

BMW xDrive.

Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive plynulo a variabilne rozdeľuje hnaciu silu motora medzi prednú a zadnú nápravu, pre extra trakciu, jazdnú dynamiku a bezpečnosť v každej situácii. Elektronicky riadené prerozdeľovanie pohonu dokáže už v zárodku eliminovať nedotáčavosť alebo pretáčavosť a zlepšiť tak agilitu aj stabilitu.

MODELY BMW RADU 5 TOURING.

BMW radu 5 Touring

 • 18" light alloy wheels Double-spoke 844 style; other wheels available
 • BMW Individual Exterior Line in satin-finish aluminium
 • Sport seats in ‘Dakota’ leather in Ivory White, exclusive stitching/contrasting piping, other upholstery styles available.
 • Automatic climate control
 • Ambient lighting
BMW radu 5 Touring G31 2020 základná výbava Sophisto Grey

Luxury Line

 • 18" light alloy wheels W-spoke style 632 in Reflex Silver
 • Door sill finishers in Aluminium with “Luxury Line” lettering
 • Seats in Leather 'Dakota' with line-specific stitching and leather piping
 • Instrument panel in Sensatec Black
 • Interior trim finishers in fine-wood trim 'Fineline' Ridge with highlight trim finisher in Pearl Chrome
BMW radu 5 Touring 530i G31 2020 Luxury Line Mineral White

M Sport balík

 • M Aerodynamics package with front apron, side sills and rear apron with diffuser insert in Dark Shadow metallic
 • 18" M light alloy wheels Double-spoke style 662 M
 • M Sport suspension
 • Sport seats for driver and front passenger in Cloth/Alcantara combination in exclusive M look
 • M interior trim finishers in Aluminium Rhombicle Smoke Grey with Pearl Chrome accent trim
BMW radu 5 Touring 530e G31 2020 M Sport balík metalíza Tansanite Blue II predobočný pohľad
 • BMW radu 5 Touring
 • Luxury Line
 • M Sport balík