JEHO ŽIVLOM JE VZDUCH.

Dizajn BMW radu 6 Cabrio.

JEHO ŽIVLOM JE VZDUCH.

Dizajn BMW radu 6 Cabrio.

BMW radu 6 Cabrio s dizajnom inšpirovaným športovými člnmi a neobmedzeným prísunom čerstvého vzduchu sa na ceste cíti ako ryba vo vode. Tento elegantný dvojdverový model vyžaruje ľahkosť typickú pre rýchle plavidlá. Textilná strecha sa bez stopy skryje do karosérie, čím vznikne rovná a harmonická línia bokov. V kokpite dominuje športový vzhľad prístrojov. Všetky kontúry a línie sú zamerané výhradne na aerodynamiku.

JEHO ŽIVLOM JE VZDUCH.Dizajn BMW radu 6 Cabrio.

BMW radu 6 Cabrio s dizajnom inšpirovaným športovými člnmi a neobmedzeným prísunom čerstvého vzduchu sa na ceste cíti ako ryba vo vode. Tento elegantný dvojdverový model vyžaruje ľahkosť typickú pre rýchle plavidlá. Textilná strecha sa bez stopy skryje do karosérie, čím vznikne rovná a harmonická línia bokov. V kokpite dominuje športový vzhľad prístrojov. Všetky kontúry a línie sú zamerané výhradne na aerodynamiku.

DIZAJN EXTERIÉRU.

Každý detail na BMW radu 6 Cabrio odráža jeho agilitu, aerodynamickosť a silu. Spoločne so štandardnými LED svetlometmi a dennými svetlami umiestnenými nad prívodmi vzduchu vytvára výrazná, dopredu naklonená mriežka chladiča nezameniteľný vzhľad prednej časti vozidla.
Ak sa na vozidlo pozriete z profilu, váš pohľad okamžite upútajú nové bočné spätné zrkadlá so vstavanými smerovkami a dlhý rázvor. Prepracovaná bočná línia elegantne plynúca k prednej časti karosérie vytvára dojem, ako keby sa kabriolet chcel ponoriť do asfaltu. Všetky kontúry pripomínajú hladké tvary motorového člna.
Zadná časť s robustnými lemami blatníkov a pevným postojom ostro kontrastuje s dynamickou prednou časťou. Pri pohľade zozadu vás okamžite upútajú zadné svetlá v tvare písmena L, výrazné koncovky výfuku a doplnkové vodorovné chrómované lišty. Keď je textilná strecha otvorená, vozidlo už zdiaľky dáva jasný signál: toto je najexkluzívnejší kabriolet spomedzi všetkých modelov BMW.

ADAPTÍVNE LED SVETLOMETY.

Adaptívne LED svetlomety s integrovanou funkciou prepínania diaľkových svetiel automaticky upravujú rozptyl svetla podľa rýchlosti jazdy, vďaka čomu dynamicky prispôsobujú osvetlenie vozovky pred vami. Spoločne so smerovými a dennými svetlami obsahujú aj funkciu adaptívneho prispôsobenia distribúcie svetla do mesta a na diaľnicu, odbočovacie svetlá aj technológiu BMW Selective Beam (asistent diaľkových svetiel proti oslneniu), ktorá zabezpečuje automatické prepínanie diaľkových svetiel. Takto je zaručené optimálne osvetlenie v každých podmienkach.
Vďaka funkcii natáčania svetlometov vodič pri jazde v tme vidí do zákruty ihneď pri zatočení volantom. Na zlepšenie viditeľnosti na malé vzdialenosti sa automaticky zapnú odbočovacie svetlá hneď pri aktivácii smerovky alebo zatočení volantom, dokonca aj keď vozidlo stojí. Adaptívne svetlomety zaručujú optimálne osvetlenie vozovky a výrazne zvyšujú aktívnu bezpečnosť.
S funkciou BMW Selective Beam môže vodič nechať diaľkové svetlá trvalo zapnuté na dosiahnutie optimálneho osvetlenia za tmy. Systém monitoruje prítomnosť iných vozidiel v dosahu a prispôsobuje diaľkové svetlá tak, aby neoslnili ostatných účastníkov cestnej premávky.

20-PALCOVÉ DISKY MULTI-SPOKE STYLE 616.

20-PALCOVÉ DISKY MULTI-SPOKE STYLE 616.

Ďalším športovým prvkom sú 20-palcové disky z ľahkej zliatiny Multi-spoke style 616 s pneumatikami so zmiešanými rozmermi a núdzovým dojazdom. Nie však len na pohľad – vďaka extrémnej pevnosti a nízkej hmotnosti zároveň zaručujú aj podstatné zlepšenie jazdných vlastností. Ich prepracovaný tvar pozostávajúci z hrubších a tenších lúčov je zárukou dostatočného prísunu vzduchu k brzdovému systému.

TEXTILNÁ STRECHA.

Plne automatická textilná strecha zaručuje vynikajúcu akustickú aj tepelnú izoláciu. Kabrioletu prepožičiava siluetu v štýle kupé a jej otváracie zadné okno sa postará o účinné vetranie interiéru bez prievanu.
Pre ešte viac čerstvého vzduchu sa strecha otvorí a zloží do boxu v batožinovom priestore. Strecha sa po stlačení tlačidla otvorí za 19 sekúnd a zatvorí za 24 sekúnd, a to aj počas jazdy rýchlosťou do 40 km/hod.
Aj pri zatvorenej streche si posádka môže vychutnať osviežujúci pocit z jazdy na čerstvom vzduchu: všetkých 5 okien sa dá otvoriť súčasne, strecha však môže zostať zatvorená, napríklad ako ochrana pred priamym slnečným žiarením.

DIZAJN INTERIÉRU.

Elegantný športový duch exteriéru plynule prechádza aj do interiéru BMW radu 6 Cabrio. V prípade výbavy Design Pure Experience vytvára harmonický pocit priestranného a elegantného interiéru rozšírené kožené čalúnenie Nappa vo farbe Cognac/Black, drevené obklady Fineline Brown a bohato dimenzované povrchy.
Informácie dôležité pre jazdu sa zobrazujú na voľne stojacom ovládacom displeji s vysokým rozlíšením, skleneným puzdrom a galvanizovaným lemovaním. Stredová konzola s povrchovou úpravou Black Panel, ako aj keramické aplikácie na dotykovom ovládači iDrive Touch Controller a radiacej páke prevodovky dodávajú interiéru prémiovú atmosféru. Funkčné priehradky a držiaky nápojov vpredu v stredovej konzole a v zadnej stredovej lakťovej opierke poskytujú množstvo odkladacích možností.

FARBY A MATERIÁLY.

Materiály s vysokou kvalitou spracovania dávajú BMW radu 6 Cabrio jeho exkluzívny charakter. K tomu sa pridáva pestrá paleta farieb, ktorá definuje jedinečnú povahu každého automobilu. Pre exteriér je k dispozícii jedenásť rôznych lakov karosérie – od klasicky elegantných ako napríklad Glacier Silver až po novú športovú metalízu Sonic Speed Blue. Dokonale zladené s eleganciou interiéru je čalúnenie mäkkou exkluzívnou kožou Nappa s doplnkami vo farbách Cognac/Black, prípadne Ivory White/Black. Štruktúru povrchov zasa umocňujú atraktívne obkladové lišty z ušľachtilého dreva, napríklad Fineline Brown.
Ak hľadáte výnimočný luxus, je tu pre vás sortiment BMW Individual. Jeho prvky, ako napríklad drevené obkladové lišty BMW Individual alebo celokožené čalúnenie BMW Individual Merino, dodávajú interiéru skutočnú rafinovanosť. BMW Individual ponúka ďalších jedenásť matných alebo metalických lakov karosérie pre neprehliadnuteľný vzhľad exteriéru.

SYSTÉM BANG & OLUFSEN HIGH END SURROUND SOUND

Systém Bang & Olufsen High End Surround Sound dokáže vďaka novej technológii spracovania signálu Dirac Dimensions produkovať otvorený a živý priestorový zvuk s dokonalým prednesom. Systém má celkovo 12 reproduktorov vrátane automaticky sa vysúvajúceho stredného reproduktora na palubnej doske a ponúka hudobný výkon 1 000 W. Stredný reproduktor je osadený strednopásmovým meničom s technológiou akustickej šošovky pre rovnako kvalitný zvuk na každom mieste v kabíne. Na výber sú dve nastavenia zvuku: Studio pre dokonale čistý zvuk a Expanded pre subjektívne zväčšenie akustického priestoru. Hudobný zážitok posilňuje osvetlenie jednotlivých reproduktorov.